مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دهمین نشست ماهیانه هم‌اندیشی روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

دهمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۱ بهمن‌ماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دهمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۱ بهمن‌ماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع در سالن شورای ریاست برگزار شد.

در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع ضمن  تبریک ارتقا رتبه علمی شش عضو هیئت‌علمی مجتمع  به مرتبه استادی و دانشیاری گفت: ارتقای رتبه علمی این اساتید را که  درجلسه هیئت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی تهران تائید شده است را به دکتر محمد اربابی و دکتر علی‌اکبر نجاتی صفا از گروه آموزشی روان‌پزشکی، دکتر طاهره افتخار از گروه آموزشی بیماری‌های زنان و زایمان و  دکتر کاظم زنده‌دل از مرکز تحقیقات سرطان ارتقا به مرتبه استادی  و همچنین دکتر مهتاب ربانی اناری از گروه آموزشی گوش و حلق و بینی  و دکتر بهناز مرادی از گروه آموزشی رادیولوژی به مرتبه دانشیاری  تبریک می گویم و همچنین  آرزوی موفقیت بیشتر برای ایشان دارم .

سپس رئیس مجتمع ضمن قدردانی از روسای پیشین بخش های نوزادان، داخلی جنرال و پزشکی ورزشی مجتمع  (دکتر مصیبی، دکتر میرزازاده و دکتر مظاهری ) در دوران تصدیشان ، به  دکترحسین  دلیلی ، دکتر سارا خواجوی راد و دکترتوحید سیف برقی بعنوان روسای  جدید بخش های NICUو نوزادان ، داخلی جنرال و پزشکی ورزشی مجتمع  به خاطر پذیرش این مسئولیت‌ تشکر کرد.

رئیس مجتمع در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این خبر که پروژه مهدی کلینیک با سرعت بسیاری در حال انجام است گفت: امسال پروژه بزرگ مهدی کلینیک آماده بهره‌برداری است که با این اتقاق بزرگ ،  بسیاری از مشکلات و چالش‌های مجتمع  بیمارستانی امام  خمینی (ره)را مرتفع  خواهد کرد.

در ابتدا جلسه دکتر دهقان معاون درمان مجتمع با اشاره به تلاش‌های اساتید مجتمع در مدیریت و کنترل بیماری کرونا، به ارائه گزارشی از عملکرد ۱۱ ماه گذشته مجتمع در این زمینه پرداخت.

تعداد مراجعین و بیماران بستری مبتلابه کرونا، موارد بستری در بخش‌های ویژه، موارد ترخیص و میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا درمجتمع، ازجمله بخش‌های مهم این گزارش آماری بود که به آن اشاره شد.

وی روند تعداد موارد تریاژ اولیه بیماران مشکوک به کرونا را در هفته گذشته رو به افزایش اعلام کرد و افزود: از اوایل دی‌ماه با توجه به رعایت شیوه‌نامه‌ها بهداشتی در سطح جامعه تعداد موارد مراجعه به تریاژ روند کاهشی داشت ولی در هفته گذشته این روند افزایش پیداکرده است که احتمال طغیان مجدد بیماری کرونا در جامعه وجود دارد و باید مجتمع آمادگی‌های لازم برای روبرو شدن با هرگونه بحران ناشی از این بیماری را داشته باشد.

در ادامه دکتر کاظم زنده‌دل قائم‌مقام مرکز تحقیقات سرطان مجتمع گزارشی از پیشرفت طرح  ثبت اطلاعات بیماران کووید ۱۹، فرآیند اجرایی طرح ، کنترل کیفی، دستاوردها و نتایج به‌دست‌آمده در این طرح  و همچنین مشکلات  پیش رو  را ارائه کرد.

در پایان دکتر علی جعفریان رئیس بخش هپاتوبیلیاری مجتمع  گزارش کوتاهی از روند ساخت بیمارستان مهدی کلینیک از ابتدای  شروع پروژه و وضعیت موجود و همچنین پیشرفت فیزیکی پروژه بزرگ مهدی کلینیک  ارائه و اظهار امیدواری کرد که ظرفیت های بیمارستان مهدی کلینیک  به زودی به ظرفیتهای درمانی مجتمع اضافه خواهد شد .

توضیح اینکه پروژه مهدی کلینیک با هزار تخت بیمارستانی بزرگ‌ترین پروژه بهداشت و درمان کشور پس از انقلاب و باهدف بهبود ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در دست‌ساخت است، این پروژه عظیم گامی مهم در حوزه بهداشت و سلامت کشور خواهد بود که از ظرفیت های های علمی پژوهشی وسیعی در حوزه پزشکی کشور برخوردار است.

خاطر نشان می شود نشست‌های روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *