مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دعاى روز اول ماه مبارک رمضان

و آن گاه که رمضان فرا می رسد درهای رحمت خداوند گشوده می شود، عطر مناجات بنده و معبود فضا را پر می کند، فرشتگان الهی گروه گروه از آسمان فرود می آیند. باران عفو و بخشایش پروردگار می بارد، نسیم لطف و مهر الهی سینه ها را لبریز می کند و فرصت پاک و بی غبار شدن روزهایمان به ما عطا می شود.

به میهمانی خدا برویم/ دعاى روز اول ماه مبارک رمضان

رحیما! روزها به امید آمدن این ماه عظیم نشسته ایم تا در زلال حضورت دل را از تیرگیِ گناه بشوییم و از عطر مناجاتت ذرّه ذرّه وجودمان را عطرآگین نماییم تا به وادی رحمتت راه جوییم. خدایا، به ما مددرسان تا به شناخت و عظمت این ماه دست یابیم و روزه داری حقیقی و راستین باشیم، که روزه داری نه فقط در نخوردن و نیاشامیدن که در دوری از هر عمل زشت و ناپسند است. مهربانا! در این ماه رحمت دل به مهر مولایمان علی(ع) خوش کرده ایم و او را به درگاه تو شفیع خود خواسته ایم تا شفاعتمان کند و همین افتخار ما را بس که در زمره دوست دارانش باشیم. اکنون که در موسم دلپذیر رمضان قرار گرفته ایم توفیقمان ده تا از این ماه عظیم بهره جوییم و به تو نزدیک تر شویم و از عقاب تو دورتر، که اگر تو یاریمان نکنی، خسران زده و زیان کار خواهیم بود.

دعاى روز اول ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهمَ  اجْعلْ صِیامی فـیه صِیـام الصّائِمینَ و قیامی فیهِ قیامَ القائِمینَ و نَبّهْنی فیهِ عن نَومَهِ الغافِلینَ وهَبْ لی جُرمی فیهِ یا الهَ العالَمینَ واعْفُ عنّی یا عافیاً عنِ المجْرمینَ.

خدایا قرار بده روزه مرا در آن روزه داران واقعى و قیام و عبادتم در آن قیام شب زنده داران و بیدارم نما در آن از خواب بى خبران و ببخش به من گناهم را در این روز اى معبود جهانیان و در گذر از من اى بخشنده گنه کاران.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *