مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ ششمین جلسه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

دکتر حسین قناعتی: باب گفتگو در دانشگاه علوم پزشکی تهران باز است

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه مهرماه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، ششمین نشست ماهیانه روسای بخش‌های این مرکز در سال جاری، چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ با حضور دکتر حسین قناعتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ، دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بخش‌های بالینی در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر قناعتی در ابتدای سخنان خود گفت: در جشنواره آموزشی پژوهشی مجتمع که در آینده نزدیک برگزار می شود گزارش عملکرد یک‌ساله دانشگاه ارائه خواهد شد و در این راستا آماده شنیدن  نظرات و انتقادات‌ اساتید  هستیم  تا مسیر پیش  رو بهتر از قبل پیموده شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به عملکرد خوب مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در دوره جدید مدیریت دانشگاه گفت: مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  در دوره ریاست  دکتر دهقان مسیر خوبی را پیش رفته و بسیاری از اشکالات سخت افزاری و نرم‌افزاری این مرکزمرتفع شده و اقدامات مهمی نیز در حال انجام است و همچنین زحمات بسیاری در رابطه با امکانات و تجهیزات جدید  درمجتمع انجام‌شده است؛ همچون نصب دستگاه Versa HD  که یکی از مدرن‌ترین دستگاه‌های رادیوتراپی در کشور است و همچنین دستگاه آنژیوگرافی جدیدی که در مرکز تصویربرداری مجتمع آخرین مراحل نصب و بهره‌برداری را طی می کند.
دکتر قناعتی با اشاره به اهمیت آموزش و پژوهش گفت: درزمینهٔ آموزش و پژوهش در سطح دانشگاه کارهای بسیارارزشمندی با محوریت عدالت در پژوهش صورت پذیرفته  و پیگیر آن هستیم تا بودجه ها  بر اساس شاخص های عدالت محور توزیع ‌شود.
وی افزود: در رابطه با  آموزش، دو گروه جراحی با هدایت دکتر آملی و داخلی با مدیریت دکتر میرزازاده کارهای  بسیار ارزشمند و خوبی  را انجام داده‌اند که جا دارد تشکر ویژه‌ای از این دو گروه  داشته باشیم.
رئیس دانشگاه تصریح کرد: نقایص و مشکلات در حال  پیگیری است و ما در تلاش هستیم تا به روند فعالیت های دانشگاه در زمینه های مختلف لطمه‌ای وارد نشود.
در ادامه دکتر قناعتی توضیحاتی در خصوص گردشگری سلامت  و کارهایی که در رابطه با آن صورت پذیرفته  ارائه داد و گفت: در این رابطه تمهیدات بسیار خوبی انجام‌شده تا  بیمارانی که  برای درمان به ایران مراجعه می‌کنند در یک مسیر صحیح مراجعه و با هزینه کم و بالاترین کیفیت درمان برای آن‌ها انجام شود.
دکتر قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مسائل اخیر جامعه گفت: وظیفه ماست که از وحدت و اقتدار ملی کشور حمایت کنیم  و برای دوران پسا بحران هم‌فکری صورت پذیرد.
دکتر دهقان رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) نیز در این نشست، ضمن تشکر از حضور رئیس دانشگاه گفت: بسیار خرسند هستیم که ریاست محترم دانشگاه علیرغم مشغله کاری  بسیار امروز در جمع ما حضور پیدا کردند. اقدامات موثری که در مجتمع انجام شده حاصل نگاه مثبت و حمایت‌های همه‌جانبه شخص ریاست دانشگاه و معاونان ایشان و همکاری خوب همه اساتید و فراگیران و کادر درمان و پشتیبانی مجتمع  است که هر کدام از این موارد در جای خود بسیار حائز اهمیت است و اگر نبود هرگز این موفقیت ها رقم نمی‌خورد و از همه تشکر دارم که در راستای پیشرفت مجتمع کمک کردند و انشا الله بتوانیم این روند رو به رشد را همچون گذشته ادامه دهیم.
رئیس مجتمع در ادامه با اشاره به تغییر سامانه HIS درمجتمع گفت: با توجه به تصمیم دانشگاه مبنی بر یکپارچه سازی HIS همه بیمارستان‌های دانشگاه، تغییر سامانه HIS در این مرکز صورت گرفت که با توجه به گستردگی  این مجتمع، کار بسیار مشکلی بود و تیم فناوری اطلاعات و پشتیبانی مجتمع، دانشگاه وشرکت مربوطه از ساعات اولیه  تغییر (بامداد جمعه اول مهرماه) همه نوع همکاری و تلاش را انجام دادند تا این تغییر با کمترین چالش انجام شود و درصدد آن هستیم  که با یک کار تیمی و جهادی، معدود مشکلات باقیمانده نرم افزاری هر چه سریع‌تر مرتفع شود و همچنین اساتید مجتمع دراین زمینه اگر با مشکلی مواجه هستند به واحد فناوری اطلاعات مجتمع بازخورد دهند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی افزود: تغییر HIS  درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) کار بسیار بزرگ و سختی بود ولی طبق فرمایش رئیس دانشگاه  انجام هیچ کاری بدون  پشتکار و لطف خداوند نشدنی نیست.
دکتر دهقان با اشاره به مسائل اخیر در جامعه گفت: ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم که در جامعه مهربانی و دوستی گسترش پیدا کند و همچنین  وظایفمان را در حوزه‌ های مختلف به درستی انجام دهیم.
رئیس مجتمع درپایان سخنان خود گفت: خیلی خوشحال هستیم که در راستای اهداف و مسیر دانشگاه قدم برمی‌داریم. جا دارد از حمایت‌های رئیس دانشگاه تشکر ویژه‌ای  داشته باشم  که در هر ساعت از شبانه‌روز پاسخگو بوده و حضور مستمردارند و همچنین  از اساتید و روسای بخش های  مجتمع  که تیم مدیریتی را حمایت می‌کنند و ایرادات و اشکالات را به ما گوشزد می نمایند.
دکترمحمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی مجتمع نیز ضمن  تشکر و خیرمقدم به رئیس دانشگاه  علوم پزشکی تهران و تبریک هفته وحدت و میلاد سعید نبی اکرم گفت: از رئیس دانشگاه به خاطر  حضورشان در این مرکز وهمچنین بابت تلاش‌ها و پیگیری‌هایشان درسطوح مختلف در رابطه با  مبحث کارانه‌ها و تغییرات اعمال‌شده برای اعضای جوان هیئت‌علمی این مرکز که  تمام وقت هستند تشکر ویژه‌ای دارم و امیدوارم که اثرات آن هر چه زودتر درکارانه‌ها و معوقات پزشکان اعمال شود.
دکترامیرحسین اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به مسائل جاری بخش‌ها گفت: با توجه به کمبود ظرفیت بستری درمجتمع و آنالیز صورت گرفته در این زمینه، مشخص شد که در روزهای پایانی هفته، تعداد ترخیص‌های مجتمع کاهش  پیدا می‌کند که باید در این زمینه اساتید ورود و بررسی‌های لازم را داشته باشند تا این مشکل مرتفع شود.
وی همچنین تأکید کرد: با توجه به اینکه در دو ماه آینده بازدیدهای اعتباربخشی از مجتمع  انجام خواهد شد، بسیاری از مباحث اعتباربخشی درجلسات تیم مدیریت و رهبری بررسی‌شده است و به نظر می رسد اساتید باید در خصوص مبحث ایمنی بیمار و مستندسازی پرونده‌ها توجه ویژه ودقت نظربیشتری داشته باشند.
در این نشست صمیمانه روسای بخش‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) به بیان دیدگاه‌ها و  نقطه نظرات خود در خصوص مسائل روز جامعه و عملکرد مجتمع پرداختند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *