مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

نهمین  جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در نهمین  جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) روند پیشرفت مصوبات جلسه گذشته و همچنین زمان تحویل پرونده بیماران فوتی به بایگانی و مشکلات پرونده‌های اورژانس  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، نهمین  جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات، سه‌شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری مجتمع ، ماندانا معدنی رئیس پذیرش، آمار و مدارک پزشکی ، لاله میر جمهری مسئول  هماهنگی در امور بایگانی و کدگذاری، مریم اسدالهی مسئول ترخیص و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسه گذشته  در خصوص زمان تحویل پرونده بیماران فوتی به بایگانی و همچنین مشکلات پرونده‌های اورژانس  بحث و تبادل‌نظر شد.
معاون درمان مجتمع با اشاره به‌روزرسانی سامانه آواب  گفت: با توجه  به مشخص شدن رابط واحدهای تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی مجتمع  لذا باید هر چه سریع‌تر اطلاعات این حوزه‌ها در سامانه آواب به روز شده و در این راستا  بررسی‌های لازم صورت پذیرد.
دکتر اورندی با تأکید بر الکترونیکی کردن پرونده‌های درمانگاه‌ها  گفت: در این رابطه باید  جلسه و کارگروهی با مدیر درمانگاه‌ها و واحد IT  تشکیل و با توجه به نیاز هر درمانگاه  پلتفرم اولیه آن‌ها  طراحی و ارائه  شود و این کار نیازمند اطلاع‌رسانی و آموزش به کاربران است.
وی افزود: وقتی بستر الکترونیک فراهم شود در طول زمان ‌بر اساس نیاز  می‌توان فرم‌ها و آیتم‌هایی به آن اضافه کرد و در راستای هدف که همان الکترونیکی کردن پرونده‌ها در درمانگاه‌ها  است گام برداشت.
معاون درمان مجتمع با اشاره به زمان تحویل پرونده بیماران به بایگانی گفت:  وقتی پرونده بیماران  به‌ ویژه پرونده  فوتی‌ها از بخش‌ها به واحد بایگانی ارسال می‌شود باید هر چه سریع‌تر اسکن و مهر اسکن شد بر روی آن زده شود  و اگر بخش یا واحدی بعدازاین زمان نیاز به پرونده بیماری  را داشت فقط اسکن پرونده‌ها و یا پرونده‌ای که روی آن مهر اسکن شد دارد  به آنها تحویل داده شود و همچنین مکاتباتی با  پزشک قانونی و سازمان نظام پزشکی کشور انجام شود تا  در صورت نیاز این واحدها  به پرونده‌ی  بیمار ملاک پرونده اسکن شده واحد مدارک پزشکی است .
همچنین در این جلسه اهم  چالش‌های زیرساختی و کاربردی واحد مدارک پزشکی مجتمع بحث و تبادل ‌نظر شد.