مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

آیین گرامیداشت مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلام در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

آیین گرامیداشت مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۹۸ با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری در محل تالار امام مجتمع برگزار شد. گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، در این مراسم که با حضور دکتر صادق نیت رئیس مجتمع ، دکتر رئیس کرمی معاون امور دانشگاهی ، دکتر علامه معاون درمان ، معصومی معاون پشتیبانی و جمعی از پزشکان، کارکنان مجتمع در تالار امام مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد، در ابتدا دکتر زرین تاج کیهانی دوست عضو هیئت‌علمی گروه کودکان مجتمع به بیان خاطراتی از لحظه ورود هلیکوپتر حامل امام خمینی (ره) در محوطه مجتمع در روز ۱۲ بهمن ۵۷ پرداخت و گفت: آن روز پس از تحویل کشیک، من به‌اتفاق یکی از دستیاران مرکز طبی در وسط محوطه ایستاده بودیم. یک‌مرتبه دیدم که هلیکوپتری نزدیک به ستون‌های ساختمان اصلی به زمین نشست. تا این لحظه جمعیت زیادی در محوطه نبود و در عرض چند دقیقه محوطه مملو از جمعیت شد و همه سعی می‌کردند خود را به محل برسانند. حتی بیمارانی را دیدم که باوجود تمام پایشان در گچ بود به سمت هلیکوپتر می‌دویدند. چند دقیقه بعد یک روحانی تقاضای آمبولانس کرد. مردم با شنیدن کلمه آمبولانس، فکر کردند که اتفاقی برای امام افتاده، بنابراین همه ازجمله خود من فریاد می‌کشیدیم و درخواست آمبولانس می‌کردیم. آقای روحانی که این وضعیت را دیدند، معذرت‌خواهی کرده و گفتند که اتفاقی برای امام نیفتاده است. مردم فشار زیادی می‌آوردند و هلیکوپتر مدام بالا پائین می‌رفت. در این لحظه امام به‌سختی از هلیکوپتر پیاده شدند و سوار بر خودروی پژویی از بیمارستان خارج شدند. پس‌ازآن، مردم به‌عنوان تبرک شروع به روبوسی خلبان و تبرک هلیکوپتر کردند. من که نتوانسته بودم وجود مبارک امام را در خیابان ببینم، یک‌لحظه صورت نورانی ایشان را دیدم. من در آن لحظه احساس عجیبی داشتم. این بیشتر برای من یک رویا و خواب بود و آن لحظه که امام را سلامت دیدم، مثل این بود که تمام دنیا را به من دادند.
در ادامه دکتر صادق نیت رئیس مجتمع ضمن تبریک این ایام و تشکر ویژه از حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در این مراسم گفت: یاد ایامی را زنده می‌کنیم که این مرکز در کنار ارائه خدمات به مجروحان حوادث انقلاب، مرکز حضور سیاسی کادر پزشکی بود و حضور امام درمجتمع یک الگو و یادمانی از این اتفاق و افتخاری است برای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و تکرار این خاطرات بعد از چهار دهه و فراز و نشیب‌های زیاد این سال‌ها می‌تواند ما را در ادامه این مسیر راهنمایی کند و در پیشگیری از فراموشی آرمان‌های انقلاب و آنچه که مردم به خاطر آن انقلاب کردند مؤثر باشد.
سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری ضمن تبریک این روز و تشکر بابت دعوت به مراسم گرامیداشت مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلام درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به‌مرور خاطرات خود از روز ورود حضرت امام به میهن اسلامی پرداخت.
دکتر گتمیری قائم‌مقام دفتر ارتباط بادانش آموختگان نیز در این برنامه شعری از سروده‌های خود در وصف امام خمینی (ره) قرائت کرد که با استقبال بسیار روبرو شد.
فیلم خاطرات شنیدنی حجت حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناطق نوری از ورود امام به ایران و توقفشان درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
http://pr.tums.ac.ir/?siteid=1&pageid=574&vid=1281

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *