مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید سر زده دکترمحمد باقر  قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

 

با تشدید شیوع بیماری کوید ۱۹ رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه چهاردهم مهرماه ۱۳۹۹ به صورت سرزده از بخش توراکس  ICU بیماران کرونایی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به مبتلایان این بیماری و مشکلات کادر درمان قرار گرفت.

گالری عکس۱

گالری عکس ۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی، رئیس مجلس شورای اسلامی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹ به‌صورت سرزده از بخش‌های درمانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی که درگیر بیماری کرونا بودند دیدن کرد و در جریان روند درمان و چگونگی مدیریت این بیماران قرار گرفت.

در این دیدار دکتر عباسعلی کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا شهر تهران، دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع، دکتر صادق نیت رئیس مجتمع و اعضای هیئت‌رئیسه مجتمع حضور داشتند.

دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در بخش ICU توراکس مجتمع بیمارستان امام خمینی، ضمن نظارت بر روند رسیدگی به بیماران کرونایی، با جهادگران سلامت و کادر درمان به گفتگو نشست.

همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی با پزشکان و کادر درمانی بخش ICU توراکس بیماران کرونایی گفت‌وگو و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

وی سپس در سالن شورای مجتمع نشستی با دکتر کریمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا شهر تهران و دکتر صادق نیت برگزار کرد. همچنین در این نشست سرپرستارهای بخش‌های مختلف بیماران کرونایی و مسئولان مختلف مجتمع بیمارستان امام خمینی حضور داشتند.

در پایان مشکلات پیش روی درمان بیماران کووید موردبحث بررسی قرار گرفت و راهکارهایی جهت تداوم درمان این بیماران ارائه شد.

فردا در جلسه سران قوا مسائل مربوط به مدیریت کرونا را مطرح می‌کنم

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: فردا جلسه سران قوا را داریم و به‌عنوان نماینده قوه مقننه در آن جلسه با توجه به این نظارت میدانی، مشکلات مربوط به مدیریت کرونا را مطرح خواهم کرد.

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف در جلسه بررسی مشکلات کادر درمان با حضور مسئولان و کادر درمان بیمارستان امام خمینی (ره)، گفت: وظیفه اصلی مجلس نظارت است و نظارت میدانی یکی از وجوه اصلی آن است.

وی ادامه داد: ساعت دوازده ظهر امروز تصمیم گرفتیم در بیمارستان حضور پیدا کنیم و مشکلات را از نزدیک ببینیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا جلسه سران قوا را داریم و به‌عنوان نماینده قوه مقننه در آن جلسه با توجه به این نظارت میدانی، مشکلات را مطرح خواهم کرد، اظهار داشت: در هر چهار حوزه پیشگیری، تشخیص، درمان و بازتوانی باید تصمیم‌های جدی بگیریم.

قالیباف بیان کرد: چهارشنبه نیز جلسه‌ای تخصصی با مسئولان بخش درمان کشور خواهیم داشت. ان‌شاءالله بازدید امروز در کنار جلسه سران قوا و جلسه تخصصی چهارشنبه برای رسیدن به یک جمع‌بندی عملیاتی در خصوص مدیریت کرونا کمک کند.

وی ادامه داد: ایثارگری، خود به حل بسیاری از مشکلات کمک می‌کند. اینجا کادر درمان از جان خود گذشته‌اند و همین خیروبرکت دارد. این دقیقاً شبیه همان روحیه‌ای است که ما در سال‌های دفاع مقدس دیدیم. وقتی ارتباط کادر درمان با بیماران را دیدم فضای ایثارگری را حس کردم.

رئیس مجلس عنوان کرد: بنده مسئول هستم ولی بین مردم رفته‌ام و می‌دانم که مردم قدردان کادر درمان هستند و در بیمارستان هم همه از کادر درمان تعریف و تمجید می‌کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *