مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری مراسم روز جهانی ایدز در باشگاه یاران مثبت تهران

مراسم سالیانه “روز جهانی ایدز” سه شنبه ٨ آذر ۱۴۰۱ در محل “باشگاه یاران مثبت تهران” واقع در بیمارستان امام خمینی برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران  معاونت تحقیقات و فناوری، در این مراسم که با حضور دکتر دهقان، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی و سرپرست مرکز تحقیقات ایدز برگزار شد، وی ضمن اشاره به فعالیت‌های سال گذشته مرکز تحقیقات ایدز ایران، راه اندازی و توسعه خدمات آزمایشگاه تخصصی مرکز را قدمی مهم در زمینه ارائه خدمات پژوهشی و تشخیصی به جامعه علمی کشور و همچنین افراد مبتلا به HIV   دانست و گفت: برای افزایش توان خدمات دهی بهتر به جامعه هدف، ساماندهی و گسترش فعالیت‌های باشگاه یاران مثبت بعنوان یکی از بخش‌های مرکز تحقیقات ایدز در دستور کار قرار گرفت.

همچنین در این مراسم دکتر سارا قادرخانی، استاد بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر معصومه فرخ آشتیانی، رئیس مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری در سخنرانی کوتاهی به اهمیت فعالیت‌های علمی و فرهنگی در مورد ایدز در ایران پرداختند.

در ادامه، جوایز مسابقات فرهنگی و ورزشی مرتبط با روز جهانی ایدز که توسط باشگاه یاران مثبت تهران و با مشارکت اعضای این باشگاه در روزهای گذشته برگزار شده بود به برگزیدگان اهدا شد.