مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

‍ نوزدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی مسائل و چالش‌های جاری بیمارستان، عملکرد واحد ایمنی بیمار موردبحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، نوزدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در آغاز نشست دکتر دهقان با اشاره به تغییرات جدید معاونت توسعه دانشگاه گفت:با توجه به تغییرات جدید، دکتر ذاکریان از جمع تیم مدیریتی دانشگاه جدا و دکتر رحیم نیا به‌عنوان سرپرست جدید معاونت توسعه دانشگاه انتخاب شدند ، دکتر ذاکریان در این یکسال گذشته زحمات بسیاری را متحمل شدند و برایشان آرزوی موفقیت و سلامتی داریم و همچنین برای سرپرست جدید معاونت توسعه دانشگاه با توجه به اینکه دکتر رحیم نیا اشراف لازم در حوزه بودجه و ارتباطات برون‌سازمانی دارند امیدواریم با حضور ایشان کمک شایانی به دانشگاه و مجتمع شود.
وی افزود: در حوزه مدیریت نیروی انسانی دانشگاه  یار محمدی به‌جای دکتر میر معینی قرار گرفت و تغییر بعدی حضور دکتر ابراهیمی به‌جای دکتر صادقیان به‌عنوان معاونت امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه است دکتر صادقیان در این مدت یکسال تعامل بسیار خوبی با این مرکز در حوزه دانشجویی و فرهنگی داشت و برایشان آرزوی موفقیت در مسئولیت جدید و سلامتی داریم و امیدواریم که با این تغییرات جدید مسیر پیشرفت دانشگاه روزبه‌روز هموارتر شود.
رئیس مجتمع در ادامه با اشاره به پیاده‌سازی HIS جدید (تیراژه) گفت: جلسات متعددی در خصوص روند پیشرفت پیاده‌سازی HIS جدید برگزارشده در جلسه که چهارشنبه ۱۶ شهریورماه با حضور دکتر رضایی مدیر IT دانشگاه و همکاران شرکت تیراژه برگزار شد گام‌های اجرایی پیاده‌سازی نرم‌افزار تیراژه موردبررسی قرار گرفت که خوشبختانه علی رغم برخی مشکلات برآیند بسیار خوب و قابل قبولی وجود داشت . وی بر لزوم همکاری با واحد IT مجتمع و همچنین مشخص نمودن افراد و مسئولین ذی‌ربط در زمان پیاده‌سازی HIS جدید (تیراژه) در اول مهر ۱۴۰۱ تأکید کرد.
دکتر دهقان تصریح کرد: درصورتی‌که در سطح مجتمع دستگاهی راه‌اندازی و انتقال داده می‌شود و با توجه به اینکه بعضی از دستگاه‌ها منحصربه‌فرد و قیمت بالایی دارند باید مسئولین و یا نماینده مربوطه ( معاون درمان ، پشتیبانی ، تجهیزات پزشکی ، مدیر ساختمان و…) در هر زمان ممکن درمجتمع حضور فعال داشته باشند و تا راه‌اندازی و انتقال کامل دستگاه محل را ترک نکنند و گزارش مکتوب آن را به این ریاست ارسال نمایند. وی در تکمیل این بخش از سخنانش افزود: روحیه کار تیمی ، جهادی و همچنین هماهنگی خوب گروه‌های مختلف یکی از علل مهم پیشرفت امور درمجتمع است.
رئیس مجتمع حضور فعال اساتید ، فلوها و دستیاران در مجتمع را مهم دانست و در این خصوص گفت: باید کادر درمان در مجتمع حضور مستمری داشته باشند و در صورت عدم حضور به رئیس بخش اطلاع داده شود و همچنین اساتید باید نگاه موشکافانه و پایش دقیق‌تری نسبت به عملکرد فلو ها و رزیدنت‌ها داشته باشند.
در ادامه مهندس سورکی معاون پشتیبانی مجتمع گفت: با توجه به اینکه تمام آموزش‌های لازم به منشی‌های بخش‌ها در خصوص ثبت درست بیماران داده‌شده است ، در صورت عدم ثبت درست به این معاونت اطلاع داده شود تا در این زمینه آموزش و مداخلات لازم صورت پذیرد.
وی افزود: با توجه به اینکه فضای سبز مجتمع از اولویت‌های مهم معاونت پشتیبانی است در صورت مواجه با مواردی که باعث آسیب و تخریب به فضای سبز مجتمع می شود به این معاونت اطلاع تا هر چه سریع‌تر برای رفع مشکل اقدام شود.
معاون امور دانشگاهی مجتمع گفت: باید به ‌سمت مسیری رویم که دستیاران جدیدالورود از همان ابتدا با قوانین و مقررات و همچنین حضور مستمر درمجتمع آشنا شوند .
در ادامه رمکی کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی بیمار گزارش مبسوطی در خصوص عملکرد ۵ ماهه ایمنی بیمار در این مرکز را ارائه داد.
وی افزود : بیشترین شاخص خطا درمجتمع عدم مستندسازی درست و همچنین نحوه ی اخذ رضایت آگاهانه است.
همچنین در این جلسه در خصوص چینش نیروهای آزمایشگاه، تعامل با دانشگاه و برخی مسائل که ممکن است ایمنی بیمار را در بخش‌ها به مخاطره بیاندازد بحث و تبادل‌نظر شد.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید علی مؤمنی مدیر امور پژوهشی و فناوری، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و نیکو قاسم رمکی کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی بیمار به‌عنوان مهمان ویژه جلسه این
هفته حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *