مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

استاد منتخب گروه پزشکی ورزشی در دومین جشن قدر استاد: در بحث تخصصی پزشکی، تعهد از تخصص مهم تر و ارزشمندتر است

دکتر توحید سیف برقی، منتخب گروه پزشکی ورزشی در دومین جشن قدر استاد گفت: مهم ترین آرزوی من برای دانشجویان این است که تعهد فراموششان نشود زیرا در بحث تخصصی پزشکی، تعهد از تخصص مهم تر و ارزشمندتر است.

مراسم معرفی اساتید منتخب گروه های اموزشی دومین جشن قدر استاد روز شنبه ۲۵ مرداد ماه، به علت محدودیت های کرونایی از مراسم اصلی جشن و معرفی برگزیدگان تقطیع شد و اعضای هیئت علمی منتخب در گروه ها ۶ نفری درسالن شورای دانشکده حضور یافتند و با اهدای لوح تقدیر و هدیه منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی، مورد تقدیر قرار گرفتند.

آرا فراگیران ملاک اصلی در معرفی اساتید منتخب، بود که پس از جمع آوری آرا، نظرات مدیران گروه و معاونان آموزشی بیمارستان ها و امتیازات سالانه اساتید در ۵ سال اخیر نیز مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت از هر گروه آموزشی یک عضو هیئت علمی انتخاب و معرفی شد البته در برخی گروه ها که تعداد بیشتری عضو هیئت علمی داشتند دو منتخب معرفی شد.

متن ذیل گفت و گوی روابط عمومی دانشکده پزشکی با دکتر توحید سیف برقی منتخب گروه پزشکی ورزشی در دومین جشنواره قدر استاد است.

با تبریک به شما به عنوان یکی از اساتید منتخب دانشکده پزشکی در دومین جشن قدر استاد سال ۹۹ لطفا خودتان را معرفی بفرمایید.

دکتر توجید سیف برقی متخصص  پزشکی ورزشی هستم.

گروه پزشکی ورزشی گروه جوانی است که در ۱۵-۱۰ سال اخیر در کشور راه اندازی شده است که به ورزشکاران درحوزه های مختلف از جمله آسیب ها، تغذیه ورزشی و سایر مسایل و همچنین به بیماران دارای بیماری های عضلانی و استخوانی، خدمات ارزنده و ویژه ای ارائه می دهد.

از نظر شما، چه ویژگی هایی باعث میشود که یک استاد، به عنوان یک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجویان معرفی شود؟

بحث های آموزشی هم آموزش تئوری و هم آموزش بالینی هر دو موضوع خیلی مهمی از نظر دانشجویان است و همچنین موضوعات اخلاقی هم احتمالا برای دانشجویان و دستیاران مورد نظر بوده است.

چه آرزویی برای ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستید؟

با این انتخاب مسئولیتم بسیار سنگین تر از گذشته شده است و قطعا برای انجام امور آموزشی و توسعه آنها و ارائه مدل های آموزشی جدید با همکارای همکارانم  که به گمانم ارجح تر از بنده برای این امتخاب بودند؛ انرژی وانگیزه بیشتری پیدا کرده ام.

چه آرزویی برای آینده دانشجویان خود دارید؟

مهم ترین آرزوی من این است که تعهد فراموششان نشود در بحث تخصصی پزشکی، تعهد از تخصص مهم تر و ارزشمندتر است.

شنیدن نام دانشکده پزشکی تهران چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آرزوی خیلی ها بوده است. دانشکده پزشکی برای من خیلی ارزشمند است و ارزش آن قابل گفتنی نیست.

برای برگزاری بهتر جشن قدر استاد در سال‌های آتی چه پیشنهادی دارید؟

امیدوارم وضعیت کرونا کنترل شود که در این صورت از فضای مجازی خارج می شویم و ایده ها بسیار خواهد بود. خوشبختانه مسئولیت این برنامه را فرد خلاقی همچون آقای دکتر نیما رضایی برعهده دارند که خودشان آخر خلاقیت هستند.

کلام آخر، اگه نکته ای مدنظر دارید بفرمایید.

خیلی خوشحال هستم و خودم را باز لایق این انتخاب نمی دانم و معتقدم همکاران و اساتید من بیشتر لایق این جایگاه می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *