مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

‍ هشتمین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت‌کار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت‌کار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی روند پیشرفت مصوبات جلسات گذشته، گزارش نتایج آلاینده سنجی عوامل زیان‌آور محیط کار و همچنین لوازم حفاظت فردی واحد تأسیسات این مرکز بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هشتمین جلسه کمیته حفاظت فنی و بهداشت‌کار مجتمع یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ با حضور احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، جواد استکی مسئول امور عمومی معاونت درمان، مهندس اعظم کریمی مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای، مهندس سمیه رباط میلی مسئول بهداشت محیط، امیر آقا مولایی مسئول واحد خدمات، سهیلا احمدی سوپروایزر رادیولوژی، نیکو قاسم رمکی کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی بیمار و سایر اعضا در سالن شورای ریاست مجتمع برگزار شد.
در ابتدا روند پیشرفت مصوبات جلسه گذشته بررسی شد.
سپس مسئول واحد بهداشت حرفه‌ای مجتمع در خصوص وضعیت تهویه کامپکت شتاب‌دهنده‌ها گفت: جلسات مستمر و بازدیدهای فنی در راستای اعمال اقدامات اصلاحی و همچنین رسیدن به یک شرایط ایده ال و استاندارد انجام و با توجه به نتایج ارسالی ارزیابی دانشگاه در اسرع وقت اقدامات اصلاحی انجام خواهد شد.
مهندس کریمی در ادامه به ارائه گزارشی از نتایج آلاینده سنجی عوامل زیان‌آور محیط کار پرداخت و گفت: آلاینده سنجی عوامل زیان‌آور محیط کار همچون (صدا، روشنایی، عوامل شیمیایی و …) بر اساس سنجه‌های اعتباربخشی به‌صورت دوره‌ای انجام خواهد شد.
وی افزود: امسال حدود ۴۴۰ ایستگاه روشنایی درمجتمع آلاینده سنجی عوامل زیان‌آور محیط کار آن موردبررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه بسیاری از واحدها شرایط مطلوبی داشتند اما بر اساس اولویت بهتر است در خصوص روشنایی محوطه مجتمع و همچنین درمانگاه هموفیلی تدابیری اندیشیده شود.
در ادامه سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی تأکید کرد: تنها مرجع رسیدگی به درخواست کارکنان مبنی بر انجام کار سبک کمیسیون پزشکی دانشگاه است و تا تفویض اختیار کامل آن از طرف معاونت درمان دانشگاه همه موارد باید به کمیسیون پزشکی ارجاع شود.
اکرمی با اشاره به نتایج آلاینده سنجی عوامل زیان‌آور محیط کار مجتمع گفت: با توجه به استانداردهای اعتباربخشی سرپرستارهای بخش‌ها باید نسبت به نتایج آلاینده سنجی محیط خود و همچنین انجام اقدامات اصلاحی صورت گرفته به‌صورت کلی آگاه باشند و به آن‌ها گزارشات لازم ارائه شود.
سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی بابیان این مطلب که نیروی انسانی یکی از مهم ترین سرمایه‌ سازمان است گفت: لوازم حفاظت فردی  در سازمان سلامتی فرد را تضمین می‌کند و باید به آن توجه ویژه‌ای شود و همچنین ما در این رابطه هیچ منع و مشکلی نداریم و در این راستا بر اساس اولویت و بخشنامه دانشگاه، تأمین اعتبار صورت گرفته و برای کارکنان واحد تاسیسات  دو دست لباس کار مخصوص فصل تابستان و زمستان و لوازم حفاظتی به‌زودی تأمین  خواهد شد و همچنین برای دیگر واحدها و کارکنان لباس و لوازم حفاظت فردی بر اساس اولویت  در دست بررسی است.