مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هم‌اندیشی نمایندگان حوزه درمان وزارت بهداشت و دانشگاه با جمعی از مدیران و کارشناسان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

جمعی از مسئولان مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، معاونت درمان و مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برای نهایی سازی چک‌لیست ارزیابی عملکرد بیمارستان‌های کشور در مدیریت بحران بیماری‌های عفونی تبادل‌نظر کردند.

گالری عکس

چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ گروهی از مدیران و کارشناسان مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نمایندگان معاونت درمان دانشگاه و مسئولان کادر درمانی و پشتیبانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص نهایی سازی چک‌لیست ارزیابی عملکرد بیمارستان‌های کشور در مدیریت بحران بیماری‌های عفونی همفکری کردند.

دکتر قطبی معاون اجرایی مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با اشاره به توانمندی و انسجام کادر مدیریتی، درمانی و پشتیبانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مدیریت بحران کرونا گفت: خوشبختانه شاهد عملکرد بسیار خوب این مرکز در موج اول بحران کووید ۱۹ بودیم که ناشی از وحدت رویه تمامی بخش‌ها در اجرای فرآیند واحد با هدایت و فرماندهی خوب دکتر صادق نیت است. می‌توان گفت این مجتمع بیمارستانی در بازنگری مداوم پروتکل‌ها، مدیریت رفتار ویروس کرونا، افزایش ظرفیت، تأمین تجهیزات حفاظتی و پزشکی، غربالگری بیماران و حفظ آمادگی برای شرایط سخت‌تر بسیار خوب عمل کرد که قابل‌تقدیر بوده و تجربیات موفق آن در چند ماه اخیر قابل‌تعمیم به سایر بیمارستان‌های کشور نیز هست.

وی در ادامه افزود: ما وظیفه‌داریم بیمارستان‌ها را در مدیریت بحران‌ها توانمند کنیم. در این مسیر همان‌طور که تأمین تجهیزات حفاظتی و حفظ جان کادر سلامت مهم است، حمایت روحی و روانی آنان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که باید موردتوجه قرار گیرد.

دکتر واحدی مشاور گروه آمار و اطلاعات معاونت درمان وزارت بهداشت از مسئولان بیمارستان‌ها خواست تا نسبت به اصلاح فرآیندهای مدیریت اطلاعات مرکز خود اقدام و با ایجاد یک داشبورد پویا امکان دسترسی فوری به اطلاعات سامانه‌های مربوطه را فراهم و لحظه‌به‌لحظه تغییرات آماری را رصد و پیگیری کنند.

وی بابیان این نکته که در بحث کووید سامانه‌های مختلفی هست که بیمارستان‌ها از سوی مقامات بالادستی وزارت بهداشت مکلف به تکمیل اطلاعات در آن‌ها هستند تأکید کرد: ضروری است خروجی این اطلاعات مدام از سوی مسئولان بیمارستان‌ها کنترل و به تائید رئیس بیمارستان برسد.

مستوفیان مسئول گروه ایمنی بیمار و مدیریت خطر وزارت بهداشت به همراه مهناز هادی پور مسئول کنترل عفونت معاونت درمان دانشگاه نیز در حاشیه این نشست بازدیدی از اورژانس و درمانگاه بیماران حاد تنفسی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام و در خصوص مدیریت پسماند بیمارستانی نیز توضیحاتی داد.

توضیح این‌که چک‌لیست ارزیابی عملکرد بیمارستان‌های کشور تا پایان این هفته نهایی و در بازدیدهای نظارتی حوزه درمان سراسر کشور مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *