مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

کلاس عملی آموزش کار با دستگاه ونتیلاتور در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، کلاس عملی آموزش کار با دستگاه ونتیلاتور دوشنبه ۲۹ دی ماه ۹۹ در سالن اجتماعات اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.
پیرو دستور العملهای وزارت بهداشت مبنی بر تشکیل تیم تنفسی در بیمارستان ها این تیم زیر نظر معاون درمان مجتمع و با سرپرستی مریم محمدی شروع به فعالیت کرده است که یکی از اهداف مهم این تیم بعد از تشکیل کلاسهای تئوری (آموزش تفسیر گازهای خون شریانی، اکسیژن تراپی با انواع ماسکهای تنفسی، آموزش تئوری کار با دستگاه ونتیلاتور، ان آی وی، پالس اکسیمتری بیماران با مشکلات تنفسی، رعایت اصول کنترل عفونت) و برگزاری برنامه های عملی آموزشی نحوه صحیح کار کردن با دستگاههای کمک تنفسی وطریقه نگهداشت این دستگاهها است؛ که نتیجه این امر ارتقا کیفیت خدمات درمانی به بیماران با مشکلات تنفسی و همچنین افزایش بازدهی و طول عمر دستگاه ها که باعث افزایش بهره وری سیستم می شود.
توضیح اینکه این کلاس‌ها با همکاری اساتید گروه ریه، بیهوشی، دفتر پرستاری، گروه طب فیزیکی و تیم مهندسی پزشکی مجتمع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال برگزاری است.
بدیهی است آموزش صحیح و استفاده اصولی از تجهیزات و رعایت نکات ایمنی تا میزان از استهلاک دستگاه‌ها و هزینه تعمیرات و اسقاط تجهیزات پزشکی را کاهش می‌دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *