مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

تکریم نیروهای خدمات پشتیبانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مراسم نکوداشت روز جهانی کار و کارگر

تکریم نیروهای خدمات پشتیبانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مراسم نکوداشت روز جهانی کار و کارگر

دکتر سید حسن اینانلو: کارگری حرفه‌ای محترم و ارزشمند است و نقش زحمات این قشر ساعی در توسعه و اعتلای بیمارستان بر همگان روشن است

با حضور رئیس و معاونان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در مراسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر از نیروهای خدمات این مرکز با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مراسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر که با حضور دکتر سید حسن اینانلو رئیس مجتمع، دکتر محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، امیر آقاملایی سرپرست واحد خدمات، مدیران امور عمومی، مدیران خدمات ساختمان‌ها و جمعی از کارکنان این مرکز در تالار اجتماعات بیمارستان حضرت مهدی (عج) برگزار شد، از زحمات نیروهای خدمات پشتیبانی مجتمع با اهدای لوح سپاس و هدایایی قدردانی شد.

رئیس مجتمع در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی کار و کارگر و تشکر از تلاش‌های دلسوزانه نیروهای خدمات گفت: اگرچه در اغلب کشورهای جهان قشر کارگر نسبت به سایر گروه‌ها فشار فیزیکی بیشتری را برای پیشبرد امور جوامع متحمل می‌شوند، ولی عمدتاً مزد کمتری در مقایسه با سایر اقشار دریافت می‌کنند. بااین‌حال جایگاه اجتماعی و نقش این گروه ساعی در تمامی حوزه‌های کاری بر هیچ‌کس پوشیده نیست و همه آن را حرفه‌ای محترم و ارزشمند می‌دانند. اگرچه به دلیل برخی محدودیت‌ها شاید نتوانیم خواسته‌های شما را محقق کنیم ولی دلمان با شماست و به مشکلات معیشتی و کاری شما همواره فکر می‌کنیم و تا جایی که توان داریم و قانونا در حوزه اختیارات ماست به دنبال راهکارهای بهبود شرایط شما هستیم. از زحمات همه شما متشکرم و برایتان آرزوی سلامتی و طول عمر دارم.

در ادامه معاون پشتیبانی مجتمع با ادای احترام به نیروهای خدماتی که در این مراسم به علت انجام وظائف خود نمی‌توانستند حضور یابند خطاب به نیروهای خدمات حاضر در این مراسم گفت: دستان پرتوان شما بسیاری از مشکلات را حل می‌کنند. این روز را به شما انسان‌های پرتلاش، زحمت‌کش، دلسوز و مهربان تبریک می‌گویم. از این‌که گاهی به دلیل محدودیت‌های مالی نمی‌توانیم پاسخگوی خواسته‌های به‌حق شما باشیم و آنچه را شایسته زحمات شماست محقق کنیم متأسفم. بدانید که رضایت شما خواسته قلبی ماست.

دکتر سورکی رضایت‌مندی بیماران و همراهانشان را غایت اهداف بیمارستان خواند و افزود: همه ما اعضای یک تیم هستیم. بر اساس کتب مدیریت،یک تیم ساختاریافته و هدفمند است و همه اعضای آن برای هدف مشترکی در کنار هم تلاش می‌کنند. هدف ما در تیم مجتمع این است که بیمارانمان باحال خوب بیمارستان را ترک کنند. این هدف فقط مبتنی بر تلاش پزشکان نیست و همت همه اعضای تیم را می‌طلبد. اگر هر یک از شما با دقت، کیفیت مناسب، در زمان درست و هماهنگ با سایر همکارانتان وظائفتان را به انجام برسانید سهم خود را در جان‌بخشی بیماران ایفا کرده‌اید. قدر جایگاه شغلی خود را در خدمت به بیماران رنجور و دردمند بدانید. همه ما روزی زندگی خود را آغاز کرده و روزی به پایان می‌رسانیم و هدف از خلقتمان جز عبادت پروردگار نیست و خدمت به بندگان خدا بالاترین عبادت‌هاست. همین‌که با همه خستگی کار پاسخ بیمار و همراهش را با خوش‌رویی بدهید یک عبادت است. ما مسئولان مجتمع همواره به یادتان هستیم و برای رفع مشکلات شما در تلاشیم. ما هم برای انجام امور بیمارستان به کمک شما نیاز داریم. فشارهای کار و محدودیت‌های مالی نباید موجب شود که از کارمان کم بگذاریم و در قبال انجام‌وظیفه حرفه‌ای و انسانی خود نسبت به بیماران، همکاران و اموال بیمارستان بی‌توجه باشیم.

معاون پشتیبانی کارگری نوین را یک تخصص دانست و توضیح داد: در جهان امروز حضور کارگران در بخش‌های مختلف نیاز به آموزش‌های حرفه‌ای و مهارت‌های تخصصی دارد و فعالیت‌های خدماتی بیمارستان‌ها هم همین‌گونه است.

معاون درمان مجتمع با بیان این نکته که بسیاری از فرآیندهای درمانی بدون حضور نیروهای خدمات ممکن نیست گفت: تلاش‌های همه شما عزیزان را ارج می‌نهم. دوست داریم آن‌چنان‌که در شان شماست از شما قدردانی کنیم. هرکدام از ما به‌عنوان یکی از چرخ‌دنده‌های مجموعه‌ای به نام بیمارستان در تلاشیم و اگر هر یک نباشیم این زنجیره خدمات با مشکل مواجه خواهد شد. حضور یکایک شما در ارائه خدمت به بیماران موثر و ارزشمند است. کار کردن در کنار شما را افتخار خود می‌دانم. هدف این است که همه باهم خدمات خوبی به بیماران ارائه کنیم. امیدوارم خداوند متعال، خیر این جهادی که می‌کنید را هم در این دنیا و هم در آخرت به شما عطا کند.

گفتنی است در این مراسم قربان سنایی همکار خدمات بخش جراحی عمومی مجتمع دل نوشته‌ای را تقدیم حاضران کرد که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

به نام خداوند جان‌آفرین
حکیم سخن بر زبان آفرین

چشمه‌سار زلال زندگی با کار و تلاشمان روشنی می‌یابد. کارگران، پیشگامان این حیات بدیع و نشاط آفرینند. حضرت علی (ع) عرق جبین می‌ریخت و در کشتزارها کار می‌کرد.

بیاییم امروز را مغتنم بداریم و روز جهانی کار و کارگر را بر خود ارج نهیم و قدر خود را در این روز بدانیم.

حماسه بزرگمان این است که با دستان پرتوان دستکش پوشمان، زره‌پوش بر هر جا نمادی از پاکیزگی می‌آفرینیم، از طریق جمع‌آوری زباله‌ها و نظافت محیط با میکروب‌ها و ویروس‌ها مبارزه می‌کنیم و سلامتی را به عزیزانمان هدیه می‌دهیم.

من به نمایندگی از همه کارگران و همکاران مجتمع می‌گویم که افتخارمی کنیم و می‌بالیم بر این هنر فرهیخته خدمات بیمارستانی درراه خدمت به خلق خدا؛

این روز را به همه همکارانم تبریک و تهنیت می‌گویم و یاد همه عزیزانی که پس از ۳۰ سال خدمت بازنشسته شدند و به آغوش خانواده رفتند به جبران شیفت‌های پی‌درپی خود؛ گرامی می‌دارم.

سخنم را با هدیه یک صلوات نثار ارواح پاک دوستانی که دیگر در جمعمان نیستند به پایان می‌برم.

قربان سنایی
خدمات بخش جراحی عمومی