مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفتمین جلسه کمیته بهداشت محیط مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱ برگزار شد

در هفتمین کمیته بهداشت محیط مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) به موضوعاتی همچون بررسی مسومیت  غذایی و وضع بهداشت، نظافت و تفکیک پسماند بخش‌ها در شهریور ماه پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هفتمین جلسه کمیته بهداشت محیط مجتمع، دو‌شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ با حضور احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، دکتر اسمعیل محمدنژاد مسئول کنترل عفونت، مهندس سید رضا رسولی سرپرست دفتر فنی، مهندس سمیه رباط میلی مسئول بهداشت محیط ، نبی الله رضایی رئیس امور عمومی ساختمان ولیعصر(عج) و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدا مهندس رباط میلی به بیان توضیحاتی در خصوص بررسی  مسومیت  غذایی در اورژانس پرداخت و گفت: با توجه به گزارش سوپروایزر کنترل عفونت مجتمع مبنی بر مسمومیت ۳ نفر در اورژانس بازدید میدانی و بررسی های لازم توسط واحد بهداشت محیط  صورت گرفته  و پس از ارسال نمونه موادغذایی به آزمایشگاه معتمد سازمان غذا و دارو انجام بررسی در زمینه ی کیفیت میکروبی  و سم شناسی نمونه های ارسال شده مشخص شد  هیچ مشکل میکروبی  وجود نداشته و همه نتایج آزمایش ها مطلوب  بوده است.
مهندس اکرمی در این خصوص افزود: با توجه به اینکه حوزه بهداشت محیط و تغذیه مربوط به واحد مدیریت خدمات پشتیبانی است و سلامتی کارکنان برای ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا به صورت رندوم نمونه هایی به یک آزمایشگاه معتمد برای بررسی های آلاینده های  میکروبی  و سمی ارسال شد و هیچ گزارشی مبنی بر علائم مشکوک به آلودگی وجود نداشت.
وی برلزوم  رعایت بهداشت محیط و  فردی کارکنان مجتمع تاکید کرد.
سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی با اشاره به کمبود نیروی خدمات و کمک بهیاردر مجتمع گفت: باید در زمینه کمبود نیرو خدمات به ویژه  کمک بهیار  بررسی های همه جانبه ای صورت پذیرد و در این راستا نیرو مورد نیاز مجتمع  از طرف دانشگاه تامین شود .
در ادامه مهندس اکرمی  با اشاره به اهمیت بهداشت در بخش اورژانس زایمان گفت: باید  بررسی های میدانی و همچنین بهسازی در  بخش اورژانس زایمان در اسرع وقت صورت پذیرد.
نبی الله رضایی رئیس امور عمومی ساختمان ولیعصر(عج) گفت: با توجه به کمبود شدید  نیروی کمک بهیار در بخش  اورژانس زایمان و همچنین  ارتقای رضایتمندی و بهداشت به  این بخش باید نگاه ویژه ای شود.
همچنین در این جلسه مسئول بهداشت محیط مجتمع گزارشی درخصوص  بررسی وضعیت بهداشت ، نظافت و تفکیک پسماند بخش ها در شهریور ماه و  به طور خاص در اورژانس زایمان  ارائه کرد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *