مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

عملکرد موفق واحد تجهیزات پزشکی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بحران کرونا

راه‌اندازی و تعمیرات به‌موقع دستگاه‌های تجهیزات پزشکی و همکاری مستمر با کادر درمان بخش‌های بستری و پاراکلینیکی، ازجمله خدمات واحد تجهیزات پزشکی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) است که از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، واحد تجهیزات پزشکی از زیرمجموعه‌های معاونت درمان این مرکز، در جریان بحران کرونا در کنار سایر واحدهای پشتیبانی، عملکرد مطلوب و قابل‌تأملی داشته است.
در همین رابطه، آزاده دادستان مسئول واحد تجهیزات پزشکی مجتمع با ارائه گزارشی از چکیده فعالیت‌ها و عملکرد این واحد از ابتدای بحران کرونا گفت: این واحد همچون سایر واحدهای مجتمع، از ابتدای همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ نقش فعالی را در کنترل این بحران ایفا کرده و خدمات مهندسی موردنیاز را به بخش‌های درمانی ارائه کرده است.
وی افزود: با توجه به این‌که تشخیص، درمان و مقابله با بیماری کرونا، بدون دستگاه‌های تشخیصی، کمک تنفسی و تصویربرداری عملاً کار دشواری است، این واحد و کارکنان آن تمام تلاش خود را برای فعال نگاه‌داشتن این دستگاه‌ها بکار بردند.
دادستان با اشاره به خرید تجهیزات پزشکی حیاتی در جریان بحران کرونا گفت: به کمک وزارت بهداشت، دانشگاه و خیرین، دستگاه‌هایی مانند رادیولوژی پرتابل، ونتیلاتور، پمپ سرنگ و سایر تجهیزات کمک تنفسی و آزمایشگاهی خریداری شدند و ورود این دستگاه‌ها به مجتمع، بار سنگینی را به دوش واحد تجهیزات پزشکی گذاشت. ازجمله نصب و راه‌اندازی این تجهیزات و آموزش‌های حضوری و مجازی گسترده‌ای که به کاربران آن ارائه شد.
وی بابیان این‌که تجهیزات موجود در مجتمع را به‌گونه‌ای مدیریت کردیم که به کارآمدترین شکل ممکن توزیع و مورداستفاده قرار بگیرند، گفت: با توجه به شرایط ویژه ناشی از بحران کرونا، پروتکل‌هایی را برای چگونگی استفاده، نگه داشت و ضدعفونی این تجهیزات تهیه و در این رابطه به‌تمامی بخش‌ها اطلاع‌رسانی کردیم.
مسئول واحد تجهیزات پزشکی مجتمع، تعمیرات صدها مورد از دستگاه‌ها و تجهیزات مجتمع را از دیگر فعالیت‌های این واحد طی بحران کرونا عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تلاش‌های جمعی همکاران، اتفاقات خوبی در این حوزه در عرصه مبارزه با کرونا رخ داد. هرچند این روند با کاهش بیماران مبتلا به کرونا همچنان ادامه دارد.
http://pr.tums.ac.ir/ZvmF
https://instagram.com/ikhc.ac.ir

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *