مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بیست و هفتمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص ترخیص بیماران در روزهای پنج شنبه و ایام تعطیل و همچنین بررسی  خدمات مشاوره ای در مجتمع  بحث و تبادل نظر  شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، بیست و هفتمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز ‌شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونین و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا دکتر دهقان با اشاره به فعال سازی بخشی از طبقه سیزدهم ساختمان مهدی کلینیک  گفت:  به لطف خدا بخش طبی ۲ مجتمع به این ساختمان انتقال پیدا کرد که امیدوارم با برنامه ریزی های صورت گرفته  پروژه بزرگ مهدی کلینیک  با تمام ظرفیت به چرخه خدمت وارد شود.
رئیس مجتمع با تأکید بر اینکه  در روزهای پنج‌شنبه و ایام تعطیل همانند روزهای دیگر باید در سطح مجتمع ترخیص بیماران صورت پذیرد گفت: با توجه به آمار  پایش ترخیص مجتمع ، افزایش مراجعان و کاهش ترخیص  در روزهای پنج‌شنبه و ایام تعطیل که این امر  باعث   ازدحام و بلوکه شدن اورژانس  شده است،در این راستا  باید یک کارگروه تخصصی با حضور معاونت های درمان و امور دانشگاهی مجتمع با همکاری واحد نظارت بر درمان  تشکیل و بازخوردهای آن را به روسای بخش‌های مجتمع  ارائه داده شود  و همچنین تمهیدات لازم به‌منظور  ترخیص بیماران در روزهای پنج شنبه و جمعه همچون زمان کرونا اندیشیده تا از ازدحام و شلوغی اورژانس در این ایام  تا حدی کاسته شود .
وی  با بیان این مطلب که انجام  فرآیند ترخیص در روزهای پنج شنبه و ایام تعطیل درمجتمع  همکاری و نظارت دقیق روسای بخش‌های مجتمع را می طلبد  گفت: نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است این است  که با توجه به سنجه‌های اعتباربخشی کلیه بیماران همه‌روزه باید توسط اساتید و یا رزیدنت ارشد ویزیت شوند و در این رابطه  اساتید و روسای بخش‌های مجتمع  نظارت مستمر و دقیقی در رابطه با مرخصی  اساتید و دستیاران  و همچنین آمار ترخیص  بیماران در بخش مربوطه به‌ویژه در ایام پنج‌شنبه و جمعه  داشته باشند تا گردش کاری مجتمع و بخصوص اورژانس بهبود پیدا کند.
رئیس مجتمع در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: معاون درمان مجتمع   در هرلحظه  با توجه به شرایط موجود ازجمله  شلوغی  و کمبود تخت  می‌تواند فرایند پذیرش الکتیو را متوقف نماید و در این رابطه همه واحدها همکاری لازم را باید داشته باشند.
در ادامه دکتر صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع  گفت: یکی از نکاتی که  بتوانیم در روزهای تعطیل فعال‌تر باشیم و  آمار ترخیص را  در این روزها به‌نوعی افزایش دهیم این است که  روسای بخش‌های مجتمع  پیگیر موضوعات باشند و  همچنین نظارت مستمری برفعالیت بخش‌ها  داشته باشند.
در بخش دیگری از جلسه خانم رمکی کارشناس هماهنگ کننده ایمنی بیمار به ارائه گزارش آماری از پایش وضعیت ترخیص مجتمع در ۲ هفته اول و دوم  آبان پرداخت و گفت: از تعداد کل ۳۴۳ ترخیص در روزهای پایانی هفته،  در هفته اول آبان فقط ۱۴ بیمار در روز جمعه و ۳۳۰ بیمار در روز پنج‌شنبه ترخیص شدند. درواقع بالاترین داده در هفته اول  آبان برای ترخیص مربوط به بخش اورژانس  و گروه جراحی بود، در هفته دوم آبان از تعداد کل ۲۶۶ ترخیص در روزهای پایانی هفته ۲۱۵ ترخیص  مربوط به روز پنج شنبه و ۵۱ ترخیص  روز جمعه انجام‌شده است که بالاترین داده  ترخیص در هفته  دوم مربوط به بخش  اورژانس ۲ و پست پارتوم بوده است .
وی  در ادامه گزارشی ازمیزان حضور اساتید و دستیاران مجتمع در دو گروه درخواست‌کننده و انجام دهنده  مشاوره در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۱ ارائه کرد.
همچنین در این جلسه اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع نیز به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در رابطه با فرآیند  ترخیص بیماران ، مشکلات  بیماران غیر مرتبط  در بخش‌ها ، زمان‌بندی دقیق بستری بیمار تا انجام اعمال جراحی و…  پرداختند .
دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر زهرا پناهی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس سید رضا رسولی سرپرست مدیریت دفتر فنی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و نیکو قاسم رمکی  کارشناس و مسئول هماهنگ کننده ایمنی بیمار مجتمع به‌عنوان مهمان ویژه جلسه این هفته حضور داشتند.