مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

وزیر بهداشت در گفت و‌گوی اختصاصی با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران: دانشگاه علوم پزشکی تهران، الگوی دیگر دانشگاه هاست

دکتر بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، در حاشیه نشست مشترک هیئت رئیسه، روسای دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در یک سال و نیم اخیر شاهد تحولات بسیاری در دانشگاه علوم پزشکی تهران هستیم که این تحولات حاصل زحمات زیادی است که در درجه اول دکتر قناعتی به صورت شبانه روزی متقبل شدند و از سوی دیگر معاونان، مدیران و روسای بیمارستان ها در آن نقش داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر عین اللهی افزود: در این مدت شاهد به ثمر رسیدن کارهای بر زمین مانده گذشته و اتفاقات جدید هستیم. از جمله افتتاح کلان بیمارستان حضرت مهدی (عج) که اقدام بسیار بزرگی  بود؛ چرا که معمولا اتمام ۲۰ درصدی پروژه ها سخت تر از پیشرفت ۸۰ درصدی ابتدایی آنهاست. برای تقریب به ذهن و به عنوان مثال فرق چندانی میان زلزله دو، سه و چهار ریشتری از لحاظ عددی وجود ندارد،  اما از لحاظ فیزیکی، آثار آن به صورت تصاعدی بالا می رود. در راه اندازی پروژه ها نیز در مراحل انتهایی کار بسیار پیچیده و دشوارمی شود اما خوشبختانه به رغم همه دشواری ها  دکتر قناعتی توانست کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی ( عج ) را افتتاح کند.
وزیر بهداشت، نقطه قوت دانشگاه علوم پزشکی تهران و یکی از مزایای مهم آن را قدمت دانست و عنوان کرد: قدمت، ایجاد هویت می کند.
دکتر عین اللهی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، را قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور و مجموعه ای با هویتی غنی و ارزنده خواند و افزود: این دانشگاه نزدیک به یک قرن خدمات بزرگی را درکشور ارائه کرده است. از این رو نقش الگو برای دانشگاه های  جدیدتر پیدا کرده و بسیاری از مسئولانی که در دانشگاه های مختلف حضور و فعالیت دارند،  به دانش آموختگی در دانشگاه  علوم پزشکی تهران افتخار می کنند.
وی افزود: خوشبختانه در دوران کنونی، با تلاش دکتر قناعتی و همکاران جوان و فعال، تحولی در مدیریت دانشگاه به وجود آمده که زمینه ساز پیشرفت و قدم های بعدی شده است. اکنون در زمینه ساختاری نیز شاهد تاسیس مراکز درمانی جدید همچون بیمارستان حکیم و بیمارستان شریعتی ۲ هستیم. همچنین اقدام پسندیده ای در توجه به مناطق محروم تهران صورت گرفته است.
وزیر بهداشت راه اندازی پروژه اسلامشهر از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران را اقدامی انقلابی و‌نویدی به مردم دانست.
دکتر عین اللهی، سپس به لزوم تقویت خانه های بهداشت اشاره کرد و گفت: پروژه بسیار خوب دیگری که برای ۱۴۰۲ در دست است،  برنامه سلامت  خانواده و برنامه ریزی برای گسترش خانه های بهداشت و  استفاده از ظرفیت مراقبان سلامت است تا از این طریق مناطق محروم و مستضعفان خدمات ارزان تر و  با کیفیت تری دریافت کنند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با برنامه ها و اقدامات شایسته ای که در دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال انجام است، این مرکز همواره رو به رشد و پیشرفت باشد.

پیش به سوی صادرات تکنولوژی سلامت
دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در حاشیه مصاحبه اختصاصی وزیر بهداشت با روابط عمومی دانشگاه از دکتر عین الهی برای حمایت ها و پشتیبانی هایش قدردانی کرد و گفت: بسیار متشکرم که در همه مراحل کار پشتوانه دانشگاه بودید و اگر حمایت و درایت شما در پروژه بیمارستان حضرت مهدی (عج)نبود، کار به خوبی انجام نمی شد.
وی همچنین از زحمات تیم مدیریتی دانشگاه و معاونان در راه اندازی پروژه کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج)قدردانی کرد و افزود: وزیر محترم بهداشت همواره برنامه های ما را مورد مداقه قرار داده و اختیارات فراوانی در اجرای برنامه ها دادند. ایشان دست ما را در اجرای برنامه ها باز گذاشتند و امیدوارم ما نیز از اختیاراتمان حسن استفاده را کرده باشیم.
رئیس دانشگاه با اشاره به پیشرفت های ایجاد شده در شهر علم و دانش شهید سلیمانی گفت: دکتر عین اللهی برای پیشرفت دانشگاه در زمینه فناوری و راه اندازی شهر علم شهید سلیمانی بسیار کمک کردند و حمایت های زیادی در زمینه فناوری و تولید تجهیزات پزشکی داشتند. خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی تهران در زمینه فناوری و تولید تجهیزات پزشکی به تنهایی به اندازه تمام دانشگاه های فنی کشور در تکنولوژی سلامت تولیدات داشته و امیدوارم با حمایت وزارت بهداشت بتوانیم در صادرات این کار به کشورهای منطقه نقش داشته باشیم.
وی سپس به راه اندازی دانشگاه سبطین اشاره کرد و افزود: در حوزه بین الملل نیز دکتر عین اللهی بسیار حمایت و در جلسات متعددی با مسئولان کشور عراق شرکت کردند و اگر نبود این حمایت ها سبطین راه اندازی نمی شد. من به سهم خود از ایشان قدردانی می کنم.