مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفتمین نشست ماهیانه هم‌اندیشی روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

هفتمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۲ مهرماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هفتمین نشست هم‌اندیشی ماهیانه روسای بخش‌ها و ریاست مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۲ مهرماه ۹۹ با حضور دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، معاونان و روسای بخش‌های مجتمع برگزار شد.
در این جلسه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع با اشاره به وقوع بحران کرونا ، موج سوم و تمرکز مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای مدیریت این بیماری در هفته‌های اخیر، بر ضرورت توجه بیشتر به خدمات اصلی مجتمع در حوزه‌های مختلف آموزش، پژوهش و خدمت‌رسانی به بیماران غیر مبتلا به کرونا تأکید کرد و افزود: سعی مجتمع بر آن است تا کمترین تأثیر را از شرایط حاصل داشته باشیم.
وی همچنین بر ضرورت آمادگی مجتمع برای به حداقل رساندن صدمات ناشی از کرونا تأکید کرد و گفت: در حال حاضر تعداد تخت های اشغال در اوج کمتر از ۲۵ درصد است که وضعیت ایده آل آن است که حداقل تأثیرپذیری را از بیماران مبتلا به کرونا داشته باشیم.
در ادامه دکتر صادق نیت با اعلام این خبرکه پروژه مهدی کلینیک و پارکینگ مجتمع با سرعت بسیاری در حال انجام است گفت: امسال پروژه بزرگ مهدی کلینیک و همچنین قسمتی از پارکینگ آماده بهره برداری است که بسیاری از مشکلات و چالش های مجتمع را حل خواهد کرد.
در ابتدای جلسه دکتر دهقان معاون درمان مجتمع با اشاره به افزایش آمار مراجعین مبتلا به کرونا به مجتمع گفت: در طی دوهفته گذشته با افزایش چشمگیر مراجعان به بیمارستان مواجه شده ایم که نشان دهنده موج سوم کرونا با سرعت بالااست و همچنین میزان مراجعین مبتلا به کرونا در این موج نسبت به موج های دیگر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
وی افزایش چشمگیر ابتلا به کووید در طی این دو هفته را عدم توجه اجتماعی به مبحث کووید ۱۹دانست و گفت: متاسفانه با عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی در جامعه و همچنین امکان ابتلای دوباره بیماران به کرونا شیب موج سوم تندتر و میزان مرگ و میر را افزایشی است که این امر سبب می شود سیستم های درمانی بیشتر درگیر برنامه های بلند مدت شوند.
در ادامه دکتر دهقان به ارائه گزارش تفصیلی آماری از مراجعه‌کنندگان به تریاژ، تعداد بستری‌شدگان، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، آمار پذیرش جدید این بیماران و متوسط اقامت بیماران در بخش‌های ICU و بخش‌های بستری را از ابتدای شروع بحران تاکنون را پرداخت.
سپس گزارشی از آمار بیشترین تعداد تریاژ تنفسی، میزان بستری و ترخیص، تعداد بیمار موجود نیازمند به مراقبت ویژه در یک روز در مجتمع را ارائه کرد.
دکتر مریم مهر پویا عضو هیئت‌علمی گروه داخلی قلب و عروق با اشاره به برنامه های دستیاران ورودی جدید از ۱۵ مهرماه گفت: امسال کارگاه دستیاران جدید و همچنین جشنواره دستیار برگزیده به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
در بخش دیگری از این جلسه،در خصوص احتمال طغیان مجدد بیماری کرونا در جامعه و آمادگی مجتمع برای روبرو شدن با هرگونه بحران ناشی از این بیماری و همچنین غافل نماندن از فعالیت‌های اصلی مجتمع در حوزه‌های آموزش و پژوهش و خدمت‌رسانی به مراجعین و بیمارانی که به دلایلی به‌جز بیماری کرونا به مجتمع مراجعه می‌کنند و یا بیمارانی که نیازمند به اعمال جراحی الکتیو هستند و جانمایی بخش های درمانی کووید و غیر کووید ، از دیگر مواردی بود که مورد ارزیابی و تبادل‌نظر قرار گرفت.
توضیح اینکه نشست‌های ماهیانه روسای بخش‌های مجتمع چهارشنبه‌های اول هرماه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *