مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بیست و یکمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) عملکرد واحد جامع استروک  (سکته حاد مغزی )کد ۷۲۴ موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، بیست و یکمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونین و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
رئیس مجتمع با اشاره به پیاده‌سازی HIS جدید (تیراژه)  در مجتمع از اول مهرماه گفت: لحظه‌به‌لحظه اشکالات HIS جدید  در حال برطرف شدن است البته هنوز  تا رسیدن به نقطه ایده ال فاصله وجود دارد اما  تیم فناوری اطلاعات مجتمع همه تلاششان را می‌کنند تا همه مسائل هر چه سریع‌تر مرتفع شود.
وی همچنین از تائید نهایی نصب دستگاه Versa HD و شروع نصب این دستگاه  درمجتمع  و نیز نصب دستگاه MRIدر پروژه مهدی کلینیک  خبر داد و گفت: پیگیر آن هستیم که  این دو پروژه هر چه سریع‌تر  راه‌اندازی شود.
در ادامه دکتر دهقان ضمن تشکر از گروه اورژانس، تصویربرداری و نورولوژی  و پرستاری مجتمع در رابطه با اقدامات کد ۷۲۴ گفت: نکته بسیار مهم این  است که ما باید حرکت روبه‌جلو در این زمینه   داشته باشیم و سرعت بخشی ارائه خدمات به این بیماران را به حداکثر برسانیم.
دکتر کاظمینی با اشاره به مشکلات ساعت کارت زنی  ناهار  مربوط به کارکنان اتاق عمل گفت: با توجه به اینکه ساعت کارت زنی ناهار از ساعت ۱۱ تا ۱۳ است و کارکنان اتاق عمل  باید در این زمان برای گرفتن فیش غذا اقدام کنند لذا با توجه به اینکه در این زمان اوج شلوغی کار در اتاق عمل‌ها است  و همچنین بیرون رفتن کارکنان در این زمان  باعث تعویض دوباره گان و افزایش عفونت  در بخش می‌شود لذا  باید تمهیداتی در این خصوص  در دستور کار قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره به مصرف بهینه استفاده از پک‌های جراحی در اتاق عمل‌ها گفت: در خصوص استفاده بهینه از پک‌های جراحی در اتاق‌های عمل باید  دستورالعمل و آموزش‌هایی  در نظر گرفته شود و همچنین بررسی و کارشناسی‌هایی در این رابطه صورت پذیرد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به خدمات منحصربه ‌فرد استروک در مجتمع گفت:  با توجه  به آمار دریافتی مشخص است که  تلاش‌های شبانه‌روزی در این واحد انجام‌شده و از گروه نورولوژی و هدایت و رهبری   استاد حریرچیان و دکتر قبائی در این رابطه تشکر ویژه‌ای داریم.
در بخش دیگری از جلسه دکتر قبایی ضمن ارائه  عملکرد واحد جامع استروک ( سکته‌های حاد مغزی کد ۷۲۴) گفت: درواقع  وقتی از استروک یا سکته‌های مغزی صحبت می‌کنیم در حقیقت با طیفی از بیماری‌ها روبرو هستیم تحت عنوان هموراژیک  یا ایسکمیک،  سالیان سال  بیماران ایسکمیک  به‌عنوان افرادی که نمی‌شود برای آن‌ها کاری انجام داد روبرو بودیم  ولی اکنون با   استفاده از داروهایی که لخته‌ها را  ترموبولیز می‌کند می‌توان به این بیماران کمک کرد.
هیئت‌علمی بخش نورولوژی مجتمع با اشاره به  اهمیت مرکز جامع استروک گفت: با توجه به اینکه استروک  یک بیماری خیلی ناتوان‌کننده  با هزینه بالا است و  دیده‌شده هر بیماری که در مرکز جامع استروک بستری می‌شود  در مدت‌زمان  یک سال مرگ‌ومیر و عوارض آن‌ها کمتر شده است و باید به آن نگاه ویژه ای شود .وی افزود: مرکز جامع استروک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)،مجری طرح ۷۲۴ در  هفت روز هفته و ۲۴ ساعته آماده پذیرش بیماران در ساعات اولیه استروک  است تا بیشترین کمک درمانی را به این بیماران انجام  دهند.در ادامه دکتر قبایی  به اهم چالش‌های ساختاری واحد استروک پرداخت و  گفت: مهم‌ترین چالش‌های این حوزه بهبود   فضای ارائه خدمت به بیماران و گسترش فضای فیزیکی ، کمبود پرستار و بیمار بر است.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس رسولی سرپرست مدیریت دفتر فنی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و دکتر حریرچیان رئیس بخش نورولوژی، دکتر مژده قبائی هئیت علمی بخش نورولوژی و مهناز واردی  سرپرستار بخش نورولوژی به‌عنوان مهمانان  ویژه جلسه این هفته حضور داشتند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *