مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

هزار و چهارصد و یکمین پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)در مردادماه ۱۴۰۱

 هزار و چهارصد و یکمین پیوند کبد  مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) در روز جمعه ۱۴ مرداد سال ۱۴۰۱  در اتاق عمل یک  مجتمع انجام شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران ، مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره ) ۱۴۰۱ پیوند کبد  مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)  توسط دکتر علی محمد مرادی و همکاران گروه پیوند کبد بر روی یک نوجوان ۱۳ ساله با وضعیت بحرانی با نارسایی کبد  انجام شد ، این بیمار همچنین سابقه  بیماری کرونا داشته که  از سه هفته پیش در بیمارستان امام خمینی (ره ) بستری شده و با تلاش همکاران  گروه گوارش و گروه عفونی تیم پیوند کبد به وضعیت قابل قبولی  جهت عمل پیوند رسید.

این چهارمین پیوند کبد برای بیماران دچار نارسایی حاد در زمینه بیماری مزمن کبد در یک طول  هفته گذشته است.

اضافه می‌شود این نود و سومین پیوند کبد در گروه کودکان زیر ۱۸ سال است  وپیوند کبد  برای کودکان زیر ۱۰ سال غالبا   با  مشارکت همکاران گروه گوارش و آی‌سی‌یو مرکز طبی کودکان انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که گروه پیوند کبد بیمارستان امام خمینی (ره)از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با مدیریت دکتر علی جعفریان آغاز کرد و از سال ۱۳۸۷ با ایجاد بخش مستقل پیوند کبد با ۹ تخت ، خدمات خود را  افزایش داد و در سال ۱۳۹۴ به ظرفیت ۱۶ تخت عادی و ۴ تخت آی‌سی‌یو رسید. این بخش با بیش از ۱۵۰ پیوند کبد در سال یکی از مراکز بزرگ پیوند کبد در منطقه محسوب می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *