مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

یازدهمین نشست ماهیانه هم‌اندیشی روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

یازدهمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، یازدهمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۶ اسفندماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در این جلسه دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع ضمن تشکر و خداقوت به همه اساتیدمجتمع در پاندمی کروناگفت: لازم است از تلاش‌های شبانه‌روزی همه اساتید مجتمع  در این یکسال گذشته تشکر کنم که افتخار این مجتمع هستند   چرا که اگر هدایت و مدیریت شما در بخش ها که از مهم ترین ارکان بیمارستان است نبود این موفقیت  ها در مجتمع فراهم نمی شد.
وی افزود: در ابتدا بحران کرونا قرار نبود در این مرکز بیماران مبتلابه کرونا بستری شود ، اما باگذشت زمان این روند تغییر کرد و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) پذیرای بیشترین تعداد بیماران مبتلابه کرونا شد  و تا این زمان  بیشترین خدمت‌رسانی به این بیماران را داشته است که جا دارد مجدداً  از اساتید، پزشکان بخش‌های مرتبط تقدیر و تشکر کنم.
سپس رئیس مجتمع گفت: با طولانی شدن بحران کرونا مدیریت این بیماری به‌مراتب سخت‌تر خواهد شد و قطعاً نیاز به نظارت و مدیریت مستمر همه اساتید مجتمع  را دارد.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بخشی دیگر از سخنان خودگفت: امسال با وجود پاندمی کرونا، تحریم های ظالمانه امریکا  و بسیاری مشکلات موجود توانستیم  پروژه های  بزرگ مهدی کلینیک ، ۵۴۰ تختخوابی، قسمتی از پارکینگ طبقاتی مجتمع  را راه اندازی کنیم و اقدامات دیگر که  می توان ازآن نام برد  افزایش ظرفیت های انرژی (آب ، برق و گاز) و صرفه جویی در میزان سوخت مصرفی بعد از ۳۰ سال در مجتمع  است  ، بهسازی زیر ساخت های بیمارستان، راه اندازی همراه سرا در خارج از بیمارستان که  در راستای حمایت از اقشار ضعیف جامعه است  از دیگر اقدمات می باشد   که این  خدمات  بسیاری از مشکلات و چالش های مجتمع را حل خواهد کرد .
دکتر صادق نیت در تکمیل این بخش از  سخنان خود افزود: جا دارد تشکر  ویژه ای از دکتر علی اعتمادیان مدیر عامل  موسسه محب سلامت مهدی  داشته باشم  که بار اصلی مشکلات  زیر ساخت و انشعاب های  بیمارستان به دوش ایشان  بوده است  و شبانه روز در این زمینه زحمت بسیاری را  کشیده اند .
در ابتدا جلسه دکترعلی  دهقان معاون درمان مجتمع به ارائه گزارش تفصیلی آماری از مراجعه ‌کنندگان به تریاژ، تعداد بستری‌شدگان، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، آمار پذیرش جدید این بیماران و متوسط اقامت بیماران در بخش‌های ICU و بخش‌های بستری را از ابتدای شروع بحران تاکنون  را ارایه داد.
وی با اشاره به افزایش آمار مراجعین مبتلا به کرونا طی روزهای اخیر به مجتمع گفت: در طی دوهفته گذشته با افزایش  خفیف مراجعان به بیمارستان مواجه شده ایم  و روزبه‌روز آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در سطح جامعه  افزایش پیدا می‌کند که این امر نگران‌کننده است و ما باید مدیریت و برنامه‌ریزی جامع‌تری در خصوص احتمال طغیان مجدد بیماری کرونا در جامعه  داشته باشیم و آمادگی مجتمع برای روبرو شدن با هرگونه بحران ناشی از این بیماری لازم است  که انشا الله با تلاش همه همکاران بتوانیم به‌روزهای خوب بدون کرونا نزدیک شویم.
سپس دکتر دهقان در بخشی دیگر از سخنان خود به ارائه گزارشی از عملکرد واحد معاونت درمان  مجتمع  پرداخت و گفت: در سال ۹۹ با وجود پاندمی کرونا، در حوزه کمیته های بیمارستانی تعداد ۱۵۲ جلسه در سطح مجتمع برگزار شد و همچنین وسایل تجهیزات پزشکی مورد نیاز در بخش ها   از طریق هئیت امنا صرفه جویی ارزی ، سازمان بهداشت جهانی و خیرین  خریداری شده که بسیاری از مشکلات در بخش ها را مرتفع خواهد کرد.
در ادامه معاون درمان مجتمع به ارائه برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مورد کشیک‌های پزشکان و کارکنان در ایام عید نوروز و استفاده از حداکثر ظرفیت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با در نظر گرفتن دو سناریو ثبات یا خیز آمار بیماران کووید۱۹  در مجتمع پرداخت.
در بخش دیگری از جلسه دکتر سید رضا رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی  مجتمع به ارائه گزارشی  از فعالیت های آموزشی ، پژوهشی، فرهنگی و ورزشی  حوزه معاونت امور دانشگاهی مجتمع  در سال ۹۹ پرداخت.
در ادامه محمود معصومی گودرزی معاون پشتیبانی مجتمع گزارشی تفصیلی از پروژه های عمرانی انجام شده  در حوزه معاونت پشتیبانی مجتمع در سال ۹۹ را ارائه داد باز سازی زیر ساخت های اصلی مجتمع بعد از  چندین دهه از مهمترین مباحث طرح شده توسط معاونت پشتیبانی مجتمع بود .
در پایان دکتر علی جعفریان رئیس بخش هپاتوبیلیاری مجتمع از دکتر صادق نیت رئیس مجتمع  که با وجودپاندمی کرونا و  همه موانع و مشکلاتی که در طی این یکسال در مجتمع داشتند ولی به  بهترین نحو و بدون هیچ کم و کاستی بیمارستان  را مدیریت کردند  و از نزدیک در جریان امور بیمارستان بودند تشکر و قدردانی کرد .
وی افزود: دکتر صادق نیت علی رغم مشکلاتی که در بیمارستان داشتند و با وجود  اینکه هیچ مسئولیت اجرایی در پروژه مهدی کلینیک  نداشتند ولی ایثارگرانه  کمک  کردند که اگر حمایت ها و کمک های ایشان به خصوص در این چند ماه اخیر نبود  پیشرفت پروژه  به این  زودی امکان پذیر نبود و جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
توضیح اینکه نشست‌های ماهیانه روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *