مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری جلسه کمیسیون درمان کمیته انطباق در معاونت درمان

دکتر سید فرشاد علامه، معاون درمان دانشگاه بر رعایت پوشش حرفه‌ای تمامی اعضای تیم‌های درمانی بیمارستان‌ها تأکید کرد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت درمان، چهارمین جلسه کمیسیون درمان کمیته انطباق دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ با حضور دکتر سید فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه، دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دکتر علی گنجعلیخان مدیر تعالی بالینی و امور بیمارستان‌ها، سیمین رنجبران مدیر امور پرستاری، دکتر مهرداد احمدی سرپرست مدیریت نظارت و اعتباربخشی و سایر اعضای این کمیسیون در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد.

این کمیسیون هر شش ماه یک‌بار و به‌منظور بازنگری و به‌روزرسانی فرآیند ارزیابی شاخص‌های حریم و پوشش بیماران (ورودی واحدها، ساختار فیزیکی، میزان امکانات و تجهیزات موجود، عامل ارائه خدمت) و پوشش حرفه‌ای کادر درمان بر اساس آیین‌نامه انطباق وزارت بهداشت میان اعضا گفت‌وگو و تبادل‌نظر می‌شود.

معاون درمان دانشگاه با تأکید بر این‌که رعایت پوشش حرفه‌ای بالینی محدود به حوزه پرستاری نیست گفت: اگرچه ارزیابی و نظارت بر عملکرد اعضای تیم‌های درمانی از سوی حوزه‌های مختلفی در دانشگاه انجام می‌شود ولی با توجه به اهمیت حفظ ایمنی بیماران و مسئولیت بالای معاونت درمان در تحقق این مهم، ضروری است نظارت بر نحوه پوشش حرفه‌ای فراگیران گروه‌های پزشکی که در بخش‌های درمانی بیمارستان‌ها و بر بالین بیماران حضور می‌یابند نیز طبق چک‌لیست‌های موجود توسط کارشناسان معاونت درمان بررسی و گزارش آن به معاونت‌های مربوطه جهت اقدام لازم ارسال شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت رعایت شاخص‌های حریم و پوشش بیماران افزود: وظیفه ما احترام به بیمار است، ازاین‌رو تا جایی که با محدودیت تجهیزات و منابع انسانی مواجه نباشیم تلاش بر این است که ارائه خدمات درمانی و پاراکلینیکی به بیماران توسط کادر درمانی همگن و در غیر این صورت باید هر اقدام درمانی و تشخیصی با رضایت بیمار و همراه وی انجام شود.

دکتر صادق نیت با اشاره به بحث پوشش حرفه‌ای کارکنان (dress code) گفت:  آنچه در حوزه درمان حائز اهمیت و موردتوجه در این جلسه است این‌که پوشش کادر درمانی به‌هیچ‌وجه نباید امنیت بیماران را به مخاطره بیندازد. پوشش حرفه‌ای کادر درمان به حدی مهم است که حتی در کشورهای غربی هم پزشکان، پرستاران و سایر اعضای تیم‌های درمان بدون آرایش و با پوشش ساده اما بسیار تمیز در مراکز درمانی و بر بالین بیمار حاضر می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *