مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هفدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

دکتر سید علی دهقان منشادی: تعویض HIS  جدید باید با حداکثر توانمندی از لحاظ پشتیبانی و اجرای برنامه‌ها طبق اولویت صورت پذیرد.

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی مسائل  و چالش‌های جاری بیمارستان، به‌طور ویژه  سنجه‌های استانداردهای اعتباربخشی حول محورهای  مدیریت اطلاعات سلامت  و فناوری اطلاعات بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هفدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت این مرکز شنبه پنجم شهریورماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در ابتدای جلسه رئیس مجتمع ضمن تبریک روز کارمند و داروساز گفت: امیدوارم همه همکاران  با تمام توان  و با توجه به وظیفه‌شان در حوزه‌های آموزش ، پژوهش و درمان در راستای ارائه خدمات مطلوب  و باکیفیت به مردم عزیز کشورمان قدم بردارند .
دکتر دهقان با اشاره به طرح یکسان‌سازی HIS بیمارستان‌ها گفت: درراستای یکپارچه‌سازی و با توجه به تعویض HIS بیمارستان  از اول مهرماه سال جاری جلسات هم‌اندیشی کارگروه پیاده‌سازی HIS برگزار و همچنین  قرارگاه اصلی پروژه HIS مشخص‌شده است   که امیدواریم با همکاری دانشگاه، شرکت تیراژه و گروه IT مجتمع  مسائل هر چه سریع‌تر برطرف و در زمان مشخص با کمترین مشکل، چرخش به سمت HIS جدید صورت پذیرد .
رئیس مجتمع  ضمن تأکید  حضور حداکثری شرکت تیراژه درمجتمع و ارائه آموزش‌های لازم به کارکنان افزود : باید  همه واحدها  در راستای راه‌اندازی سامانه جدید اطلاعات بیمارستانی در تمام کلاس‌های آموزشی حضور فعال داشته باشند و تمام  موارد درخواستی و چالش‌های خود، علی‌الخصوص درخواست‌هایی که  به‌طور ویژه با سنجه‌های اعتباربخشی مرتبط است را به معاونت‌ها و مدیریت فناوری اطلاعات  مجتمع ارائه دهند تا بر اساس  اولویت  در سامانه  جدید اعمال شود .
در ادامه دکتر دهقان با اعلام خبر انتصاب  دکتر کاظمینی به‌عنوان مدیر گروه جراحی لوکال بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: دکتر کاظمینی یکی از نیروهای ارزشی  و همراه مجتمع هستند که  من به‌شخصه از زمان  حضورم در معاونت درمان و چه الان ریاست مجتمع  از رهنمودها  و حمایتشان بهره بردم و همچنین  از دکتر امامی رضوی  تشکر ویژه دارم   که در طی این سالها  زحمات بی‌شائبه برای گروه جراحی مجتمع کشیدند و امیدوارم همیشه سالم و سلامت و در همه کارهایشان  مثل همیشه موفق و پیروز باشند.
دکتر دهقان در پایان سخنانش با تأکید بر مستندسازی دقیق پرونده‌ها  گفت: باید همکاران در رابطه با مستندسازی همکاری لازم را  داشته باشند ثبت پرونده  بسیاری از مشکلات را مرتفع خواهد کرد به‌طوری‌که گاهی تنها به خاطر یک گزارش اشتباه و یا عدم ثبت درست پرونده بیمار، مسئولان مرکز ماه‌ها درگیر دادگاه و پاسخگویی به مقامات قضایی می‌شوند و باید  در این رابطه معاونت امور دانشگاهی  و درمان  مجتمع  برنامه‌ریزی‌هایی انجام دهند و آن را جز اولویت‌های برنامه‌ کاری خودشان قرار دهند .
دکتر کاظمینی با اشاره به پیاده‌سازی HIS  جدید درمجتمع گفت: بهتر است  در سامانه جدید به ‌منظور صرفه بهتر  اقتصادی و زمانی مبحثی به‌عنوان  گزارش‌گیری  در اتاق عمل‌ها اعمال تا بسیاری از کارهای دستی در اتاق عمل حذف شود.
دکتر اینانلو افزود: با توجه به قابلیت‌های بسیار زیاد نرم‌افزار HIS باید  از همان ابتدای پیاده‌سازی قابلیت‌هایی همچون الکترونیک شدن شرح عمل بیماران  در این سامانه اعمال شود .
در بخش دیگری از جلسه معدنی و مهندس جلالی گزارش‌  مبسوطی از استاندارد‌های اعتباربخشی حول  محورهای مدیریت اطلاعات سلامت  و فناوری اطلاعات  همچون کنترل کمی و کیفی پرونده های بالینی، شرایط فیزیکی بایگانی، فرم های مورد نیاز در HIS و …  ارائه کردند.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید علی مؤمنی مدیر امور پژوهشی و فناوری، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی،دکتر علی اعتمادیان مشاور امور توسعه،  دکتر نوید مقدم سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات، احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی سرپرست مدیریت دفتر فنی، امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و ماندانا معدنی  رئیس اداره فن آوری اطلاعات سلامت و مهندس جلالی کارشناس نرم‌افزار مجتمع به‌عنوان مهمانان  ویژه جلسه این هفته حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *