مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه فوق‌العاده روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد

در جلسه فوق‌العاده روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، بر اهمیت تبدیل تهدید بحران کرونا به یک فرصت مناسب برای تهیه بانک اطلاعاتی از روند مقابله با این بیماری در مجتمع و استفاده از نتایج آن در قالب مقالات علمی تأکید شد.گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، در جلسه فوق‌العاده روسای بخش‌ها که ۱۲ اسفند ۹۸ در سالن شورای دفتر ریاست مجتمع برگزار شد، دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع، به ارائه گزارشی از تغییرات روند شیوع بیماری کرونا و رویکردهای متفاوت و بروز مجتمع در مقابله با این بحران پرداخت.
دکتر صادق نیت بابیان این‌که الگوی مراجعات بیماران مشکوک به کرونا نسبت به‌روزهای گذشته تغییر یافته است، گفت: در روزهای نخست آنچه افراد را به بیمارستان می‌کشاند، بیشتر ترس از ابتلای به بیماری و علائم شبه سرماخوردگی بود ولی اکنون با گسترده شدن شیوع بیماری، حدود نیمی از افرادی که به این مجتمع مراجعه می‌کنند، دارای علائم تیپیک این بیماری هستند.
وی به اتخاذ روش‌ها و اقدامات جدید مجتمع برای مقابله با بیماری کرونا همگام و بر اساس میزان شیوع این بیماری اشاره کرد و در ادامه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مجتمع در اختصاص بخش‌های جدید به این بیماران پرداخت.
رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بخشی دیگر از سخنان خود، بابیان این‌که پیش‌بینی می‌شود اوج میزان موارد جدید ابتلا به بیماری تا پایان هفته آینده ادامه‌دار باشد، گفت: امیدواریم با افزایش دمای هوا میزان موارد بیماری کنترل شده و به وضعیت ثابت (پلاتو) برسد.
وی ضمن تأکید بر ضرورت مشارکت همگانی تمامی گروه‌های تخصصی و دستیاران و اساتید و همچنین جذب نیروهای داوطلب، برای عبور موفق از بحران کرونا گفت: لازم است از تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران گروه عفونی که به‌صورت تمام‌وقت در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند تشکر جدی کنیم. همچنین تلاش‌های همکاران طب اورژانس، ICU توراکس قابل‌تقدیر است. گروه داخلی نیز همکاری خوبی در مقابله با این بحران داشته است.
دکتر صادق نیت در ادامه بابیان این‌که تلاش بر آن است تا خدمات الکتیو مجتمع کمترین تأثیر را از بحران کرونا داشته باشد، گفت: عمل‌های جراحی الکتیو بر اساس ضرورت آن‌ها، نباید به تعویق بیفتد.
تخصیص وسایل حفاظت فردی به دستیاران ارشد گروه‌ها و سپردن مدیریت استفاده از این تجهیزات به آن‌ها، لزوم افزایش حمایت معنوی اساتید از گروه‌های درگیر کرونا با حضور بیشتر در بخش‌ها، کاهش عمل‌های جراحی الکتیو غیرضروری به‌منظور افزایش ظرفیت بخش‌ها برای مشارکت همه‌جانبه در مقابله با کرونا، ضرورت افزایش جذب و به‌کارگیری نیروهای داوطلب در مجتمع و تولید کلیپ‌های کوتاه آموزشی با مباحث جداگانه همچون نحوه استفاده صحیح از ماسک از موضوعاتی بود که در این جلسه موردبحث، بررسی و نتیجه‌گیری قرار گرفت.
توضیح این‌که به دنبال بسیج همگانی تمامی گروه‌ها و بخش‌های تخصصی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مقابله با بحران کرونا، جلسات روسای بخش‌های مجتمع با حضور دکتر صادق نیت و معاونان، همه‌روزه از ساعت ۱۳ تا ۱۴ در سالن شورای دفتر ریاست مجتمع برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *