مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

مراسم تکریم و معارفه مدیر پرستاری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

با حضور رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) مراسم تکریم پرستو آریاملو، مدیر پرستاری پیشین  و معارفه طاهره زرعی چیان مدیر پرستاری جدید مجتمع این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سه‌شنبه دوم خرداد ۱۴۰۲ مراسم تکریم و معارفه مدیر پرستاری مجتمع با حضور رئیس مجتمع، معاونان درمان، پشتیبانی، امور دانشگاهی و جمعی از اساتید، کادر پرستاری و کارکنان این مرکز در سالن همایش‌های حضرت مهدی (عج) برگزار شد.
رئیس مجتمع ضمن تبریک اعیاد و سالروز فتح خرمشهر گفت: در دوران ۸ سال دفاع مقدس عیار آدم‌ها سنجیده می‌شد درواقع کسانیکه به کشور خودشان علاقه داشتند می‌رفتند و از میهن خود دفاع می‌کردند.
وی افزود: در آن دوران  گروه پزشکی و پرستاری نقش قابل‌توجهی داشتند که  ایثار، فداکاری و جان‌فشانی  این عزیزان  را ما در فیلم‌ها و یا بیان خاطرات دیده‌ایم.
دکتر اینانلو با اشاره به عیار آدم‌ها در زمان انقلاب و بعدازآن گفت: هر چه قدر که از عمر انقلاب می‌گذرد عیار آدم‌هایی که همراه انقلاب بودند به‌خصوص در اتفاقات اخیر کشور بیشتر مشخص می‌شود.
وی افزود: درواقع جامعه پرستاری در دوران بعد از انقلاب فداکارانه کار انجام داده‌اند و یکی از گنجینه‌های بزرگ  این انقلاب هستند.
رئیس مجتمع بابیان این مطلب که دوران کرونا اوج فداکاری و جهاد پزشکان و کادر پرستاری در کشور بود گفت: در اوایل شیوع بحران کرونا که ترس بسیاری در کشور حاکم بود، زمانی که  من درگیر این بیماری بودم وقتی وارد بخش icu  بیمارستان شدم دیدم سرپرستار بخش ۷۲ ساعت به منزل نرفته و بااحساس مسئولیت تمام به وظیفه خود عمل می‌کند  که در هیچ‌کدام از مشاغل چنین چیزی دیده نمی‌شود درواقع تقدس رشته‌های ما به همین مسائل است و ما همیشه فداکاری‌های این قشر زحمتکش را از یاد نمی‌بریم و قدردان زحماتشان هستیم.
دکتر اینانلو در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طی مدتی که مدیر نظارت بر درمان مجتمع  بودم و اکنون در سمت ریاست مجتمع فداکاری‌های خانم آریاملو را در بیمارستان به چشم دیده‌ام بطوریکه  ایشان در همه لحظات  حتی ایام تعطیل در کنار تیم مدیریت و رهبری  این مرکز بودند  و فداکارانه کار انجام داده‌اند   که جای بسی تقدیر و تشکر دارد و برایشان آرزوی سلامت و موفقیت دارم همچنین از خانم زرعی چیان مترون جدید مجتمع به خاطر قبول این مسئولیت خطیر تشکر می‌کنم و امیدوارم در کارشان موفق باشند و از همه سرپرستاران، سوپروایزران و کادر پرستاری مجتمع می‌خواهم تا نهایت همکاری را با مترون جدید مجتمع داشته باشند تا کارها به‌خوبی انجام شود.
دکتر اورندی  معاون درمان مجتمع ضمن تبریک فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر گفت: به خاطر همه فداکاری‌هایی که برای این مرزوبوم انجام‌شده در این روز بزرگ احساس غرور می‌کنم و بر خود می‌بالم  بطوریکه  ثمره  همه این فداکاری‌ها آن شده تا الآن در کشور در  صلح و آرامش زندگی کنیم.
وی با اشاره به خدمات ارزشمند آریاملو مترون پیشین مجتمع در زمان تصدی این سمت گفت: درواقع تغییر و تحول به‌مانند یک‌دو میدانی است که مشعل آن را خانم آریاملو حدود ۶ سال در دست داشته  و الان این مشعل  را  به مترون جدید مجتمع خانم زرعی چیان  داده است و باید مترون جدید مجتمع با یک انرژی و  توان مضاعف به همراه رئیس مجتمع  این مشعل را حرکت دهند و وظیفه ما این است تا  در وهله اول آن‌ها را تشویق کنیم و فرآیندها را تسهیل نمائیم.
معاون درمان مجتمع بابیان این مطلب که مترون هر مرکز به‌مانند مادر یک خانواده تلقی می‌شود گفت: درواقع مترون به‌مانند یک مادر عمل می‌کند همان‌طور که یک مادر از همه‌چیز خود می‌گذرد تا خانواده‌اش در آرامش باشد کسی که باارزش‌ترین  سرمایه خود که همانا وقت است  آن را برای رسیدن به اهداف عالی مجتمع خرج می‌کند.
دکتر اورندی  گفت: خدمات ارزشمند و عملکرد خوب خانم آریاملو در زمان کرونا یکی از نقاط درخشان کارنامه کاری ایشان محسوب می‌شود به‌طوری‌که در این مرکز  با این حجم از کار، مراجعه‌کننده و هجمه‌هایی از حوادث بمانند یک کوه بودند و همه را با آرامش مدیریت کردند برای خانم زرعی چیان آرزوی توفیق و موفقیت روزافزون دارم.
معاون درمان مجتمع در پایان  سخنان خود شعری از هوشنگ ابتهاج را خواند:

