مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دهمین و آخرین جلسه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه اسفندماه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص برنامه‌ریزی ایام نوروز سال ۱۴۰۲ و همچنین چینش بخش های ساختمان مهدی کلینیک بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دهمین نشست ماهانه روسای بخش‌های این مرکز در سال جاری، چهارشنبه سوم اسفندماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر محمدتقی بیگ محمدی رئیس دانشکده پزشکی، دکتر سید حسن اینانلو رئیس مجتمع، معاونان پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بخش‌های بالینی در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع  ضمن آرزوی سلامتی برای استاد فرزان و دکتر نوربالا گفت: به همت اساتید  قلب ، جراحی ، کادر درمان و همه  همکاران، اساتید پیشکسوت و برجسته ما استاد فرزان و دکتر نور بالا  بهبودی و سلامتی خود را به دست آورده‌اند که جا دارد در این جلسه از زحمات شبانه‌روزی آن‌ها تشکر کنم.
وی افزود: امیدوارم با مکاتباتی  که صورت گرفته بخش ارتوپدی بیمارستان امام خمینی (ره) به نام استاد فرزان مزین شود تا نام این استاد بزرگوار همیشه جاودان بماند.
معاون امور دانشگاهی مجتمع  در ادامه سخنان خود  از دکتر سورکی معاون پشتیبانی مجتمع و تیم پشتیبانی  به خاطر راه‌اندازی درب  غربی بیمارستان در حاشیه اتوبان چمران تشکر کرد وگفت: با بازگشایی درب چمران  شرایط بهتری برای رفت‌وآمد اساتید و همکاران درمجتمع مهیا شده است.
وی در ادامه  ضمن تشکر از مسئولین مجتمع در خصوص راه‌اندازی مهدی کلینیک گفت :امیدوارم راه‌اندازی مهدی کلینیک با کمک اساتید و همه مدیران  در بهترین شرایط با حداقل مسائل و چالش‌ها پیش رود.
سپس  دکتر اورندی معاون درمان مجتمع گزارشی از برنامه‌ریزی  ایام نوروز سال ۱۴۰۲ پرداخت و گفت: ما هرسال در نزدیکی ایام عید و تعطیلات نوروز برخی از بخش‌ها را ادغام می‌کنیم تا بتوانیم مدیریت بهتری در رابطه با نیروی انسانی داشته باشیم و همچنین  همکاران ما بتوانند از مرخصی‌های خود  در این ایام استفاده کنند .
وی افزود: از ظهر روز شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ادغام بخش ها انجام خواهد شد و تعطیلات و شیفت‌های کشیک تعطیلات  نوروز  از دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ است و همه مسئولان باید  لیست کشیک  واحد خود را تا ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ به مدیریت منابع انسانی مجتمع ارسال نمایند .
معاون درمان مجتمع با اشاره به راه‌اندازی مهدی کلینیک گفت: تمام تلاشمان را می‌کنیم تا تجهیزات  لازم  و  همچنین تمهیداتی در نظر گرفته شود تا ساختمان مهدی کلینیک راه‌اندازی و به چرخه خدمت‌دهی وارد شود.
دکتر اورندی  با اشاره به افزایش  روند بستری بیماران کووید درمجتمع  طی روزهای اخیر گفت: در چند روز اخیر آمار بیماران کووید افزایش پیدا کرده است که برخی  از آن‌ها  مربوط به بیماران بستری بخش‌ها می‌باشد که در این راستا باید تمهیدات و برنامه‌ریزی‌هایی در صورت ایجاد پیک احتمالی در ایام نوروز  اندیشیده شود .
معاون درمان مجتمع برانجام واکسیناسیون دوز یادآور  کووید  برای کادر درمان و کارکنان تأکید کرد و گفت : واحد کنترل عفونت مجتمع همه‌روزه  پذیرای کادر درمان و کارکنان مجتمع برای انجام واکسیناسیون کووید است  تا بتوانیم  با واکسیناسیون حداکثری از طغیان‌های احتمالی و غافلگیری  جلوگیری کنیم.
دکتر اورندی بابیان این مطلب که ایمنی بیمار جز خط قرمز ما است گفت: تا  زمانی که شرایط برای راه‌اندازی و افتتاح  مهدی کلینیک  مهیا نباشد هیچ‌گونه انتقالی صورت نخواهد گرفت و در این زمینه مصر هستیم  و  با تمام قوت به مسیرمان ادامه  خواهیم داد.
در ادامه دکتر اینانلو رئیس مجتمع گزارشی ازباز چینش جدید بخش‌های مجتمع  در مهدی کلینیک ارائه کرد و گفت : جلسات متعدد کارگروه باز چینش کل بخش‌های مجتمع به مهدی کلینیک   با مشارکت جمعی  از  اساتید مجتمع  برگزارشده است و همه مسائل و چالش‌ها و نگرانی‌های اساتید مجتمع  در جلسات این کارگروه‌ها مطرح و موردبحث و بررسی قرارگرفته شده است  و به یک جمع‌بندی کلی و چینش  رسیده‌ایم  و تا زمانی که  مسائل و چالش‌های اصلی مرتفع نشود هیچ‌گونه انتقالی صورت نخواهد گرفت ولی برای رفتن به آنجا همه سعی‌مان را می‌کنیم تا مشکلات هر چه زودتر برطرف شود.
در ادامه دکتر خاتمی ضمن تشکر از رئیس و  مسئولان مجتمع  به خاطر کسب  رتبه درجه‌یک این مرکز  در ارزیابی کشوری اعتباربخشی  گفت: بهتر است در چینش نیروی انسانی در ایام نوروز تمهیداتی اندیشیده شود تا کارکنانی که تخصص ویژه‌ای  دارند در همان بخش  خود مشغول به کار شوند .
در ادامه دکتر افضلی مقدم رئیس اورژانس به بیان برخی از چالش‌ها و  دغدغه‌های خود در رابطه با انتقال اورژانس به مهدی کلینیک پرداخت و گفت: درواقع  رفتن به یک فضای جدید و بهتر آرزوی  همه ما است اما باید در این زمینه  آمادگی لازم مهیا باشد  تا  از بار مشکلات به‌نوعی  کاسته شود و با توجه به اینکه هدف ما خدمت به بیماران است باید  در این راستا یک سیر منطقی طی شود و بر اساس اولویت‌ها مسائل و چالش آن برطرف شود .
دکتر کاظمینی  با اشاره به چیدمان مهدی کلینیک گفت: این چیدمان یک چیدمان اصلی نیست و ممکن است تغییراتی با توجه به نظرات اساتید بر روی آن اعمال شود  و باید  بر اساس این چیدمان بخش به بخش و گروه به گروه نیازهای اولیه  و مسائل و چالش‌های آن‌ها احصا شود.
همچنین در این نشست، روسای بخش‌های مجتمع به تبیین نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص چینش و راه‌اندازی مهدی کلینیک پرداختند.