مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

اولین جلسه کمیته احیای نوزادان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۲

در جلسه CPR نوزادان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص فرآیند انتقال نوزادان از اتاق عمل جراحی قلب به NICU، آمار احیای نوزادان و خرید برخی از اقلام موردنیاز این بخش بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، اولین جلسه کمیته احیای (CPR) نوزادان این مرکز چهار‌شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور دکتر امیر نداف هیئت‌علمی گروه نوزادان، دکتر مریم دلدار رئیس بخش زنان، نبی‌الله رضایی رئیس امور عمومی بیمارستان ولی‌عصر (عج)، عصمت نیکخواه مسئول بخش بلوک زایمان بیمارستان ولیعصر (عج) و سایر اعضا در سالن شورای ولی‌عصر (عج) باهدف همفکری در رفع چالش‌های این حوزه برگزار شد.
دکتر نداف با اشاره به آمار احیا نوزادان در سال ۱۴۰۱ گفت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ حدود ۸۰ درصد احیای نوزادان موفقیت‌آمیز بوده و با توجه به اینکه این آمار قابل‌قبول است اما در تلاش هستیم آمار احیای موفق نوزادان را درمجتمع به بیش از این مقدار افزایش دهیم.
این عضو هیئت‌علمی گروه نوزادان مجتمع بر تسهیل و بهبود روند نقل‌وانتقال نوزادان به اتاق عمل و بخش‌ها تأکید کرد.
نبی‌الله رضایی با اشاره به خارج شدن برخی از اقلام موردنیاز بخش از داروخانه گفت: بهتر است اقلامی که از واحد داروخانه خارج می‌شود باید ضمن تائید معاونت درمان مجتمع از طریق همان معاونت به بخش مربوطه اطلاع‌رسانی شود تا بخش‌ها در این زمینه دچار سردرگمی نشوند.
همچنین در این جلسه در خصوص خرید تشکچه‌های حرارتی جهت انکوباتورهای انتقال بحث و تبادل‌نظر شد.