امروز نه آغاز و نه انجام جهان است
امی بس غم و شادی که پس پرده نهان است

گر مرد رهی غم مخور از دوری و دیری
دانی که رسیدن هنر گام زمان است

تو رهرو دیرینه‌ی سرمنزل عشقی
بنگر که ز خون تو به هر گام نشان است

آبی که برآسود زمینش بخورد زود
دریا شود آن رود که پیوسته روان است

باشد که یکی هم به نشانی بنشیند
بس تیر که در چله ی این کهنه کمان است

از روی تو دل کندنم آموخت زمانه
این دیده ازآن‌روست که خونابه فشان است

دردا و دریغا که در این بازی خونین
بازیچه‌ی ایام دل آدمیان است

دل برگذر قافله‌ی لاله و گل داشت
این دشت که پامال سواران خزان است

روزی که بجنبد نفس باد بهاری
بینی که گل و سبزه کران تا به کران است

ای کوه تو فریاد من امروز شنیدی
دردی ست درین سینه که همزاد جهان است

از داد و داد آن‌همه گفتند و نکردند
یارب چه قدر فاصله‌ی دست و زبان است

خون می‌چکد از دیده در این کنج صبوری
این صبر که من می‌کنم افشردن جان است

از راه مرو سایه که آن گوهر مقصود
گنجی ست که اندر قدم راهروان است

در ادامه دکتر سورکی معاون پشتیبانی مجتمع بابیان مطلبی از مدیرعامل کارخانه ژنرال موتور گفت: یک روز از طبقه بالایی که مشرف‌به محیط بود اطراف را نگاه می‌کرد در زمان پایان کار دید که همه کارکنان کارخانه را ترک می‌کردند؛  مشاور مدیر در آن لحظه دید که مدیر خیلی ناراحت شده است و از او سؤال می‌کند که چرا شما ناراحتید و او پاسخ می‌دهد که وقتی از این بالا به پایین نگاه می‌کنم می‌بینم که در این زمان این افرادی که از کارخانه خارج می‌شوند این کارخانه با این عظمت هیچ فایده‌ای ندارد بلکه این نیروی انسانی آن است که آن را باارزش کرده و باید قدردان آن‌ها باشیم.
وی افزود: همان‌طور که در سال‌های قبل می‌گفتیم نیروی انسانی، بعدا شد منابع انسانی و الآن می‌گوییم سرمایه انسانی شما درواقع سرمایه‌هایی هستید که ما به شماها افتخار می‌کنیم و کارکردن در کنار شما خوبان برای ما مایه مباهات است.
معاون پشتیبانی مجتمع گفت: خانم آریاملو در این مدت ۶ سال طوری کار انجام داده تا توانسته  رضایت همه را جلب کرده است و به روایت امام حسین (ع) که می‌فرماید: نیاز مردم به شما درواقع نعمت الهی است و شما باید قدردان آن باشید که در جایگاهی قرار دارید تا بتوانید نیاز مراجعه‌کنندگانی که از اقصی نقاط کشور به این مرکز می‌آیند مرتفع کنید که همانا نعمت الهی است.
در ادامه آریاملو مدیر پرستاری پیشین مجتمع  ضمن تشکر از رئیس، معاونان، مسئولان، اساتید و کادر پرستاری مجتمع به خاطر حضورشان در این مراسم گفت: خرداد سال ۱۳۹۶ بود که بار سنگین این مسئولیت بزرگ را قبول کردم در شروع کارم از خداوند متعال کمک خواستم و آیه ۸۰ سوره اسراء وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا خواندم و برای من به واقع به همین شکل بوده است و در تک تک لحظاتی که این مسیر پرپیچ‌وخم را طی کردم همیشه نگاه خداوند بزرگ را احساس کردم و پیمودن این راه سخت جز الطاف خداوند متعال امکان‌پذیر نبود.
وی افزود: از زمان تصدی سمت مدیر پرستاری مجتمع  تا به الان بحران‌های بسیاری را  پشت سر گذاشتیم از زلزله کرمانشاه، تصادف دانشجویان، بحران آنفولانزای H1N1 تا بحران کرونا  و خدا را شاکرم این مرکز در همه این بحران‌ها کارنامه درخشانی داشته است و من به‌عنوان یک عضو کوچک از این مجموعه بزرگ از این‌همه افتخار خوشحال هستم و برای خانم زرعی چیان که این مسئولیت بزرگ را قبول کردند آرزوی سربلندی و موفقیت را دارم.
سپس زرعی چیان مدیر پرستاری جدید مجتمع  گفت: امیدوارم بتوانم ادامه‌دهنده خدمات ارزنده خانم آریاملو مدیر پرستاری پیشین مجتمع باشم و همچنین شایستگی آن را داشته باشم تا این امانت بزرگی که به من سپرده‌شده را به سرمنزل مقصود که همانا اعتلای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) است برسانم.
در پایان مراسم هدایایی به‌رسم یادبود به پرستو آریاملو مدیر پرستاری پیشین مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.