مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

قدردانی از دو ایثارگر عرصه سلامت دانشگاه در سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران

در سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران از دکتر علی دهقان معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و لیلا سلیمی پرستار بیمارستان بهارلو به‌عنوان ایثارگر عرصه سلامت تقدیر شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران شنبه سوم خرداد ۹۹ با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین کاویانی راد معاون فرهنگی-آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر فرشاد علامه معاون درمان دانشگاه، سیمین رنجبران مدیر پرستاری و خانواده‌های شهدا و ایثارگران به‌صورت مجازی در مجتمع فرهنگی شهید رسول‌زاده برگزار شد.
در این کنگره به‌صورت ویژه از تعداد ۳۶ پزشک، پرستار، فاتحین خرمشهر و همچنین خبرنگاران سرتاسر کشور قدردانی شد.
توضیح اینکه کنگره ملی تجلیل از ایثارگران هرساله به مناسبت فرارسیدن سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی با حضور رئیس‌جمهور و خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود. امسال این کنگره با توجه به شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی و با صدور پیامی از رئیس‌جمهور برگزار شد.

متن پیام رئیس‌جمهور به این شرح است:
با سلام و درود به روح بلند شهیدان جنگ تحمیلی و امام شهیدان که حماسه سوم خرداد خرمشهر را رقم زدند و استقلال و اقتدار ایران اسلامی را در منطقه و عرصه بین‌المللی جاودانه کردند.
سوم خرداد تنها مناسبتی ظفرمند از صد‌ها مناسبت ظفرمند دیگر در تقویم جنگ تحمیلی و خرمشهر تنها قطعه‌ای از صد‌ها قطعه اشغال‌شده از سوی متجاوزین بعثی نیست بلکه سوم خرداد، روز ثبت ایثار، رشادت و ازخودگذشتگی درراه دفاع از میهن و ارزش‌های انسانی اسلامی در تقویم پرافتخار کشور و خرمشهر جریده دوام غرور ملی ایران در تاریخ جهانی برای همیشه است.
از برکات ایثار و فداکاری سوم خرداد است که امروز مردان و زنانی از نسل همان مدافعین و آزادکنندگان خرمشهر، در خط مقدم مبارزه با و ویروس کووید ۱۹ در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حماسه می‌آفرینند.
اگر سقوط خرمشهر در شامگاه چهارم آبان ۱۳۵۹ از سوی دشمن متجاوز به‌عنوان کلید فتح خوزستان و پیروزی نهایی در جنگ تعبیر شد و از این حیث تلخ‌ترین روز جنگ در کام رزمندگان و مردم غیور ایران رقم خورد، اما آزادی آن در سوم خرداد ۱۳۶۱ که امام راحل (ره) آن را «کاری خدایی» توصیف کرد؛ به‌مثابه برات پیروزی نهایی بر دشمن متجاوز و شیرین‌ترین روز کل ایام ۸ سال دفاع از مرزوبوم بود که اعلام آن، همانند یک مناسبت ملی، همه مردم ایران را به اوج خوشحالی و شادمانی رساند.
در طول جنگ تحمیلی سرزمین‌های زیادی از ایران در اشغال متجاوزین واقع‌شده و نیز بخش‌های زیادی از جغرافیای دشمن در تصرف رزمندگان ما درآمد، اما هیچ‌کدام همانند سقوط و آزادسازی خرمشهر تا این اندازه اهمیتی حماسی و استراتژیکی نیافتند که شکست و پیروزی در آن‌ها، به‌مثابه نشانه‌ای محتوم از شکست و پیروزی نهایی در بزرگ‌ترین جنگ کلاسیک نیم سده اخیر تلقی و تفسیر شوند.
سوم خرداد خرمشهر از این حیث عزیز و مانا است که در گوشه گوشه این قطعه از خاک میهن اسلامی، شهیدی از گوشه گوشه ایران پهناور به خاک افتاده و در خون خود غلتیده است.
بر روان پاک شهیدان جنگ تحمیلی و به‌خصوص به روان پاک قهرمانان سوم خرداد درود می‌فرستیم و همچون سال‌های گذشته تجدید پیمان می‌کنیم تا همواره قدردان ایثار و فداکاری رزمندگان خود در همه زمینه‌ها باشیم.

بیوگرافی دکتر سید علی دهقان معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر سید علی دهقان منشادی ۴۵ ساله متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری / فلوشیپ ایدز و استادیار گروه بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی تهران
در سال ۱۳۷۱ وارد رشته پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی ایران و سال ۱۳۷۸ فارغ‌التحصیل شده است.
بین سال‌های ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰ به خدمت مقدس سربازی در نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رفته است.
دوره تخصصی بیماری‌های عفونی و گرمسیری خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ گذرانده و در سال ۱۳۹۲ موفق به کسب رتبه اول دانشنامه بیماری‌های عفونی و گرمسیری شده است.
از سال ۱۳۹۲ تاکنون به‌عنوان عضو هیئت‌علمی دانشگاه و معاون درمان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) تهران در حال خدمت هست.
فعالیت در حوزه بیماری ایدز و کسب مدرک فلوشیپ در این رشته و راه‌اندازی واحد نظارت بر درمان مجتمع از کارهای مهمی بوده که  در این مدت انجام داده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *