مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هشتمین  جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) روند پیشرفت مصوبات جلسات پیشین و همچنین نیازهای واحد مدیریت اطلاعات سلامت  این مرکز  در رابطه با  سیستم  HIS جدید موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هشتمین  جلسه کمیته مدیریت اطلاعات سلامت و فناوری اطلاعات، سه‌شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، ماندانا معدنی رئیس پذیرش، آمار و مدارک پزشکی ، لاله میر جمهری مسئول  هماهنگی در امور بایگانی و کدگذاری، مریم اسداللهی مسئول ترخیص، عباس فراهانی سوپروایزر و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا جلسه ضمن بررسی مصوبات جلسه پیشین در خصوص بروز رسانی سامانه آواب ، اصلاح فرمت پرونده‌ها ،  تجهیز هر چه سریع‌تر واحد بایگانی راکد و نصب سیستم اعلام حریق  صحبت شد.
معاون درمان مجتمع  تأکید کرد: دستیاران و اعضای محترم هیات علمی دقت نظرو حضور فعالی نسبت به شرکت در  کارگاه‌های مستندسازی داشته باشند و واحد مدیریت اطلاعات سلامت مجتمع  گزارش برگزاری این کارگاه‌ها را به این معاونت ارسال نمایند.
دکتر اورندی با تأکید بر به‌روزرسانی سامانه آواب گفت:  در راستای بروز رسانی سامانه آواب در محورهای تجهیزات پزشکی ، نیروی انسانی و اطلاعات شناسنامه‌ای باید هرچه سریع‌تر  رابط  این حوزه‌ها  مشخص و اطلاعات  در سامانه بروز شود.
وی خاطرنشان کرد : با توجه به استقرارHIS جدید تیراژه درمجتمع  و بروز برخی از چالش‌ها به‌ویژه در واحد مدیریت اطلاعات سلامت لذا لازم  است تا استقرار کامل و برطرف شدن مشکلات  همه واحدها تعاملات بیشتری  باهم داشته باشند  و در خصوص اطلاعات موردنیاز واحد مدیریت و اطلاعات سلامت در رابطه با  آمار و گزارش دهی سرپرستارها و منشی‌های بخش‌ها آمار روزانه خود مربوط به تعداد کل بستری‌ها ، فوتی‌ها و ترخیص  هر بخش را به‌صورت دستی به این واحد ارسال نمایند.
معاون درمان مجتمع الکترونیکی کردن فرم ‌ها را گام مهم  در تقویت و توسعه آمار و گزارش دهی  دانست و گفت: با توجه به  گستره فعالیت‌ها و آمار بالای بیماران بستری در این مرکز لذا الکترونیکی کردن فرم‌ها در نرم‌افزار جدید تیراژه امری مهم است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.
همچنین در این جلسه مهم‌ترین چالش‌های  زیرساختی و کاربردی نرم‌افزار شفا در رابطه با آمار و گزارش دهی  بحث و تبادل‌نظر شد.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *