مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هشتمین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

هشتمین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

دکتر سید علی دهقان منشادی: ما باید به مسائل هوشیار و در راستای ایمنی مجتمع دقت نظر داشته باشیم
در هشتمین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص پاک‌سازی تمامی فضاهای پله‌های خروج اضطراری این مرکز تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، هشتمین جلسه کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایای مجتمع با محوریت ایمن‌سازی سازه‌ها و تجهیزات بیمارستانی چهار‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، فریده اسد زاده دبیر کمیته بحران و مدیران و کارشناسان معاونت‌های مجتمع در سالن شورای ریاست برگزار شد.

در ابتدا جلسه اسد زاده دبیر کمیته بحران مجتمع گزارشی از روند پیشرفت مصوبات جلسه گذشته و بازدیدهای میدانی صورت گرفته توسط مسئولان را ارائه داد.
رئیس مجتمع در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم پاک‌سازی تمامی مسیرهای پله‌های خروج اضطراری ساختمان‌های مجتمع گفت: با توجه به روند پیشرفت قابل‌قبول پاک‌سازی تمامی مسیرهای پله‌های خروج اضطراری این مرکز در مدت‌زمان محدود ضروری است آن مقدار فضای کم باقیمانده هم با همکاری و تعامل مسئولان هرچه سریع‌تر پاک‌سازی شود.

دکتر دهقان با اشاره به بازگشایی کامل مسیرهای خروج اضطراری ساختمان عفونی مجتمع گفت: با توجه به بازگشایی صورت گرفته در این ساختمان لذا با همکاری حراست مجتمع تمهیداتی اندیشیده شود تا در روبروی درب خروج اضطراری این ساختمان هیچ وسیله نقلیه‌ای پارک نشود. رئیس مجتمع خاطرنشان کرد: بازدیدهای محیطی باید به‌صورت مستمر انجام و پیگیری لازم صورت گیرد تا ضمن بیان بازخوردها در جلسه در جهت رفع مسائل و تعیین تکلیف اقدام شود.
دکتر دهقان در بخشی دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و خدا قوت به همه واحدها و مسئولان مجتمع در بحث ایمنی ساختمان‌ها گفت: یک‌بار دیگر ثابت شد اگر همه ما در کنار یکدیگر قرار بگیریم با همکاری و همدلی همچون پروژه نسخه‌نویسی الکترونیکی و… می‌توانیم سربلند باشیم اتفاقی که در این مدت انجام شد به‌راحتی حاصل نشده است و از همه روسای بخش‌ها، مدیران ، کادر پرستاری و خدمات مجتمع تشکر می‌کنم که ما را دررسیدن به اهداف و ادامه مسیر پیشه رو کمک کردند.
وی تأکید کرد: ما باید به مسائل هوشیار و در راستای ایمنی مجتمع دقت نظر داشته باشیم تا مسائل هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

مهندس سورکی با اشاره به اهمیت ایمنی ساختمان‌ها گفت: ما باید درزمینه ایمنی به‌ویژه در نقاط حساس مجتمع بسیار هوشیار باشیم و با توجه به اینکه تمام‌مسیرهای پله‌های خروج اضطراری ساختمان‌های مجتمع به‌زودی پاک‌سازی خواهد شد لذا باید تمهیداتی در خصوص انجام مانور درمجتمع صورت پذیرد.
معاون پشتیبانی مجتمع تأکید کرد: همه مسئولان واحدها باید با نگاه موشکافانه مسائل را به ریاست و معاونت‌ها انتقال دهند تا هر چه سریع‌تر در جهت رفع آن‌ها اقدام شود. مهندس سورکی بابیان اینکه شرایط ناگوار و بحرانی هرگز خبر نمی‌کند گفت: ما همه باهم باید به‌صورت یک تیم عمل کنیم و در صورت مواجه با شرایط ناگوار و بحرانی باید پیش‌بینی‌های لازم در نظر گرفته شود تا در این خصوص دچار غافلگیری نشویم.

معاون درمان مجتمع پیشنهادها و راهکارهایی درزمینه اصلاح فرآیند پاک‌سازی مسیرهای خروج اضطراری ساختمان‌های مجتمع ارائه کرد.
سپس وی ضمن تشکر از مسئولان در خصوص پیگیری صورت گرفته درزمینه ایمنی ساختمان‌ها گفت: بسیاری از کارهایی که الان به نتیجه رسیدیم سالهای قبل مغفول مانده بود و ما در این مسیر بسیاری از فرآیندها را بازنگری و اصلاح کردیم.
دکتر اورندی با اشاره به اینکه حادثه هیچ‌گاه خبر نمی‌کند گفت: با توجه به اینکه ممکن است هرزمانی حادثه‌ای اتفاقی بیفتد لذا باید سرپرستاران، سوپروایزران مجتمع و مدیران امور عمومی ساختمان ها در راندهای بخش‌ها مسیر پله‌های فرار را مورد بازدید قرار دهند و از قرار دادن تجهیزات در این مسیرها به‌طور کامل جلوگیری شود.
در ادامه مهندس رضا قدیم خانی تصریح کرد: بخشی از سوخت موردنیاز بیمارستان تأمین‌شده است وی همچنین در خصوص تهیه ups ، فلکه قطع کن گاز، سیستم اعلام حریق و مذاکرات صورت گرفته توضیحاتی ارائه داد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *