مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید رئیس جمهور و وزیر بهداشت از طرح در حال اجرای بیمارستان ۴۰۳ تختخوابی اسلامشهر با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران

وزیر بهداشت، درمان و خدمات پزشکی در حاشیه بازدید رئیس جمهور از شهرستان اسلامشهر گفت: طرح ساخت بیمارستان ۴۰۳ تختخوابی اسلامشهر پس از ۱۴ سال توقف، اکنون در دولت سیزدهم ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نقل از خبرنگار ایرنا، دکتر بهرام عین اللهی روز پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱ در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این پروژه از سال ۸۷ شروع شده است و اکنون ۱۴ سال که از عمر این پروژه سپری می شود
وی یادآورشد: سال گذشته این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت و در مدت ۱۳ سال فقط ۳۰ درصد عملیات عمرانی آن پیش رفته بود که سال گذشته که با استقرار دولت مردمی تا امروز به ۷۳ درصد رسیده است.
دکتر عین اللهی اظهار داشت: در برنامه اجرایی این بیمارستان، طرح را مرحله بندی کردیم.
وزیر بهداشت، درمان و خدمات پزشکی گفت: در مرحله نخست بناست بخش درمانگاه ها و اورژانس آن احداث و در مرحله دوم بخش درمانی و بستری این بیمارستان آماده و افتتاح شود.
وی خاطرنشان کرد: اکنون پیشرفت فیزیکی قسمت اورژانس و درمانگاه ها به ۹۰ درصد رسیده است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم و بعد از موفقیت در مهار کرونا، وزیر بهداشت دولت مردمی بازدیدهای مستمری و توجه خاصی به طرح نیمه ساخت بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر داشته است.
کم کاری در دولت های قبل، جنوب غرب تهران را با کمبود تخت های بیمارستانی مواجه کرده به طوری که خود اسلامشهر با داشتن ۲ بیمارستان امام رضا (ع) با ظرفیت ۱۸۰ تختخواب و بیمارستان امام زمان (عج) با ظرفیت ۱۰۰ تختخواب، جوابگوی این ظرفیت از بیمار نیست.
این بیمارستان تختخوابی سال ۱۳۸۷ کلنگ خورد و طبق قول مسئولان وقت قرار بود تا سال ۱۳۹۲ با تزریق چهار میلیارد تومان این بیمارستان تکمیل شود اما داستان جور دیگری رقم خورد و امروز این بیمارستان قرار است به مساحت ۶۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنای ۳۸ هزار و ۵۰۰ مترمربع در پنج طبقه و در ۲ فاز احداث شود.