مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

گفت‌وگو رئیس بخش طب فیزیکی و توانبخشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با مستندسازان «فرصت‌های سرآمدی در حوزه آموزش و پژوهش»

دکتر سیده زهرا امامی رضوی: بهبود کیفیت زندگی و ایجاد حداکثر استقلال در زندگی بیماران سرلوحه گروه طب فیزیکی و توانبخشی است

ویدئو کلیپ

رئیس بخش طب فیزیکی و توانبخشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با مستندسازان «فرصت‌های سرآمدی در حوزه آموزش و پژوهش» در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در حال حاضر رشته طب فیزیکی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) به‌عنوان مرجع رشته و محل تربیت دستیار مستقر است و در ۵ بیمارستان دیگر به‌صورت آموزشی است. متخصص طب فیزیکی و توانبخشی به پیشگیری، ارزیابی و تشخیص و درمان بیماری‌های اسکلتی غیر جراحی و عضلانی عصبی می‌پردازد. این رشته با حیطه‌های مختلف سلامت مرتبط است. مزیت توانبخشی در این است که با بهبود شرایط زندگی بیماران هزینه کمتری به‌نظام سلامت وارد می‌شود. با توجه به سابقه کم این گروه در دانشگاه، دستیاران این گروه جزو ۵ و ۱۰ درصد پذیرفته‌شدگان بورد تخصصی بوده‌اند و دانشگاه علوم پزشکی تهران جزو دانشگاه‌های برتر کشور محسوب می‌شود. گروه طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تولید علم و نشر مقالات پژوهشی در جایگاه خوبی در جهان قرار دارد. فضای مجازی فرصتی برای بیماران نیازمند به توان‌بخشی است که می‌توانند از این خدمات غیرحضوری خود را دریافت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *