مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

نشست تیم رهبری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با شهردار جدید و مدیران شهرداری منطقه ۶ تهران

دکتر سید علی دهقان منشادی: برای برداشتن گام‌های بلند باید افق دیدمان را گسترش دهیم

در دیدار صمیمانه مسئولان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) و شهرداری منطقه ۶ تهران بر تسریع سامان‌دهی همراه سراهای اطراف این مرکز برای اسکان همراهان بیماران ارجاعی از شهرستان‌ها تاکید و راهکارهای رفع مشکلات ناشی از تغییرات ترافیکی محدوده باقرخان و بهسازی فضای سبز مجتمع بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارشنبه ۴ آبان ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس رضا محمدی شهردار جدید، دکتر سعید تیموری معاون اجتماعی و فرهنگی و جمعی از مدیران شهرداری منطقه ۶، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علی اعتمادیان مشاور امور توسعه و سایر اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع، جلسه معارفه‌ای با رویکرد افزایش همکاری‌های مشترک در سالن شورای ریاست این مرکز برگزار شد.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در این جلسه ضمن قدردانی از همکاری خوب مدیران شهرداری از سنوات گذشته تاکنون برای پشتیبانی از خدمات  این مرکز، انتصاب مهندس محمدی را به‌عنوان شهردار جدید منطقه ۶ تبریک گفت و در ادامه افزود: واقعیت این است که ارائه خدمات مطلوب درمانی به بیماران این مجموعه بزرگ درمانی کشور که اغلب از اقشار آسیب‌پذیر و یا بیماران پیچیده‌ای هستند که در دیگر بیمارستان‌های کشور به نتیجه نرسیده‌اند و به‌نوعی چشم امیدشان به دانش اساتید برجسته و امکانات منحصربه‌فرد این مرکز است، به‌تنهایی ممکن نیست و نیاز به همراهی و تعامل سازنده سازمان‌های دیگر دارد که در بحث بهبود خدمات اجتماعی، شهرداری یکی از مهم‌ترین آن‌هاست. بعلاوه اکثر بیمارستان‌های بزرگ تهران در منطقه ۶ واقع هستند و مسئولیت شهرداری منطقه در اعتلای خدمات اجتماعی درخور بیمارستان‌های این منطقه به‌خصوص مجتمع بیمارستانی امام خمینی با حجم بالای مراجعه و جایگاه کشوری آن در ساماندهی موضوعاتی چون همراه سراها، زیباسازی فضای سبز، نورپردازی، مبلمان شهری و … بسیار حساس و تعیین‌کننده است.

دکتر دهقان با اشاره به‌اضافه شدن قریب‌الوقوع پروژه‌های ملی مهدی کلینیک و انستیتو کانسر به مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: اگر این بیمارستان‌ها به مجموعه ۱۲۰۰ تختخوابی این مرکز اضافه شوند با حدود ۲۵۰۰ تخت بستری و افزایش بار مراجعات که پس از بحران کووید به‌مراتب بیشتر از قبل شده چالش‌های موجود بیش‌ازپیش گریبان گیر مجموعه خواهد بود و باید از امروز با کمک سازمان‌های ذیربط به فکر رفع آن‌ها باشیم. مجتمع بیمارستانی امام خمینی با نظر به ظرفیت‌های علمی و اجرایی این جایگاه را دارد که در منطقه خاورمیانه و از بهترین‌های نظام سلامت باشد. برای برداشتن گام‌های بلند باید افق دیدمان را گسترش دهیم و به اهداف بزرگ فکر کنیم.

رئیس مجتمع تکمیل همراه سراهای در دست اجرا و حل گره ترافیکی محدوده باقرخان باهدف رضایتمندی همراهان بیمار، اساتید و کارکنان مجتمع را از اولویت‌های این مجتمع در همکاری با شهرداری منطقه عنوان کرد و افزود: ضمن ضرورت بازنگری و اصلاح نظام ارجاع بیماران از سایر استان‌ها که تصمیم‌گیری در خصوص آن مربوط به سیاست‌گذاران حوزه سلامت است باید همان‌طور که برای درمان بیماران قوانین مدونی وجود دارد برای اسکان همراهان بیمارانی که از سایر استان‌ها به ما مراجعه می‌کنند نیز سازوکار مناسبی دیده شود.

شهردار منطقه ۶ با ابراز خوشحالی از حضور در جمع مسئولان مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: ما خودمان را از شما می‌دانیم. به‌عنوان یک شهروند که از دوران نوجوانی بارها به این مرکز برای مسائل درمانی مراجعه داشته‌ام با چالش‌های بیماران و همراهان آن‌ها از نزدیک آشنا هستم و کمک به رفع آن‌ها را یکی از دغدغه‌ها و تکالیف مهم خود می‌دانم. قبول دارم در این مسیر، درک متقابل دو مجموعه بسیار مهم است. شهرداری یک مجموعه خودگردان است که باید خودش از شهر پول دربیاورد و برای شهر خرج کند که هزینه نیروی انسانی و هزینه‌های جاری را هم باید به آن اضافه کرد. این‌ها از مسئولیت اجتماعی شهرداری برای ارائه خدمات اجتماعی باکیفیت به مردم منطقه نمی‌کاهد. قطعا آنچه برای شما مهم است چه در بحث زیباسازی محوطه و توسعه فضای سبز و چه همراه سراها برای ما هم بسیار مهم است و آن را بر خود تکلیف می‌دانیم. خدمت به بیماری که گرفتاری‌هایش زیاد است آن‌هم باوجود مشکلات اقتصادی یک توفیق است و تلاش می‌کنیم از این توفیق الهی محروم نمانیم.

مهندس محمدی ارتباط مداوم مردم با شهرداری از طریق سامانه ۱۳۷ را در ارتقای خدمات شهرداری مهم خواند و در خصوص اهمیت خدمات پشتیبانی از بیمارستان‌های منطقه گفت: اگر قرار است بیمارستان‌ها خدمات باکیفیت به مردم ارائه دهند ما هم باید مطالعات شهرسازی و معماری را به این‌سو هدایت کنیم. خیروبرکت خدمتی که می‌دهیم به جامعه و خودمان برمی‌گردد.

مهندس سورکی، مدیران شهرداری و مجتمع را بخشی از تیم مدیریتی دولت دانست و افزود: مردم ضعف ما را می‌بینند و ضعف کار ما به‌کل سیستم تعمیم می‌یابد. تلاشمان باید این باشد تا به همکاری هم خدمات بهتری به مردم ارائه کنیم. برای این کار نیاز به درک متقابل از هم داریم. بیماران مجتمع عمدتاً از محروم‌ترین گروه جامعه و از اقصی نقاط کشورند و از طرفی با همه محدودیت‌های مالی باید پاسخگوی خدمات موردنیاز اتباع افغان هم باشیم و همه این‌ها فشار مالی زیادی را متوجه بیمارستان می‌کند. از دیگر سو می‌دانیم شما هم مثل ما یک سازمان خدماتی هستید و با محدودیت منابع مواجهید. همه می‌دانیم این بیمارستان چشم‌وچراغ کشور است با توجه به گستردگی فضای فیزیکی و رفت‌وآمد بالای مردم در آن، به توجه و خدمات شهرداری منطقه برای زیبایی و تمیزی محوطه و کمک جدی در تکمیل پروژه‌های در حال ساخت همراه سرا با توجه به آغاز فصل سرما و امکان آسیب همراهانی که مجبور به چادر خوابی در پیاده‌روهای مجاور بیمارستان هستند، نیاز داریم.

دکتر اعتمادیان نیز منطقه ۶ را از منظر مراکز درمانی بزرگ آن ویژه خواند و گفت: خدمات مربوط به‌سلامت انتها ندارد و همواره باید برای توسعه آن کارکرد. من از همکاری مدیران شهرداری منطقه در پیشرفت پروژه‌های حفاری مهدی کلینیک بسیار متشکرم و امیدوارم این همکاری‌ها به قوت همیشه ادامه یابد.

دکتر تیموری با اشاره به برخی از همکاری‌های شهرداری منطقه ۶ با مجتمع بیمارستانی امام خمینی از تکمیل نوسازی ساختمانی برای پوشش چادر خوابی‌های ضلع شمالی مجتمع تا پایان آبان ماه خبر داد.

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *