مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفدهمین جشنواره آموزشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر قناعتی: در یک سال اخیر شاخص کارایی بیمارستان‌ها حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در هفدهمین جشنواره آموزشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با بیان اینکه در یک سال اخیر شاخص کارایی بیمارستان‌ها حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است گفت: بیمارستان‌ها بسیار خوب و بی‌نظیر عمل کردند و جا دارد از تک‌تک استادان و روسای بیمارستان ها و بخش ها و مدیران گروه‌ها قدردانی کنم.

گالری عکس ۱
گالری عکس ۲

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، این مراسم با حضور رئیس، معاونان «درمان»، «آموزشی» و نیز «فرهنگی و دانشجویی» دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس دانشکده پزشکی، رئیس، معاونان و استادان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) و جمعی از اعضای هیئت‌علمی و فراگیران این مرکز  چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ در تالار مهدی کلینیک برگزار شد.
دکتر قناعتی با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گفت: خوشحال هستم که در خانه‌ای که بیش از ۳۶ سال از عمر خودم را در آن گذراندم حضور دارم. بیش از هر چیزی در دنیا، مجتمع بیمارستانی امام  خمینی (ره) و دانشگاه علوم پزشکی تهران را دوست دارم و همیشه این باور را داشتم که این مجتمع  قطعه‌ای از بهشت است و هرچه دارم – مادی و معنوی – از اینجا دارم. این مرکز، مکان بسیار بزرگی است و انسان‌های بزرگی در آن حضور دارند و باید قدر آن را بدانیم. همه دوستان توجه کنند که خاک آن، مقدس است.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رسیدن به آینده افتخارآفرین گفت: برای رسیدن به آینده روشن نیاز به ۳ مرحله «تلاش فراوان برای پرکردن فاصله کنونی با خطوط مقدم علم جهانی»، «عبور از مرزهای دانش جهانی و عرضه کشفیات نوین علمی به جامعه بشری» و «بنا کردن تمدن نوین اسلامی بر پایه علم نافع» است و در همین راستا در دانشگاه علوم پزشکی تهران ما سه محور «مرجعیت علمی»، «ارتباط دانشگاه و صنعت و اقتصاد مقاومتی» و «جلوگیری از مهاجرت مغزها» را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم.
در ادامه دکتر قناعتی گزارش یک‌ساله از عملکرد و اقدامات انجام‌شده در دانشگاه علوم پزشکی تهران را همچون پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ در سطح کلان، ارائه خدمت به  بخش‌های حاشیه‌نشین، مداخلات کاهش عوامل خطر سلامت روان، راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، برگزاری جلسات آموزشی خودمراقبتی، خدمات درمانی رایگان در اردوهای جهادی، طراحی یکصد خانه بهداشت، دستاوردها و فعالیت‌های دانشگاه در عرصه فناوری، دارو، تجهیزات پزشکی، همکاری بین‌المللی با کشورهای همسایه، پروژه‌های عمرانی،  یکسان‌سازی فناوری اطلاعات بیمارستان ها و… ارائه کرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به مقالات منتشرشده گفت: در سال‌های اخیر، دانشگاه علوم پزشکی تهران، ۳۴ درصد از مقالات منتشرشده در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را به خود اختصاص داده که ازنظر آمار، استناد به مقالات، ۴۳درصد کل استنادات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ‌متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران است و این در حالی است که کمتر از ۱۰درصد از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این دانشگاه حضور دارند.
رئیس دانشگاه با قدردانی از دکتر علامه و دکتر میرزازاده به دلیل ایجاد تحول در حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی تهران در این مدت یک سال گفت: خوشحال هستم که با کمک این دو مسئول حوزه آموزش، در گروه داخلی تحول بسیار بزرگی ایجادشده است که امیدوارم با کمک هم  این مسیر همواره پیش رود.
دکتر قناعتی در تکمیل این بخش از سخنان خود گفت: در یک سال اخیر  بیمارستان‌ها بسیار خوب و بی‌نظیر عمل کردند و جا دارد از تک‌تک استادان و روسای بیمارستان ها و بخش و مدیران گروه‌ها پرستاران و کارکنان تشکر می کنم زیرا امسال شاخص کارایی حدود ۳۰ درصد افزایش یافته که مایه بسی خرسندی است.
در ادامه دکتر دهقان رئیس مجتمع با قدردانی از حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی تهران، اساتید، روسای بخش‌ها  و دستیاران حائز رتبه گفت: بسیار خوشحال هستم که امسال هفدهمین جشنواره آموزشی مجتمع را  برگزار می‌کنیم. مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  در حوزه‌های آموزش، درمان و پژوهش در این‌یک سال گذشته پیشرفت قابل‌توجهی داشته و امیدوارم این مسیر با کمک همه شما عزیزان ادامه پیدا کند.
وی افزود: در جهت ارتقای خدمت‌رسانی به مردم و در نهایت توجه خاص به زیرساخت‌ها و ایمنی مجتمع، در این مدت در بخش‌های درمان و پشتیبانی کارهای بسیار بزرگی انجام‌شده همچون دو پروژه عمرانی بزرگ ( مهدی کلینیک و ۵۴۰ تختخوابی انستیتو کانسر)  و تکمیل بونکر دستگاه شتاب‌دهنده ورسای  اچ دی  که امیدوارم هر چه زودتر این پروژه‌ها  در چرخه خدمت‌رسانی قرار گیرد.
دکتر دهقان در پایان سخنان خود گفت: این مرکز  کاملاً هدفمند با حمایت دانشگاه و یاری معاونان دانشگاه و مجتمع و همچنین تیم خوب مدیریت و رهبری  پروژه یکسان‌سازی  سامانه HIS را  بر اساس برنامه‌ریزی دانشگاه  با تمام توان انجام داد  که  امیدواریم این مسیر با لطف خداوند  در راستای اهداف دانشگاه ادامه پیدا کند و بتوانیم روزهای بسیار خوبی را  برای کشور ، دانشگاه و مردم ایجاد کنیم.
دکتر صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع حضورش را  به‌عنوان دبیر هفدهمین  دوره جشنواره آموزشی مجتمع  مایه افتخار خواند و افزود:  ما امسال بر اساس سنوات گذشته  از ۱۸ بخش دستیار حائز رتبه در بورد، ۱۲ بخش با قبولی ۱۰۰ درصد شرکت‌کنندگان ، یک بخش به‌عنوان راه‌اندازی کننده رشته جدید(پاتولوژی)، ۴۸ دستیار حائز رتبه ۵ درصد و ۱۰درصد در بورد، ۲۳ دستیار برگزیده بخش‌ها، ۴ کارورز برگزیده آموزشی، ۳ تلاشگر عرصه آموزش و ۳۲  استاد ارتقایافته تقدیر می شود.
وی با اشاره به شرایط اعضای هیئت‌علمی و فراگیران مجتمع گفت: این مرکز با حدود ۴۰۴ عضو هیئت‌علمی درمانی، تخصصی و فوق تخصصی که ۳۶۰ نفر آن آموزشی و ۴۴ نفر درمانی است،  ۷۷ عضو آن استاد، ۱۳۶ عضو دانشیار و ۱۴۷ عضو آن استادیار هستند که حدود ۱۴ درصد رتبه‌های برتر کشور و ۵۲ درصد رتبه‌های برتر دانشگاه در رشته‌های تخصصی گروه پزشکی را در خود دارد که مایه بسی خوشحالی است.
دکتر نوربالا استاد پیشکسوت هم ضمن تشکر از برگزارکنندگان مراسم جشنواره آموزشی مجتمع گزارشی از سلامت روان در حوزه اضطراب، افسردگی و خشونت های های خانگی  قبل و پس از دوران کرونا ارائه داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *