مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفتمین جلسه کمیته ارتقای خدمات اورژانس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در هفتمین جلسه کمیته ارتقای خدمات اورژانس، شیوه‌نامه مدیریت درد در بیماران مراجعه‌کننده به تریاژ تصویب ودر مورد استفاده بهینه از  مانیتورهای بخش اورژانس  بحث و تبادل‌نظر  شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هفتمین جلسه کمیته ارتقای خدمات اورژانس این مرکز یک‌شنبه ۸ آبان ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر محمد افضلی مقدم رئیس اورژانس و دبیر علمی کمیته،  دکتر هومان حسین نژاد هیئت‌علمی گروه طب اورژانس، دکتر پیام صراف هیئت‌علمی گروه نورولوژی، مهندس علی نعلبران سرپرست حراست مجتمع،  پرستو آریاملو مدیر پرستاری، رحمان نصراللهی رئیس امور عمومی اورژانس، حسین کرمی سوپروایزر آموزشی اورژانس و دبیر اجرایی کمیته و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا کرمی دبیر اجرایی کمیته ضمن تبیین مصوبات جلسه گذشته،  گزارشی از جلسه واحد حراست مجتمع با  ریاست و سرپرستار بخش روان‌تنی در خصوص مسائل و چالش‌های  این بخش ارائه کرد.
وی افزود: در این جلسه بر اولویت خدمات به بیماران  بخش،  خرید دوربین  و دریافت مجوزهای لازم و همچنین ارائه آموزش‌های مناسب  به نیروی‌های حفاظت فیزیکی در برخورد با بیماران پرخاشگر و… تأکید شد.
در ادامه نصرتی سرپرستار بخش اورژانس یک  با اشاره به آمار مشاوره‌ها  در یک ماه گذشته گفت: از مجموع ۱۱ مشاوره  که  مورد پایش قرار گرفت  ۶ مورد زیر یک ساعت ، ۳ مورد بین ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه و ۲ مورد بالای ۱۲۰ دقیقه  بود که  با ارزیابی‌های صورت گرفته میانگین آن حدود ۹۰ دقیقه شده است.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع تأکید کرد: با توجه به ازدحام در اورژانس معطلی بیماران نیازمند به مشاوره به‌ویژه مشاوره روان‌پزشکی به‌هیچ‌عنوان جایز نیست  و باید  خدمات آن در اولویت کارها  قرار گیرد ، همچنین پایش های لازم  به‌صورت ماهانه  برای مشاوره گروه‌های تخصصی انجام و بازخوردهای آن به این معاونت و روسای بخش‌ها ارائه شود .
معاون درمان مجتمع با اشاره به ساعت حضور دستیاران درمجتمع گفت: با توجه  به اینکه ساعت حضور دستیاران بر اساس آئین‌نامه شرح وظایف دستیاری  از  ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶:۳۰ است لذا  در این راستا دستیاران باید در ساعت مذکور درمجتمع حضور فعالی داشته باشند و روسای بخشها بر حضور منظم دستیاران نظارت کامل داشته باشند.
همچنین در این جلسه شیوه‌نامه  مدیریت درد  در بیماران مراجعه‌کننده به تریاژ تصویب و در مورد استفاده بهینه از مانیتورهای بخش اورژانس به منظور ارائه اطلاعات موردنیاز به بیماران و همراهان بحث و تبادل‌نظر شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *