مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

جلسه مردادماه شورای فرهنگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

معاون امور دانشگاهی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره): تقویت وطن‌پرستی  و تعصب به دانشگاه و مجتمع  در ارتقاِی کیفیت خدمات بسیار کمک‌کننده است

در جلسه این ماه  شورای فرهنگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص ارتقای کیفیت خدمات ، ایجاد رضایتمندی در بین کارکنان و همچنین روند برگزاری مناسبت‌های فرهنگی و ملی سه‌ماهه دوم سال ۱۴۰۱  بحث و  تبادل‌نظر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه شورای فرهنگی مجتمع دوشنبه ۳ مردادماه ۱۴۰۱ با حضور دکتر محمدتقی بیک محمدی  رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی و اساتید مجتمع،  دکتر محمدرضا صالحی معاون امور دانشگاهی، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر حسن امامی رضوی رئیس بخش جراحی عمومی ولیعصر (عج)، دکتر محمدرضا عباسی رییس بخش نفرولوژی ،حجت‌الاسلام محمد ملک محمدی رئیس کانون قرآن و عترت، دکتر مرتضی دارایی رئیس دفتر امور فراگیران، دکتر زهرا پناهی هیئت‌علمی گروه زنان و زایمان، پرستو آریاملو مدیره پرستاری مجتمع، مصطفی مرادی دلیر مسئول روابط عمومی، غلامرضا نعمانی پور مدیر امور عمومی معاونت امور دانشگاهی و سایر اعضا در سالن شورای معاونت امور دانشگاهی برگزار شد.
معاون امور دانشگاهی مجتمع ضمن تشکر از حضور رئیس دانشکده پزشکی در جلسه  شورای فرهنگی مجتمع گفت: امیدواریم با حضور دکتر بیک محمدی  در جلسه  این ماه شورای فرهنگی مجتمع  بتوانیم تصمیمات قوی و بهتری را اتخاذ کنیم.
دکتر صالحی با اشاره به تقویت حوزه  فرهنگ  درمجتمع گفت:  درواقع تصمیماتی که  در شورای فرهنگی مجتمع  گرفته می‌شود با نظر اساتید و با حداقل بودجه است  لذا بر ای رسیدن به اهدافمان باید پشتیبانی و تعاملات لازم در این زمینه  صورت گیرد.
دکتر صالحی در بخش دیگری از سخنان خود  پیشنهادهایی  در خصوص برگزاری مناسبت‌های  فرهنگی و ملی  سه‌ماهه دوم سال تا پایان شهریورماه اعم از دهه محرم، سالروز ورود آزادگان به میهن، روز پزشک ، روز کارمند و… ارائه کرد.
در ادامه نعمانی پور گزارش مختصری از اقدامات انجام‌شده  و مصوبات اجرا شده شورای در حیطه های   فرهنگی، ورزشی ومناسبت های  ملی  در سه ماه اول سال را ارائه داد.
سپس رئیس دانشکده پزشکی با اشاره به انجام  فعالیت‌های  فرهنگی در سازمان‌ها و اشاعه آن  در بین کارکنان گفت: در حوزه فرهنگی نباید به‌صورت موجی عمل کرد بلکه باید فعالیت‌های  فرهنگی  به‌صورت متداول در سازمان جاری باشد ، درواقع کار فرهنگی یک کار اجرایی است نه یک ساختار اداری ،  که فقط بخشنامه و آیین‌نامه به کارکنان  داده شود.  بلکه  باید حس خوبی در مجموعه ایجاد شود تا همه اعضای سازمان را درگیر آن مسئله  کند  و در این صورت است که  هم‌افزایی خوبی بین واحدها به‌صورت فرآیندی انجام می شود.
وی افزود:مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در بحث فرهنگی در سطح دانشگاه  جزء مراکز درمانی عالی است که کارهای فرهنگی بزرگی را در این رابطه انجام داده است.
دکتر امامی رضوی با اشاره به مباحث فرهنگی و ایجاد انگیزه  در بین کارکنان  گفت:  در حوزه فرهنگ دینی نتیجه کار بسیار مهم است درواقع اقداماتی که در این حوزه انجام می شود باید اثر نهایی آن رضایت بیمار و همراه بیمار از مجتمع  باشد.
وی افزود: در بحث کلان نظام سلامت سه تا هدف وجود دارد: ۱. سطح سلامت بیماران بالا رود۲ . هزینه مالی زیاد به آن‌ها تحمیل نشود ۳. پاسخگو  به نیازهای مردم باشد. اقداماتی که در مباحث فرهنگی انجام میشود نباید این سه  هدف را نقض کند و در کار کنان هم باعث تعلق‌خاطر  از سازمان شان شود .
دکتر امامی رضوی تصریح کرد: وقتی در یک سازمان تعلق‌خاطر بالا رود خودبه‌خود در سیستم همکاری و رضایت سنجی بالا خواهد رفت.
دکتر پناهی افزود: ایجاد تعلق‌خاطر در سازمان  یکی از فاکتورهای بسیار مهم  و مدیریتی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود و برای تحقق آن نیاز است که منافع فرد  با منافع سازمان در یک راستا قرار بگیرد.
حاج‌آقا ملک‌ محمدی گفت: نکته‌ای که بسیار مهم است  همان رضایتمندی مراجعه‌کنندگان است و برای تداوم و ارتقای رضایتمندی   آن باید نظارت مستمری از واحدها صورت گیرد.
در پایان اعضای جلسه پیشنهادات و نظرات خود را در خصوص برگزاری مناسبت‌های فرهنگی و ملی سه‌ماهه دوم سال ۱۴۰۱ارائه کردند


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *