مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

پیوند کبد موفق کودک سه ساله افغانی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

پیوند کبد کودک سه ساله افغانی باوجود درگیری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با پاندمی کرونا با موفقیت در این مجتمع انجام شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی، به کوشش گروه پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)و  مرکز طبی کودکان یک مورد پیوند کبد اورژانسی در یک کودک ۳ ساله  افغانی به دلیل نارسایی کبد  ۱۰ خرداد ۹۹  با موفقیت انجام شد.
کبد اهدایی ازیک  کودک ایرانی  که دچار مرگ مغزی شده بود انجام گرفت.
احسان، کودک افغانی قسمت زیادی از عمر کوتاه خود را در  بیمارستان گذارنده بود، به طوری که ۲.۵ سال از سه سال زندگی خود را بستری بوده است. با توجه به اورژانسی بودن وضعیت و حال عمومی، او نامزد این پیوند قرار گرفت و عمل آن با موفقیت انجام شد.
خوشبختانه با تلاش هماهنگ و دلسوزانه تمام اعضای گروه شامل جراحان و پزشکان گروه پیوند، پرستاران، کارکنان اتاق عمل یک و آی‌سی‌یو پیوند کبد، درمانگاه پیوند کبد، کارکنان بخش گوارش و آی‌سی‌یو مرکز طبی کودکان، کودک با حال عمومی خوب تحت نظر بوده و پس از فراز ونشیب‌های بعد از پیوند، مراحل نهایی بستری را پشت سر می‌گذراند.
تاکنون بیش از ۴۰ پیوند کبد کودکان در بیمارستان امام خمینی با همکاری مرکز طبی کودکان به انجام رسیده است و میزان بقای یک ساله این بیماران ۸۸ درصد است.
پیوند کبد کودکان یک اقدام درمانی بسیار پیچیده و پیشرفته است که از نظر اجتماعی نیز دارای اهمیت بالایی است و خوشبختانه کشور ما جایگاه برجسته‌ای در این عرصه در منطقه غرب آسیا دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *