مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید مدیریتی ایمنی بیمار از درمانگاه‌ هموفیلی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

تیم مدیریتی ایمنی بیمار مجتمع باهدف صیانت بیماران از آسیب خطرات احتمالی و تأمین بهبود و سلامت بیماران از درمانگاه‌ هموفیلی مجتمع بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، تیم مدیریتی ایمنی بیمار متشکل از دکتر غلامرضا توگه رئیس درمانگاه هموفیلی، دکتر محمدرضا شاهوردی جانشین مدیر درمانگاه هموفیلی، فاطمه حمیدی فر کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی بیمار، خدیجه رئیسی سرپرست درمانگاه‌های مجتمع، صدیقه بابایی سوپروایزرکنترل عفونت، زهرا نادم سرپرستار درمانگاه هموفیلی، فریده اسدزاده دبیر ستاد بحران و فرشته حاجی بیگی کارشناس ایمنی بیمار دو‌شنبه سوم مرداد ۱۴۰۱ از درمانگاه‌ هموفیلی مجتمع بازدید کردند.

در این بازدید که باهدف ارتقا ایمنی بیمار و تعهد مدیران ارشد و کارکنان نسبت به ایمنی بیمار در درمانگاه هموفیلی برگزار شد، ابتدا کارشناس ایمنی بیمار پس از معرفی گروه به بیان اهداف این بازدید پرداخت.

دکترتوگه با اشاره به شرایط خاص بیماران مراجعه‌کننده به درمانگاه هموفیلی به نکات مهمی چون اهمیت دسترسی به آسانسور برای نقل‌وانتقال بیماران بدحال به‌ویژه هنگام وقوع بحران در شیفت های عصر و شب و همچنین ضرورت استفاده از هود برای تزریق داروهای داخل نخاعی که پزشکان این درمانگاه انجام می‌دهند و عدم دسترسی به آن تهدیدکننده ایمنی بیماران و کارکنان است، توضیحاتی داد.
زهرا نادم نیاز به نصب دوربین‌های مداربسته را در حفظ امنیت شبانه‌روزی درمانگاه موثر خواند و از رفع مشکلات تاسیساتی و امکان دسترسی به آسانسور در نوبت‌های کاری عصر و شب به‌عنوان اولویت‌های مهم درمانگاه هموفیلی یادکرد.

فریده اسدزاده نیز در این نشست از شروع مقاوم‌سازی پله‌های خروج اضطراری در ماه‌های آتی خبر داد.
در پایان راهکارهای پیشنهادی برای رفع معضلات و چالش‌های موردبررسی ارائه شد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *