مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه دی‌ماه شورای فرهنگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

در جلسه شورای فرهنگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن تبیین اجرای  فعالیت‌های فرهنگی  انجام‌شده  و پیش رو در خصوص  برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در این مرکز  بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه شورای فرهنگی مجتمع دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱ با حضور دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی،  دکتر محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی مجتمع، دکتر زهرا پناهی رئیس بیمارستان ولیعصر (عج)، دکتر حسن امامی رضوی هیئت‌علمی مجتمع ، دکتر عدالتی فرد هیئت‌علمی مجتمع، دکتر مرتضی دارایی مدیر امور آموزشی و دانشجویی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری مجتمع، مهندس علیرضا شیری مدیر امور اجرایی معاونت امور دانشگاهی و سایر اعضا در سالن شورای معاونت امور دانشگاهی برگزار شد.
معاون امور دانشگاهی مجتمع ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) گفت: امیدوارم بتوانیم با تأسی و توسل به حضرت زهرا  (س) مسیر پیش رو را بهتر و باقدرت بیشتری پشت سر بگذاریم و همچنین نتایج بهتری بگیریم.
دکتر صالحی با اشاره به تأکید رئیس دانشگاه بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: با توجه به شرایط و نیاز  جامعه و همچنین تأکید رئیس دانشگاه بر برگزاری  کرسی‌های آزاداندیشی  بهتر است در سطح مجتمع این جلسات  حتی در گروه‌های کوچک   به‌صورت مستمر برگزار شود.
وی با اشاره به ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی گفت:  با توجه به اینکه در کتابخانه مجتمع  مخزن  کتاب عمومی بسیار خوبی وجود دارد  و همچنین  امسال با کمک دانشگاه و پشتیبانی مجتمع  این مخزن غنی‌تر شده است  لذا در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی باید کارهای بنیادی انجام شود.
در ادامه مهندس شیری به تبیین گزارش فعالیت‌های فرهنگی و علمی انجام‌شده در سطح مجتمع پرداخت و گفت: در ماه گذشته فعالیت‌های  فرهنگی و علمی بسیاری   همچون (تجلیلی از مدال‌آوران المپیاد ورزشی دانشگاه ، گرامیداشت روز حسابدار، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش ، مراسم  شب یلدا و… درمجتمع برگزار شد  ، همچنین امروز دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱  به مناسبت  شهادت حضرت زهرا (س) در محوطه مجتمع  ایستگاه صلواتی  و  مراسم عزاداری و توزیع ناهار و شام در مسجد المهدی مجتمع برگزار خواهد شد و قرار شد تقدیر از رتبه های مسابقات قرآن در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: با کمک دانشگاه و واحد پشتیبانی مجتمع مراسم شب یلدا در این مرکز برگزار و حدود ۴۵۰ پک یلدا به پاویون و برخی از  بخش‌های مجتمع توزیع شد.
دکتر امامی رضوی با اشاره به توسعه و ترویج  فرهنگ کتاب‌خوانی  درمجتمع گفت: برای تشویق فرهنگ کتاب‌خوانی  در جامعه بهتر است  در فضاهایی که عمومیت بیشتری دارد استند های کتاب با مضامین مختلف  دراختیارعموم گذاشته شود.
وی  بابیان این مطلب که  کتاب جایگاه ویژه‌ای در ارتقای سطح فرهنگی و دانش در جامعه دارد گفت: کتاب‌خوانی  عمق ذهنی انسانها را می‌افزاید و ما باید به سمت مسیری برویم تا دیگران  را به خواندن کتاب‌های خوب  تشویق کنیم .
دکتر امامی رضوی در خصوص برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی گفت: با توجه به شرایط جامعه باید موضوع‌ها را به‌صورت ریشه‌ای بازنگری و همچنین   عمق نگاه به مسائل  باید بیشتر شود که در این راستا  حول محورهای مسئولیت‌پذیری اجتماعی ، اخلاق حرفه‌ای و سلامت معنوی کرسی‌های آزاداندیشی درمجتمع  برگزار شود.
وی افزود:  نگاه فرهنگی و اسلامی به شاکله وجودی انسان باید با  یک نگاه و جهان‌بینی  ویژه‌ای خدمات ارائه شود اگر این جهان‌بینی درست شکل بگیرد ما  می‌توانیم ارائه‌کننده خدمت مناسب در جامعه باشیم.
همچنین در این جلسه  اعضا به ارائه  پیشنهادات  و راهکارهایی در خصوص نحوه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و اشاعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سطح مجتمع  پرداختند.