مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

سی و دومین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) چالش ها و مسائل ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره) مورد بحث و تبادل نظرقرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، سی و دومین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز ‌شنبه ۱۷ دی‌ماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید حسن اینانلو رئیس مجتمع، معاونان پشتیبانی، درمان و روسای بیمارستان‌ها در کلاس درس بخش جراحی ۳ و ۴ برگزار شد.
در ابتدا دکتر کاظمینی به تبیین اهم چالش ها و مسائل بیمارستان امام خمینی (ره) پرداخت و گفت: در ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره) تعداد ۵۹۱ تخت، ۳۴ بخش و ۶ اتاق عمل وجود دارد وهمچنین این ساختمان بالغ بر ۴۹/۲۵ درصد از کل مجتمع را شامل می شود.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در بیمارستان امام خمینی (ره) طی یکسال گذشته گفت: به همت معاونت درمان و پشتیبانی مجتمع در یکسال گذشته بخش جراحی اعصاب و icu جراحی اعصاب بازسازی شد و این امر منجر به افزایش یک تخت در icu و همچنین ایجاد رضایتمندی و کاهش مدت زمان انتظار بیماران شده است که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: درب های خروج اضطراری بخش های بیمارستان امام خمینی (ره) که سالهای سال مغفول مانده بود باز شد که به نوبه خودش یک کار بزرگی انجام شده است اما نیاز به یکسری اقدامات اصلاحی وتکمیلی همچون روشنایی، نقاشی و… دارد.
دکتر کاظمینی گفت: تغییرات اصلاحی در بخش یاس مثل (روشنایی، سرویس بهداشتی، ایجاد اتاق استراحت و انبار) و همچنین تعویض کامل و بازسازی آسانسورها، رنگ آمیزی زیرزمین، اصلاح و بازسازی اتاق RO و… در ساختمان بیمارستان امام خمینی (ره) انجام شده است.
دکتر کاظمینی با اشاره به کمبود نیروی خدمات در بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: با توجه به کمبود شدید نیروی خدمات در بیمارستان امام خمینی (ره) و خروج تعدادی نیرو باید نسبت به جذب نیروی خدمات جدید به این مرکز اقداماتی صورت پذیرد.
وی در ادامه به ارائه گزارش آماری از مساعدت‌های خیرین، مؤسسات دولتی و غیردولتی به بیمارستان امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و همچنین تجهیزات موردنیاز بخش‌ها و پروژه‌های در اولویت پرداخت.
دکتر اینانلو رئیس مجتمع تأکید کرد: به‌منظور راهنمایی مراجعین و همچنین روند تسهیل فرآیندها، میز خدمت ضلع شمالی مجتمع هر چه سریع‌تر به چرخه ارائه خدمت وارد شود.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع گفت: با توجه به مذاکرات و مکاتبات صورت گرفته اما هنوز مشکل عدم ترخیص در ایام تعطیل و وجود تخت خالی به قوت خود باقی‌مانده لذا باید در این راستا تمهیدات لازم اندیشیده شود.
دکتر سورکی معاون پشتیبانی مجتمع با اشاره به خرید تجهیزات موردنیاز بخش‌ها گفت: هرسال نامه‌ای به روسای بخش‌ها ارسال می‌شود تا نیازها و تجهیزات سرمایه‌ای خود را به این معاونت ارائه دهند و بر اساس آن در کارگروه تجهیزات پزشکی مجتمع اولویت‌بندی به دانشگاه ارائه گردد تا ضمن تأمین بودجه لازم برای خرید این اقلام اقدام شود.
در این جلسه اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع  به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در رابطه  با چالش‌ها و مسائل ساختمان بیمارستان  امام خمینی (ره) پرداختند.
دکتر سید حسن اینانلو رئیس مجتمع، دکتر محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر زهرا پناهی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)،  کتر سید علی مؤمنی مدیر پژوهش و فناوری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امرالهی مدیر منابع انسانی، مهندس سیدرضا رسولی سرپرست مدیریت دفتر فنی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و علیرضا سیف رئیس امور عمومی بیمارستان امام خمینی (ره)، نجم زاده سوپروایزر ارشد بالینی و هاریه رسولی سوپروایزر اتاق عمل به‌عنوان مهمانان ویژه جلسه این هفته حضور داشتند.