مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

دومین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۱

در دومین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی (کد۲۴۷) مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص  تأمین استنت و تجهیزات آنژیوپلاستی و همچنین تمدید طرح نیروهای خبره بخش قلب  بحث  و تبادل‌نظر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دومین جلسه کمیته مدیریت درمان سکته حاد قلبی سه‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۱ با حضور دکتر امیرحسین اورندی معاون درمان، مهندس محمدعلی سورکی معاون پشتیبانی، دکتر اسلامی دبیر علمی کمیته و رئیس بخش قلب، دکتر مریم مهرپویا هیئت‌علمی گروه قلب و دبیر اجرایی کمیته ، دکتر بیتا  نظامی مدیر داروخانه‌های مجتمع، پرستو آریاملو مدیر پرستاری، منیرشاهرخی سرپرستار بخش کت لب، حمیرا علی نژاد  سرپرستار بخش ECCU،  فاطمه حمیدی فر مسئول و کارشناس هماهنگ‌کننده ایمنی بیمار، سهیلا احمدی  اصل  سوپروایزر رادیولوژی و سایر اعضا در سالن شورای ریاست برگزار شد.
دکتر اورندی معاون درمان مجتمع با اشاره به کمبود استنت و وسایل  آنژیوپلاستی در بخش قلب گفت:  خداروشکر با پیش‌بینی‌های صورت گرفته در حال حاضر  مشکلی از این بابت  وجود ندارد ولی  با توجه به شرایط موجود  و امکان ایجاد بحران لازم است تمهیدات و  نیازسنجی  در خصوص وسایل پرمصرف  بخش صورت گیرد و  با نظر اساتید بخش از شرکت‌های معتبر تجهیزات موردنیاز تأمین شود.
وی  ایمنی و ارائه خدمت مطلوب به بیماران سکته قلبی، پیگیری تأمین تجهیزات موردنیاز بخش قلب را  از اهم موضوعات اعلام کرد.
معاون درمان مجتمع با اشاره به  تمدید طرح نیروهای خبره درمجتمع گفت: درواقع اتفاقی است که در تمام مراکز آموزشی می‌افتد که نیروهای طرحی می‌آیند آموزشات لازم را در مراکز درمانی می‌بینند و می‌روند ولی  با توجه به سیاست فعلی ما باید مکانیزم های حفاظتی و آموزشی را به‌طوری تقویت کنیم  تا دانشجو به نحو احسنت آموزش های لازم را  ببیند و هنر ما این است که با پایش و چینش درست چالش‌ها به حداقل برسانیم و آن را کنترل کنیم.
وی افزود: باید سیستم طوری طراحی‌شده باشد  که عدم وجود افراد بخش  را دچار چالش نکند و قائل به فرد خاص نباشد  و درواقع نیروهای طرحی مهمان ما هستند و با توجه به اینکه این مرکز سانتر آموزش ، درمان و پژوهش است باید با بهترین کیفیت آموزش های لازم به این افراد داده شود.
دکتر اورندی تصریح کرد در جلسات سکته حاد قلبی  آمار مراجعات یک‌ماهه بیماران مبتلابه سکته حاد قلبی  به این مرکز گزارش داده شود.
وی بر حضور نیروی متخصص قلب و عروق( پزشک مقیم) درمجتمع  تأکید کرد.
دکتر مهر پویا با اشاره به  نیروهای طرحی خبره  گفت: با توجه به اینکه بخش کت لب دستگاه‌های پیشرفته و  گران‌قیمتی دارد  و  نیاز به نیروی متخصص  دارد لذا  برای  نیروهای  طرحی خبره و  آموزش‌دیده در  این حوزه  مکاتبات و تدابیری اندیشیده شود تا در صورت نیاز بخش این نیروهای خبره به‌کارگیری شود تا با پایان طرح این افراد  بخش کمتر دچار چالش شود.
مهندس سورکی معاون پشتیبانی مجتمع  در راستای کاربردی‌تر شدن فضای فیزیکی  بخش کت لب و همچنین  رفع چالش‌های بخش قلب راهکارهایی ارائه کرد.
در پایان اعضای جلسه به بیان مشکلات موجود و ارائه راهکارهای مناسب پرداختند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *