مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دکتر نخجوانی برگزیده بخش استاد پیشکسوت: مراسم قدر استاد نشان می دهد دانشگاه و کارکنان به فکر هم هستند

دکتر منوچهرخان نخجوانی برگزیده بخش استاد پیشکسوت دومین جشنواره قدر استاد است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی، دومین جشنواره قدر استاد دانشکده پزشکی با معرفی ۱۰ استاد برگزیده در حیطه‌های آموزشی، پژوهشی و ویژه روز چهارشنبه ۲۹ مرداد به‌صورت محدود با حضور اساتید برگزیده در تالار ابن‌سینا و پخش آنلاین در اسکای روم برگزار شد.

برگزیدگان این جشنواره با آرای فراگیران اعم از دانشجویان دوره پزشکی عمومی، تحصیلات تکمیلی، دستیاری و فلوشیپ به همراه بررسی میانگین نمرات ۵ ساله اعضای هیئت‌علمی، نظر مسئولان آموزشی گروه و بخش‌ها، رول مدل بودن، فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی، منتور پژوهشی بودن، تعداد مقالات و … انتخاب و معرفی می‌شوند.

 امسال برای دومین سال برگزاری این مراسم از ۱۵۵۷ رأی الکترونیک، ۱۲۰۶ رأی مربوط به دور دوم نظرسنجی بود که از این میان ۶۲۲ رأی مربوط به دوره پزشکی عمومی، ۳۲۰ رأی مربوط به دوره تخصصی و فوق‌ تخصصی و ۲۶۴ رأی مربوط به دوره علوم پایه بود.

متن ذیل گفت‌وگوی روابط عمومی دانشکده پزشکی با دکتر منوچهرخان نخجوانی برگزیده بخش ویژه و استاد پیشکسوت دومین جشنواره قدر استاد است.

با تبریک به شما به‌عنوان یکی از اساتید برگزیده دانشکده پزشکی در سال ۹۹ لطفاً خودتان را بیشتر معرفی بفرمایید.

دکتر منوچهرخان نخجوانی عضو هیئت‌علمی گروه آموزشی بیماری‌های داخلی هستم.

ازنظر شما، چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود که یک استاد، به‌عنوان یک معلم منتخب در دانشگاه توسط دانشجویان معرفی شود؟

استاد باید دانشگاه را مانند خانه خود ببیند و با تمام توان در خدمت دانشگاه و آموزش باشد، هیچ فرقی بین کار خصوصی و دولتی نگذارد، در این صورت است که آموزش‌گیرندگان هم راضی خواهند بود.

چه آرزویی برای ادامه خدمتتان در دانشگاه متصور هستید؟

به‌عنوان یک عضو هیئت‌علمی دوست دارم مادامی‌که مفید هستم ازنظر آموزشی، پژوهشی و درمانی در خدمت دانشگاه باشم، چرا که اعضای هیئت‌علمی مادامی‌که حس می‌کنند مفید هستند باید در خدمت دانشگاه باشند و اگر حس کنند مفید نیستند خودشان می‌روند.

چه آرزویی برای آینده دانشجویان خوددارید؟

مراحل تعلیم و تربیت جوانی که وارد دانشگاه می‌شود از در دوران دانشجویی شروع می‌شود، شخصیت جوانان در دانشگاه شکل می‌گیرد آرزوی ما این است که تعلیم و تربیت به بهترین نحو برگزار شود و افراد مفیدی ازنظر پزشکی و انسانی برای کشورشان باشند.

شنیدن نام دانشکده پزشکی تهران چه حس و حالی در شما ایجاد می‌کند؟

قطعاً احساس خوشایند و ارزشمندی است، وقتی برای مراسم قدر استاد وارد تالار ابن‌سینا شدم، به یاد اولین حضورم در دانشکده پزشکی افتادم، بعد از قبولی در کنکور رشته پزشکی در سال ۱۳۴۷ اولین کلاس درس ما در تالار ابن‌سینا برگزار شد.

برای برگزاری بهتر جشن قدر استاد در سال‌های آینده چه پیشنهادی دارید؟

برگزاری مراسمی ازاین‌دست بسیار خوب است چرا که نشان می‌دهد مجموعه دانشگاه و کارکنان به فکر هم هستند امیدوارم مراسم در سال‌های آتی بدون کرونا برگزار شود.

وکلام آخر…

 اعضای هیئت‌علمی تا حد ممکن برای آموزش‌گیرندگان در تمام مقاطع حداکثر تلاششان را می‌کنند تا دانشجویانی تربیت کنند که به نفع کشور باشند. رسیدگی و توجه دانشگاه و دانشکده لازمه تداوم این تلاش است چرا که در صورت عدم توجه لازم، ممکن است شاهد افت وضعیت باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *