مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

اولین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۲

در اولین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی (کد ۲۴۷) مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال جاری در خصوص فراهم آوردن تسهیلات دریچه مصنوعی آئورت (TAVI) در بخش قلب این مرکز بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، اولین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی سه‌شنبه پنجم اردیبهشت ۱۴۰۲ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر مسعود اسلامی رئیس بخش قلب، دکتر مریم مهر پویا هیئت‌علمی گروه قلب و دبیر اجرایی کمیته، دکتر محسن دبیری مشاور اجرایی معاون درمان مجتمع، دکتر بیتا نظامی مدیر داروخانه‌های مجتمع، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، مریم اسداللهی مسئول درآمد و ترخیص، سهیلا احمدی اصل سوپروایزر رادیولوژی، نیکو رمکی مسئول ایمنی بیمار و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر مهرپویا با اشاره به فراهم آوردن تسهیلات دریچه مصنوعی آئورت (TAVI) در بخش قلب گفت: با توجه به سهمیه ماهیانه مصرف تاوی در بخش قلب که به علت ستاره‌دار بودن این مؤلفه و عدم قرار گرفتن آن در پوشش‌های بیمه‌ای و همچنین هزینه بالای این خدمت مدتی است مغفول مانده، لذا ضروری است در این راستا مکاتبات و هماهنگی‌هایی با معاونت درمان وزارت خانه و دانشگاه در خصوص تهیه و تأمین تاوی صورت پذیرد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به خدمات ستاره‌دار گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت خانه خدماتی که ستاره‌دار است بیمه به آن تعلق نمی‌گیرد و آزاد در نظر گرفته می‌شود لذا در این رابطه باید تدابیری اندیشیده شود.
وی افزود: در خصوص هزینه و فایده دریچه مصنوعی آئورت (TAVI) برای بیماران باید فهرستی تهیه تا با بر اساس آن با وزارت خانه و بیمه سلامت کشور صحبت تا در خصوص برداشتن ستاره این خدمت و یا قرار گرفتن آنها در پوشش بیمه‌ای اقدام شود.
دکتر اسلامی رئیس بخش قلب مجتمع تصریح کرد: بهتر است لیست تجهیزاتی که از پوشش بیمه‌ای خارج‌شده و آزاد است مشخص و اطلاع‌رسانی شود تا تمهیداتی برای برخی از این اقلام همچون در نظر گرفتن بودجه خاصی و یا کمک از خیرین سلامت گرفته شود.
در ادامه دکتر نظامی به ارائه توضیحاتی در خصوص خدمات ستاره‌دار پرداخت.
در پایان اعضای جلسه نظرات خود را در خصوص موضوعات مطروحه تبیین کردند.