مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

انتشار پمفلت آموزشی توان‌بخشی بیماران مبتلا به کروناویروس

به همت گروه طب فیزیکی و توان‌بخشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، پمفلت آموزشی توان‌بخشی بیماران مبتلا به بیماری COVID-19 مخصوص بیماران منتشر شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، پمفلت آموزشی توان‌بخشی تنفسی در بیماران مبتلابه ویروس COVID-19، باهدف آموزش ورزش‌های بدنی و تنفسی موردنیاز در هنگام بستری، قرنطینه برای استفاده بیماران مبتلا به کرونا آماده و به انتشار رسید.
در مقدمه این پمفلت آمده است “بیماران عزیز و گرامی، با سلام. همانطور که می دانید شما مبتلا به بیماری کرونا شده اید. این بیماری باعث ایجاد تب، مشکلات تنفسی، درد بدن و ضعف عضلات می شود. علاوه بر مشکلات تنفسی، در مدت زمان بستری و با قرنطینه خانگی به علت بی حرکتی ممکن است دچار تحلیل عضلات بدن و ضعف قوای جسمانی شوید. همچنین یکی از اتفاقات خطرناک در اثر بی حرکتی ایجاد لخته در وریدهای عمقی و خطر آمبولی ریه است که با ورزش و اقداماتی میتوان از وقوع آن جلوگیری کرد.”
توضیح این‌که در این پمفلت، ورزش‌های عمومی، تمرینات تنفسی، ورزش‌های پیشگیری‌کننده از لخته خون در وریدهای اندام تحتانی و روش‌های جلوگیری از یبوست و بهبود عملکرد گوارشی با تصاویر مرتبط با آن‌ها به بیماران مبتلا به کرونا آموزش داده می شود.
دکتر محدثه آزادواری، دکتر سیده زهرا امامی رضوی و دکتر مریم حسینی از اعضای هیئت‌علمی گروه طب فیزیکی و توان‌بخشی مجتمع و فرناز رضوی فیزیوتراپیست گردآورندگان این پمفلت آموزشی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *