مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

پانزدهمین جلسه تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

دکتر سید علی دهقان منشادی: باید همه تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم

در جلسه این هفته تیم رهبری و مدیریت مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ضمن بررسی مسائل  و چالش‌های جاری بیمارستان،  به‌طور ویژه  سنجه‌های اعتباربخشی حول محور مراقبت‌های مادر و نوزاد این مرکز بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، پانزدهمین  جلسه گروه رهبری و مدیریت این مرکز ‌شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، معاونان و مدیران پشتیبانی، درمان و امور دانشگاهی و روسای بیمارستان‌ها در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر دهقان با اشاره به تغییر قریب‌الوقوع سامانه HIS در همه مراکز درمانی وابسته به دانشگاه گفت:  با توجه به اعلام دانشگاه مبنی بر تغییر سامانه HIS در اول  مهر ۱۴۰۱ و زمان محدود آن لذا ضروری است در فرصت باقیمانده  همچون  راه‌اندازی نسخه‌نویسی الکترونیک و زمان بحران کرونا  همه واحدها  با تمام توان و با یک کار جهادی برای تغییر  سامانه HIS همکاری‌های لازم را داشته باشند.
وی افزود :  به‌منظور اجرای تغییر سامانه HIS همه  اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع باید جلسات فشرده و پیگیری‌های مستمری در این زمینه انجام دهند.
رئیس مجتمع بابیان این مطلب که باید همه تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم گفت: با توجه به احاطه فرآیندهای HIS در همه زمینه‌ها  ممکن است در ابتدای راه  با چالش‌هایی مواجه شویم که باید  این تهدید را تبدیل به فرصت کنیم و امیدوارم  با برنامه‌ریزی و مدیریت صورت گرفته  همچون نسخه‌نویسی الکترونیک  از این مرحله با  سربلندی بیرون  آییم. وی تأکید کرد تغییر سامانه HIS فرصت بسیار خوبی است تا همه مشکلات  و ایرادات مرتبط با  HIS  مشخص و در سامانه جدید اعمال شود.
در ادامه دکتر دهقان ضمن تشکر از اعضای تیم رهبری و مدیریت مجتمع  در خصوص انجام بازدیدهای شبانه از اورژانس گفت: بازخوردها و نکات مثبت و منفی خوبی  از این بازدیدها گرفته‌شده است و با توجه به اینکه اورژانس ویترین بیمارستان است در تلاش هستیم تا با تداوم این بازدیدها  مشکلات مرتبط با اورژانس را احصا کنیم وهر چه سریع‌تر  در جهت رفع مشکلات آن برآییم.
رئیس مجتمع با اشاره به موضوع ایمن‌سازی ساختمان‌های  مجتمع گفت: با توجه به  پیگیری وزارت متبوع و مراجع قضائی در خصوص ایمن‌سازی ساختمان‌ها  و  انجام بازدیدهای میدانی  صورت گرفته باید هر چه سریع‌تر تمامی مسیرهای پله‌های خروج اضطراری پاک‌سازی شود و این کار مستلزم   همکاری و تعامل خوب روسای بخش‌ها و سرپرستاران مجتمع می باشد.
در ادامه معاون درمان مجتمع  با اشاره به اهمیت  تماس اولیه مادر و نوزاد در لحظات اولیه زایمان  گفت: با توجه به کمبود نیرو و  ماما در بخش زنان و زایمان، باید از نیروهای موجود به‌صورت بهینه استفاده شود و همچنین  اقداماتی  در خصوص  جذب نیروی جدید در این بخش  صورت پذیرد.
دکتر اورندی  تأکید کرد:  با توجه به اینکه کمبود تخت nicu در همه مراکز درمانی وجود دارد لذا  باید همه مراکز در این راستا همکاری و پشتیبانی لازم را داشته باشند و همچنین به‌منظور جلب رضایت پدر و مادر در زمان پذیرش  صحبت‌های لازم صورت گیرد.
آریاملو مدیر پرستاری مجتمع  ضمن ارائه پیشنهادهایی در خصوص  تغییر سامانه HIS  درمجتمع گفت:  با توجه به گستردگی فضای مجتمع  و انبوه بار مراجعان باید برنامه‌ریزی‌ها و  تمهیداتی قبل از  مواجهه شدن با  مشکلات احتمالی را داشته باشیم .
در بخش دیگری از جلسه دکتر دلدار رئیس بخش زنان و زایمان و نیکخواه سرپرستار بلوک زایمان مجتمع گزارش مبسوطی از استاندارد‌های اعتباربخشی در محور مراقبت‌های مادر و نوزاد همچون معرفی واحد، تعداد کل سنجه‌ها به تفکیک سطح، شاخص ترویج زایمان طبیعی و مقایسه سزارین در گروه‌های ۱ و ۲ رابسون  در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ارائه کردند.
دکتر قطبی زاده  با اشاره به مهم‌ترین مشکل  بخش زنان و زایمان مجتمع گفت: یکی از اهم مشکلات این بخش نبود   اتاق LDR  است که  با توجه به  محدود بودن فضای فیزیکی  مشکلاتی در خصوص این استاندارد داریم؛ لذا لازم است به‌منظور رضایتمندی بیماران، در اولین قدم بعد از  تغییرات اساسی فضای کاربری بخش را باز  چینش کنیم.
در این جلسه دکتر سید علی دهقان منشادی رئیس مجتمع، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، دکتر علیرضا کاظمینی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره)، دکتر عباس علی بخشی رئیس بیمارستان ولی‌عصر (عج)، دکتر سید روح‌الله میری رئیس انستیتو کانسر، دکتر علی گنجعلیخان مدیر درمان، دکتر سید علی مؤمنی مدیر امور پژوهشی و فناوری، پرستو آریاملو مدیر پرستاری،دکتر علی اعتمادیان مشاور امور توسعه، محمدحسین امراللهی مدیر منابع انسانی،احد اکرمی سرپرست مدیریت خدمات پشتیبانی، مهندس رضا قدیم خانی سرپرست مدیریت دفتر فنی و امیر رجبی رئیس دفتر ریاست و مسئول بهبود کیفیت از اعضای تیم رهبری و مدیریت و دکتر دلدار رئیس بخش زنان و زایمان، دکتر قطبی زاده متخصص زنان و زایمان ، نیکخواه سرپرستار بلوک زایمان به‌عنوان مهمانان  ویژه جلسه این هفته حضور داشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *