مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

قدردانی از خدمات ارزشمند استاد منوچهر خان نخجوانی رئیس بخش غدد در جلسه ماهیانه روسای بخش‌های مجتمع

هشتمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۷ آبان ماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع ، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ، هشتمین  نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه هفتم  آبان ماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.

در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع ضمن تشکر از اساتید بابت همکاری در جابجایی بخش‌های بستری و مدیریت و درمان بیماران کرونایی گفت: اگر همراهی و راهنمایی‌های شما اساتید بزرگوار نبود ما در همه بخش‌ها به‌نوعی دچار مشکل می‌شدیم وانشاالله در موج سوم هم مثل دو موج قبل مجتمع سربلند و پیش‌قدم خدمت‌رسانی به مردم جامعه باشد و بتوانیم پاسخگو مردم و مراجعینی که به امیدی به این مجتمع مراجعه می‌کنند باشیم.

رئیس مجتمع در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این خبر که روند تأمین اکسیژن در سطح مجتمع تسهیل شده است گفت: مهم‌ترین فاکتور درمانی در بیماران مبتلابه کرونا اکسیژن است. حدود ۴ ماه است که با اختصاص سه منبع اکسیژن سی تنی درمجتمع، اکسیژن با خلوص ایدال در اختیار بیماران قرارگرفته است و از این بابت مشکل خاصی نداریم.

وی افزود: تأمین دارو و وسایل حفاظت فردی یکی از مشکلاتی بود که خداروشکر با مدیریتی که انجام‌شده است توانستیم این مشکل را نیز مرتفع کنیم.

در ادامه رئیس مجتمع گفت: با حمایت دانشگاه توانستیم تعدادی نیرو (پرستاری، خدمات و کمک بهیار) درطی ۶ ماه گذشته با همه مقاومت‌ها و مشکلاتی که درتامین نیرو وجود داشت به سیستم اضافه کنیم که با توجه به خروجی‌هایی که تاکنون داشتیم کافی به نظر نمی‌رسد و درصدد هستیم با توجه به درگیری کارکنان و مبتلا شدن آن‌ها تعداد بیشتری نیرو به مجتمع اضافه کنیم.

دکتر صادق نیت با اشاره به افزایش به آمار مرگ‌ومیر در سطح مجتمع و کشور در موج سوم گفت: یکی از علت‌های افزایش آمار مرگ‌ومیر در این موج، مراجعه بیماران خیلی بدحال به بیمارستان‌ها است و وضعیت بیماران نسبت به اوایل بحران بسیار وخیم‌تر و درنتیجه درمان هم پیچیده‌تر می‌شود.

در ابتدای جلسه دکتر دهقان معاون درمان مجتمع با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در موج سوم گفت: انشا الله با تلاش همه همکاران بتوانیم به‌روزهای خوب بدون کرونا نزدیک شویم، عفونت کووید ۱۹ به‌عنوان یک معضل پزشکی و اجتماعی است و ما شاهد آن هستیم که روزبه‌روز به آمار مبتلایان به کووید ۱۹ افزایش پیدا می‌کند که این امر نگران‌کننده است و ما نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی جامع‌تری در سطح جامعه داریم.

در ادامه دکتر دهقان به ارائه گزارش مدیریت و درمان بیماران کرونایی پرداخت و فرآیندهای پذیرش و ترخیص این بیماران درمجتمع را تشریح کرد.

وی در ادامه گزارش آماری از تعداد مراجعه‌کنندگان به تریاژ تنفسی، تعداد بیماران بستری‌ و تعداد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونایی، از ابتدای بحران کرونا تاکنون را ارائه داد.

در ادامه جلسه با اهدای لوح سپاس از سوی ریاست مجتمع از ۳۵ سال خدمات صادقانه استاد نخجوانی فوق تخصص بیماری‌های غدد درون‌ریز و متابولیسم و رئیس بخش غدد مجتمع تجلیل به عمل آمد.

دکتر نخجوانی برگزیده جایزه پیشکسوت آموزشی دانشگاه در هفدهمین جشنواره ابن‌سینا است و یکی از برجسته‌ترین اساتید داخلی مجتمع است که به‌تازگی به‌افتخار بازنشستگی نائل شده است.

دکتر صادق نیت، دکتر استقامتی، دکتر صالحی، دکتر رستمیان و دکتر دریانی سخنانی در تقدیر از عملکرد استاد نخجوانی رئیس بخش غدد مجتمع ایراد کردند.

توضیح اینکه نشست‌های ماهانه روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *