مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دکتر قناعتی در نشست هم اندیشی استادان مطرح کرد: باید اعتماد جوانان و دانشجویان را جلب کنیم چرا که آنها سرمایه های ما هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در نشست هم اندیشی با استادان با تاکید بر اینکه بایستی اعتماد جوانان و دانشجویان را جلب کنیم از آنان به عنوان سرمایه های دانشگاه یاد کرد و گفت: بیان دیدگاه ها و نظرات ارزشمند اساتید، فرصت آفرینی در دل تهدیدات است و ما از نقدها و نظرات سازنده شما استقبال می کنیم.

گالری عکس 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، همزمان با آغاز سال تحصیلی و ورود دانشجویان جدید به دانشگاه علوم پزشکی تهران، نشست همفکری و هم اندیشی اساتید به منظور ترسیم آینده دانشگاه و اتخاذ تمهیدات مناسب برای گسترش و ارتقای کیفیت ارائه خدمات در حوزه های بهداشت، درمان، آموزش و پژوهش برگزار شد.
دکتر حسین قناعتی، رئیس دانشگاه، در این نشست با اشاره به شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی حرکت بزرگی بود. ایشان نه رسانه در اختیار داشت و نه افراد زیادی در کنار او بودند اما توانست مردم را به حرکت عظیم در مقابل طاغوت همراه کند.
رئیس دانشگاه، با بیان اینکه نشست ایشان با دانشجویان در هفته گذشته، مورد نقد برخی دانشجویان و اساتید قرار گرفت گفت: از نقدها و نظرات سازنده شما استقبال می کنم.
وی افزود: در خلال گفتگو با دانشجویان متوجه شدم که نیاز به ارتقای سطح سواد سیاسی و تاریخی آنها داریم.  متاسفانه دامنه اتفاقات کشور تا دانشگاه کشیده شدلذا باید بررسی کنیم که چگونه می توانیم این اتفاقات رادر دانشگاه به روش علمی و با مشارکت همه مدیریت کنیم.
دکتر قناعتی سپس افت اخلاقی در جامعه را مضموم دانست و گفت: باید اعتماد جوانان و دانشجویان را جلب کنیم چرا که آنها سرمایه های ما هستند. متاسفانه برخی از آنها سرگردانند و در بمباران اطلاعات بی ارزش در فضای مجازی قرار دارند لذا باید این روند اصلاح شود.
رئیس دانشگاه سپس به یافته های پرونده مهسا امینی اشاره کرد و گفت: اکنون وقت آن رسیده تا برای پسا بحران اقدامات موثری انجام دهیم. از همکاران می خواهم در این زمینه راهکارهای درست بدهند.
وی افزود: باید با هم فکری راهی برای خروج از این بحران بیایم و امیدوارم از دل این حادثه تلخ، دستاورد خوبی به دست بیاوریم چرا که به قول شهید سلیمانی در بحران ها، فرصت ها نهفته است.
دکتر قناعتی در بخش دیگری از سخنان خود، به مدل مدیریتی جدید اشاره کرد و گفت: در یکسال گذشته، مدیریت مسطح را برای استفاده حداکثری از نظرات اساتید انتخاب کردیم تا تفاوتی بین رییس و مرئوس نباشد. دوستان امروز نظرات ارزشمندی دادند که قطعا می تواند در بهبود شرایط کمک کننده باشد. از حضورتان بسیار سپاسگزارم و امیدوارم این روش ادامه پیدا کند.
وی از تدوین پیوست های فرهنگی در دانشگاه با همکاری دکتر روح الامینی و دکتر وحید دستجردی خبر داد و خاطر نشان کرد: در دانشگاه آیین نامه لباس حرفه ای که در سال ۱۳۹۳ به واحدها ابلاغ شده است که مبنای ما اکنون نیز همان است و در تمام دانشگاه های بزرگ جهان نیز این آیین نامه ها وجود دارد لذا استانداردهای لباس در دانشگاه مشخص شده است.
رئیس دانشگاه در پایان گفت: در یکسال گذشته سعی کردیم با نظر جمع پیش برویم و همفکری گروه های مختلف را داشته باشیم و ابزار و امکانات لازم برای اجرای بهتر را در اختیار دانشگاه قرار دهیم. و وظیفه ماست که از وحدت و اقتدار ملی کشور حمایت کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *