مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

گزارشی از بالندگی روزافزون کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) دانشگاه علوم پزشکی تهران

فیلم مرتبط

کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی(عج) دانشگاه علوم پزشکی تهران که اسفند ۱۴۰۱ با حضور رئیس جمهور افتتاح شد هم اکنون در حال خدمت رسانی به بیماران است به طوری که تا ۱۹ فروردین ۱۴۰۲ بیش از یکصد و پنجاه عمل جراحی در ۷ اتاق عمل فعال این بیمارستان انجام شده است و قرار است از آخر همین هفته بیماران اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) به این بیمارستان منتقل شوند. دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از زمان افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج) تا کنون بخش آی سی یو و دیالیز منتقل شده است و تا آخر هفته نیز انتقال اورژانس به پایان خواهد رسید و به زودی بخش های جراحی که تاکنون منتقل نشده است به این بیمارستان اضافه خواهد شد و دو تا سه ماه آینده اکثر ظرفیت های بیمارستان فعال خواهد شد. وی افزود: اضافه شدن برخی ظرفیت ها نیازمند زمان است از جمله هوشمندسازی بیمارستان که زیرساخت های آن دیده شده است اما برای اینکه به هدف نهایی برسیم نیازمند همکاری وزارت ارتباطات، بهداشت و بیمه ها هستیم تا فرآیند بی کاغذ شدن و هوشمندسازی بیمارستان را به حد نهایی آن نزدیک کنیم.

دکتر قناعتی با قدردانی از وزیر بهداشت گفت: مجوز استخدام ۱۵۰۰ نفر صادر شده و در حال تکمیل است. ما در حال انتقال بخش هایی از بیمارستام امام به بیمارستان حضرت مهدی (عج) هستیم و بخش های مجتمع بلافاصله پس از بازسازی فعال خواهند شد.
رئیس دانشگاه گفت: ما در بازدیدهای میدانی شاهد رضایت بیماران و همراهان بیماران بوده ایم و امیدواریم بتوانیم در ۶ ماه آینده روند فعال کردن همه ظرفیت بیمارستان حضرت مهدی (عج)را به پایان برسانیم.