مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

چهارمین جلسه کمیته طب انتقال خون مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در جلسه کمیته انتقال خون مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص راهکارهای بهبود مدیریت انتقال خون، کمک به کاهش امحای خون و فرآورده‌های خونی بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارمین جلسه کمیته طب انتقال خون مجتمع در سال جاری، دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱ با حضور دکتر سید حسن اینانلو مدیر نظارت بر درمان، دکتر سمانه سالاروند هیئت‌علمی گروه پاتولوژی و مسئول فنی آزمایشگاه،  فاطمه حمیدی فر مسئول ایمنی بیمار، عباس فراهانی سوپروایزر سلامت مجتمع ، مائده محمودی دبیر کمیته و کارشناس بانک خون، مریم خوانساری کارشناس آزمایشگاه و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
در این جلسه ضمن بررسی روند پیشرفت مصوبات پیشین، گزارش آمار مصرفی و امحای خون و فرآورده‌های خونی، نسبت C/T بیمارستان، عوارض ناخواسته انتقال خون، موارد عدم انطباق، درخواست خون و عدم مصرف آن در بازه اسفند ۱۴۰۰ تا خرداد ۱۴۰۱ ارائه و بررسی شد.
دکتر اینانلو بر لزوم آموزش گروه پرستاری در رابطه با  هموویژلانس تاکید کرد و گفت: با توجه به نتایج طرح MSBOS و کاهش C/T ratio در گروه زنان باید کلاس های آموزش هموویژلانس ویژه گروه پرستاری با مشارکت حداکثری برگزار شود.
وی در ادامه تصریح کرد: مصرف بهینه خون و فرآورده‌های خونی در بخش‌ها مورد تاکید است که نیاز به همکاری گروه ها، آموزش‌های مداوم و پایش دقیق دارد.
همچنین در این جلسه اعضای کمیته در خصوص راهکارهای بهبود مدیریت انتقال خون درمجتمع و کمک به کاهش امحای خون و فرآورده‌های خونی در بخش‌ها تبادل‌نظر و تصمیم‌گیری کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *