مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

پنجمین جلسه کارگروه اصلی پیاده‌سازی HIS جدید (تیراژه) در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر سید علی دهقان منشادی: انسجام و حضور جهادی همکاران مجتمع، سختی‌ها را آسان می‌کند

با حضور رئیس و معاونان مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در ادامه برگزاری جلسات عملیاتی اجرای سامانه اطلاعات بیمارستانی در بستر نرم‌افزار شفا، مراحل پیشرفت خرید و تجهیز زیرساخت‌های سخت‌افزاری، شبکه، آموزش کاربران و چالش‌های موجود بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، پنجمین جلسه پیاده‌سازی HIS جدید (تیراژه) سه‌شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا عبداللهی رئیس آزمایشگاه‌ها، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مسئولان و کارشناسان حوزه‌های پشتیبانی، فناوری اطلاعات و درمان در سالن شورای ریاست برگزار شد.

رئیس مجتمع با تاکید بر تداوم و تقویت همکاری تمامی واحدهای مجتمع در به ثمر رساندن پروژه HIS جدید یادآور شد: اگرچه مدیریت عملیات پیاده‌سازی و راه‌اندازی سامانه اطلاعات بیمارستانی در بستر نرم‌افزار شفا بر عهده واحد فناوری اطلاعات مجتمع است لیکن به‌طورقطع، موفقیت اجرای این پروژه عظیم در تاریخ اعلام‌شده نیازمند تعاملات حداکثری همه گروه‌های مربوطه در روزهای آتی خواهد بود. انتظار داریم این مهم در اولویت کارهای تمامی بخش‌ها قرارگرفته و الزامات و آموزش‌های مربوطه با جدیت دنبال شود. احتمالاً با فشار کاری بالایی در هفته‌های پیش رو مواجه خواهیم بود که انسجام و حضور جهادی همه شما عزیزان را می‌طلبد.

دکتر دهقان هم‌اندیشی با مدیران و حضور کارشناسان خبره شرکت تیراژه را در پیشبرد اجرای HIS جدید کمک‌کننده خواند و گفت: در ابتدای کار برای ما بسیار مهم است که فرآیندهای جاری بیمارستان را طبق آنچه در نرم‌افزار قبلی تعریف‌شده است با کمترین آسیبی در سامانه جدید ممکن کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باهدف امنیت خاطر کاربران در آغاز رسمی نرم‌افزار جدید طبق نقشه راهی که به صلاحدید واحد آی تی طراحی می‌شود تیم نظارتی در واحدهای مختلف برای پیشگیری و به حداقل رساندن اختلالات احتمالی مستقر خواهد شد.

دکتر صالحی نیز در این جلسه پیشنهاد داد: با توجه به ضیق وقت و برای بالا بردن اثربخشی آموزش کاربری نرم‌افزار جدید بهتر است به صلاحدید روسای واحدها و با هماهنگی حوزه ریاست مجتمع، تعدادی از رابطین HIS برای گذراندن دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت به بیمارستان‌هایی که سابقه کار با نرم‌افزار شرکت تیراژه را دارند اعزام شوند.

در این جلسه مهندس سامان خضری و مهندس مهدی امیری نمایندگان واحد فناوری اطلاعات مجتمع هر یک در خصوص بخش‌هایی از روند اجرایی برنامه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری HIS جدید و نیز کمبودها و چالش‌های این حوزه توضیحاتی دادند.

همچنین احد اکرمی از مراحل خرید سرور، دستگاه‌ها و قطعات کامپیوتری موردنیاز در این پروژه خبر داد.

علیرضا شیری همدانی و دکتر صالحی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *